Jakie jest zastosowanie alkalicznej wody mineralnej dla dny moczanowej?

Zalety wód mineralnych są znane od czasów starożytnych. Jeśli pamiętasz dzieło autorów XIX wieku, wówczas źródła mineralne były aktywnie odwiedzane przez arystokratów. Podróże "do wody" były uważane za modne, prestiżowe i użyteczne. W dzisiejszych czasach nikt nie uważa, że ​​wyjazdy higieniczne są modne i prestiżowe, ale wszyscy wiedzą o korzyściach płynących z takich instytucji, w których nacisk kładzie się na leczenie wodą mineralną. Woda mineralna to produkt, który koniecznie wchodzi w dietę ludzi, którzy uważnie monitorują swoje zdrowie. Nie można obejść się bez wody mineralnej i podczas leczenia dny moczanowej. Ponieważ dolegliwość nie nadaje się do całkowitego wyleczenia, alkaliczna woda mineralna staje się dożywotnim towarzyszem dny moczanowej.

Co to jest dna moczanowa?

Na początek, zapamiętajmy, czym jest dna. Dna jest chorobą metaboliczną, która objawia się wysokim poziomem kwasu moczowego w osoczu krwi i osadzaniem się jej pochodnych w tkankach i stawach. Choroba występuje, gdy występuje brak równowagi między wytwarzaniem i uwalnianiem kwasu moczowego.

Kwas moczowy jest końcowym produktem metabolizmu puryn.Puryny to te same białka, które są zawarte we wszystkich żywych organizmach, a także we wszystkich produktach żywnościowych. Metabolizm puryny to szereg bardzo złożonych reakcji metabolicznych zachodzących w żywych organizmach. W zdrowym ciele wszystkie procesy metaboliczne przebiegają gładko i wyraźnie: kwas moczowy jest wytwarzany w normalnych ilościach i łatwo wydalany z moczem. W przypadku zaburzeń metabolicznych lub chorób układu nerkowego dochodzi do zwiększenia gromadzenia się kwasu moczowego we krwi i stawach, co jest trudne do usunięcia z organizmu.

To gromadzenie się kryształów moczanu (soli kwasu moczowego) prowadzi do rozwoju dny moczanowej.

Istnieją pewne czynniki, które przyczyniają się do rozwoju dny moczanowej:

 • predyspozycje genetyczne;
 • Akcesoria seksualne (mężczyźni częściej niż kobiety cierpią na tę chorobę);
 • otyłość;
 • nadmierne spożycie produktów zawierających duże ilości puryn;
 • nadużywanie napojów alkoholowych, w tym piwa;
 • przechłodzenie;
 • urazy stawów;
 • choroby układu nerkowego;
 • czasami dna jest konsekwencją i rozwija się na tle innych chorób: raka krwi, cukrzycy, odmiedniczkowego zapalenia nerek, nefropatii.

W leczeniu dny moczanowej główną rolę odgrywa terapia dietetyczna, która obejmuje specjalny schemat picia. Woda pitna to alkaliczna woda mineralna, która ma określony skład chemiczny. Taka woda ma różne właściwości, ale jej najważniejszą cechą jest zdolność neutralizowania i wydalania nadmiaru kwasu moczowego z organizmu. Jednakże nazwa alkalicznej wody mineralnej jest typowy, a w skład tej wody jest obecne magnezu, jony wodorowęglan sodu. Obecność tych minerałów sprawia, że ​​jest skuteczna i przydatna w dnie moczanowej.

Woda alkaliczna do dny moczanowej jest środkiem pomocniczym przez wiele lat. Stopień użyteczności takiej wody wyraża się ilością rozpuszczonych pierwiastków mineralizacyjnych.

Kompozycja wodorowęglan, siarczan, woda mineralna należą sole metali alkalicznych, krzem, magnez, dzięki czemu organizm nie tylko uwalnia się od nadmiaru kwasu moczowego we krwi, lecz również jest przydatny nasycony pierwiastkami śladowymi. Alkaliczna woda mineralna ma korzystny wpływ na przewód pokarmowy, to leczy, oczyszcza ciało toksyn i zanieczyszczeń.Również taka woda działa profilaktycznie na dnę.

Zasada leczenia dna alkaliczną wodą mineralną

Dlaczego woda mineralna jest tak przydatna dla dny moczanowej? W rzeczywistości, że alkalicznych zawarta w wodzie mineralnej, przyczyniają się do wydalania nadmiaru kwasu moczowego we krwi, podczas gdy zmniejszenie kwasowości wewnętrznej środowisku, przez co normalizowanie jego kwasowo - zasadowej. Ponadto woda alkaliczna stymuluje wymianę związków białkowych, poprawia trawienie i oczyszcza organizm. W przypadku dna za pomocą alkalicznej wody o niskiej zasolenia i zapewnia największą wydajność, gdy jest zużywana w okresie spoczynku (remisji). Pola obróbce alkalicznej wody zalecane dla tych, którzy mają predyspozycję genetyczną cierpiących dny lub przewlekłej lithemia (wysoki poziom kwasu moczowego w osoczu krwi).

Gdy Gout szczególnie niebezpieczne gładkie - kwasu moczowego i kwasu szczawiowego w organizmie. Pierwszy faworyzuje tworzenie moczanu sodu (soli), osadza się w tkankach i stawów, drugi szczawiany kształtowego, które mogą gromadzić się w tkankach i stawów, a wraz z kamieniami postać nerek moczanowej sodu.Alkaliczne z wody mineralnej przyczynia się nie tylko do rozpuszczania tych kwasów, ale także do ich wydalania z moczem z organizmu.

Woda mineralna dla dna na nogach jest używana regularnie, przez długi czas. Zmniejsza to intensywność ataków dna, zwiększa okresy między nimi, przyczyniając się do stabilnej remisji.

Tak więc alkaliczna woda mineralna zapewnia następujący efekt:

 • eliminuje nierównowagę kwasowo-zasadową, która powstała z powodu wysokiego poziomu kwasu moczowego w ciele pacjenta;
 • zasiewa ciało niezbędnymi substancjami mineralnymi;
 • rozpuszcza i usuwa monoaurynian sodu z organizmu;
 • zapobiega gromadzeniu szczawianów, które tworzą nerki w kamieniach.

Przyjmowanie leków przeciw pasożytniczych na tle leczenia wodą alkaliczną wzmaga działanie leków i przyspiesza powrót do zdrowia. Dlatego w przypadku ostrego zapalenia dnawego zapalenia stawów wodę mineralną należy przyjmować w połączeniu z lekami. Podczas ataku przez kilka dni możesz odmówić jedzenia, ale musisz użyć wywaru z dzikiej róży i mineralnej wody alkalicznej, dodając do tego sok z cytryny.

Jak prawidłowo pić alkaliczną wodę mineralną

Weź alkaliczną wodę dla dny jest możliwe dopiero po wyznaczeniu lekarza. Ponieważ woda alkaliczna ma kwasowość nie mniejszą niż 7. pH (kwasowo - zasadowej), a następnie wybrać żądany poziom kwasowości może tylko właściwy specjalisty. Alkalicznej wody mineralnej rozpuszcza w sposób następujący: trzy razy na dobę, przez pół godziny przed posiłkiem lub jedną godzinę przed posiłkiem. Zazwyczaj, dawka tabletce zależy od pacjenta, masy ciała: 4 ml wody na kilogram masy ciała. Na przykład, gdy jego ciężar 70 kg, dawka dzienna to 4 x 70 = 280 ml.

Jednakże metoda nie jest wyżej konwencjonalnych, ponieważ każdy indywidualny organizm, i dawka może być zmieniana i dostosowywana w antipodagricheskoy terapii. Także indywidualna część zużywanej wody, co również sprawia, że ​​własne korekt z hydroterapii. Dopuszczalny dzienne spożycie alkalicznych - woda mineralna w objętości jednego litra.

Jednocześnie, eksperci radzą, aby używać go w postaci ciepła, pić powoli, małymi łykami, ponieważ jest lepiej wchłaniany minerały. Perełkowa dna powinny rozpocząć w minimalnej ilości wody, stopniowo zwiększając dawkę.W obecności chorób przewodu pokarmowego, alkaliczna woda mineralna jest najlepiej stosowana po jedzeniu, aw przypadku zwiększonej kwasowości lepiej jest przyjmować wodę mineralną z jedzeniem.

Podczas zaostrzenia dny konieczne jest picie alkalicznej wody mineralnej o niskiej mineralizacji. Taka woda przyczynia się do przywrócenia równowagi kwasowo-zasadowej, co jest głównym zadaniem dny moczanowej.

Zaleca się również dodanie cytryny do alkalicznej wody mineralnej, ponieważ kwas cytrynowy jest w stanie wzmocnić działanie alkaliów.

Woda alkaliczna, dostająca się do żołądka, zwiększa poziom jego kwasowości, co normalizuje funkcjonalność układu pokarmowego. Ponadto wody mineralne zawierają magnez, który poprawia aktywność mózgu, zwiększa odporność organizmu na stres i załamanie nerwowe. Jednak w niektórych przypadkach niewłaściwe użycie, niekontrolowane stosowanie i nieprawidłowe połączenie wody leczniczej z farmakologiczną terapią mogą tylko zaostrzyć przebieg choroby.

Dlatego z całą pewnością można powiedzieć, że skuteczność terapii wodnej zależy całkowicie od schematu stosowania, temperatury wody i jej składu mineralnego. Przed wodą pitną należy ją podgrzać do 40 ° C.W tym celu wodę można umieścić w małym szklanym pojemniku i podgrzać w łaźni wodnej. Dlaczego konieczne jest podgrzewanie wody do takich wskaźników temperatury? Jest to ta temperatura, która jest najbardziej optymalna dla działania jonów wodnych i odpowiada temperaturze ludzkiego ciała.

W ten sposób możliwe jest określenie głównych zasad stosowania wody leczniczej:

 • Rozpocznij terapię wodną niewielką ilością wody alkaliczno-mineralnej, stopniowo zwiększając dawkę;
 • pierwiastki śladowe są lepiej wchłaniane, gdy woda jest wypijana powoli, małymi łykami;
 • temperatura wody powinna odpowiadać temperaturze naszego ciała, więc woda musi zostać podgrzana do 40 ° C przed użyciem;
 • otrzymaniu jednej dawki w zależności od wagi ciała: 4 ml wody na kilogram wagi ciała;
 • gdy dna moczanowa pije przez 30 - 40 minut przed jedzeniem;
 • pierwsze przyjęcie jest obowiązkowe na pusty żołądek, przed śniadaniem.

Magazynowanie wody terapeutyczny mineralnej musi być przechowywany w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętej butelce, w miejscu jest dobrze chronione przed ekspozycją na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Jaki rodzaj wody mineralnej do picia z dna

Gdy dna moczowa jest przepisana alkaliczna woda lecznicza, w zależności od składu gazu i obecności określonych składników:

 • woda zawierająca jony wodorowęglanowe (wodorowęglan), która rozszczepia i usuwa sole kwasu moczowego z organizmu;
 • woda zawierająca jony magnezu rozpuszczające kwas szczawiowy;
 • woda z jonami siarczanów i siarczków, która rozszczepia kwas moczowy i ma działanie moczopędne i żółciopędne;
 • woda zawierająca jony wapnia, rozpuszczająca się w moczu i kwas szczawiowy, wspomaga przyspieszone procesy metaboliczne w komórkach;
 • woda z krzemem może przyspieszyć procesy metaboliczne, które rozszczepiają kwas szczawiowy, który ma łatwy efekt moczopędny;
 • woda z fluorem, która przyczynia się do redukcji kwasu moczowego w organizmie.

Zaleca się przyjmowanie wody mineralnej według następującego składu chemicznego:

Wodorowęglan - woda alkaliczna sodu

 • Borjomi;
 • Łużański - 3;
 • Łużański - 4;
 • Korneshts'ka;
 • Nabeglavi;
 • Dilijan;
 • Sairme.

Chlorowodorek - sól sodowo-alkaliczna

 • Essentuki № 4;
 • Essentuki № 17;
 • Dragovsky.

Wodorowęglanowo-siarczanowo-sodowo-wapniowy

 • Slavyanovskaya;
 • Jermuk;
 • Smirnovskaya.

Woda siarczanowo-chlorkowo-sodowa

 • Lipetsk;
 • Lysogorskaya;

Wodorowęglan sodowo-magnezowo-wapniowy

 • Donat Mg (Donat Mg);
 • Arkhyz.

Siarczanowo-wodorowęglanowo-sodowo-magnezowo-wapniowy

 • Narzan.

Obróbka - stołowe wody mineralne

 • Uzdrawianie Novoterskaya.

Głównym zadaniem terapii wodnej jest:

 • w normalizowaniu poziomu kwasu moczowego we krwi;
 • wydalanie jej nadmiaru z moczem;
 • Zapobieganie odkładaniu się potraw sodowych w stawach.

Siarczan i siarczku wody, które obejmują takie znane marki jak Narzan Essentuki № 4 i № 17 Borjomi posiadają choleretic i właściwości moczopędne normalizuje poziom kwasu moczowego we krwi, zapobiegania rozwojowi hiperurykemii i wyeliminowania procesu zapalnego.

Yessentuki nr 4 i Essentuki nr 17 to zabiegi o niskim zasoleniu i wodzie stołowej. Używanie takiej wody jest możliwe tylko w celach medycznych i tylko za radą lekarza.

Borjomi to mineralna naturalna woda wodorowęglanowo-sodowa o naturalnie naturalnej mineralizacji. Działanie takiej wody sprzyja rozdzielaniu się potraw w stawach i szczawianach w nerkach.Weź pół godziny przed posiłkiem w ilości ¾ szklanki.

Słowiańska woda mineralna ma właściwości siarczanowo-wodorowęglanowe i wapniowo-sodowe. Wodę pobiera się zarówno w okresie ostrych ataków dny moczanowej, jak i profilaktycznie na dnę. Woda Slavyanovskaya może szybko rozpuszczać mączki sodu (sole kwasu moczowego), zapewnia szybkie usuwanie produktów rozpadu z moczem i eliminuje procesy zapalne w stawach. Używaj wody "Slavyanovskaya" cztery razy dziennie za 4 ml na kilogram wagi. Przebieg leczenia to miesiąc.

Woda mineralna Donat Mg (Donat Mg) odnosi się do wód magnezowych, które są w stanie aktywować metabolizm puryny i normalizować poziom kwasu moczowego w osoczu krwi. Woda ta jest często przepisywana pacjentom z dną moczanową oraz obecnością piasku i kamieni w nerkach. Jony wapnia w wodzie skutecznie rozpuszczają kwas moczowy, co przyczynia się do jego szybkiej eliminacji z organizmu.

Krzem, który jest częścią wszystkich wyżej wymienionych wód leczniczych, zapewnia stabilizację błon komórkowych, rozpuszcza kwasy moczowe i szczawiowe, zapobiega odkładaniu się i tworzeniu kryształów moczanu sodu w tkankach i stawach.

Zawarte w alkalicznych wodach mineralnych jony fluorkowe przyczyniają się do równowagi syntezy i rozpadu kwasu moczowego i szybkiego usuwania jego nadmiaru z organizmu.

Oczywiście nie jest to cała lista wód mineralnych zawierających alkalia. Każdy rodzaj wody mineralnej, oprócz ogólnego spektrum działania, ma swoje główne działanie, które zależy od składu wody. Na przykład, woda magnezowa jest przepisywana w obecności kamicy moczowej, ponieważ kamienie nerkowe są częstym zjawiskiem u kobiet dnawych. Woda siarczanowa normalizuje poziom kwasu moczowego w organizmie, wywołuje niewielki efekt żółciopędny. Woda wapniowa wraz z jonami fluorków zapewnia ochronę komórek, obniża poziom kwasu moczowego w organizmie. Woda wodorowęglanowa normalizuje równowagę wodną i zasadową w organizmie, zapobiega gromadzeniu się kryształów monowasu w tkankach i stawach.

Przy użyciu wody alkalicznej kwas moczowy jest neutralizowany przez jego alkalizację, co prowadzi do szybkiego wydalania jej nadmiaru w moczu.

Jednak nie mylcie się, biorąc pod uwagę terapeutyczną wodę mineralną jako panaceum na wszelkiego rodzaju dolegliwości. Woda alkaliczna ma również przeciwwskazania do stosowania.Nie powinien być stosowany przez osoby z patologiami nerek i dróg moczowych:

 • przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek;
 • kamica nerkowa;
 • nefropatia;
 • cukrzyca insulinozależna.

Woda mineralna na dnę i kamicę moczową

Naruszenie procesów metabolicznych w organizmie wpływa przede wszystkim na stan stawów i układu moczowego. Ponieważ wynikiem takich zaburzeń jest nagromadzenie kwasu moczowego i jego pochodnych w tkankach i stawach, ich nadmierna akumulacja w postaci kryształów monoaurynianu sodu i szczawianów prowadzi do rozwoju dny moczanowej i kamicy moczowej. Pewna część krystalicznych pierwiastków gromadzi się w nerkach, tworząc w nich kamienie, co prowadzi do rozwoju kamicy. Alkaliczna woda mineralna dla dny moczanowej i kamicy moczowej jest jedną z metod kompleksowego leczenia tych schorzeń. Właściwe stosowanie wody alkalicznej o pożądanym składzie chemicznym pomaga szybko usunąć objawy choroby i uporczywą remisję.

Tak więc alkaliczna woda mineralna:

 • zapobiega gromadzeniu się kwasu moczowego we krwi;
 • zapobiega sedymentacji monoaurynianów sodu w stawach i nerkach;
 • sprzyja uwalnianiu kwasu mlekowego i jego pochodnych z moczem;
 • zapobiega powstawaniu kamieni o różnym składzie chemicznym;
 • aktywuje syntezę specjalnych koloidów, które poprawiają rozpuszczanie kwasu moczowego.

W obecności dużych kamieni w nerkach przeciwwskazane jest poddawanie alkalicznej wodzie mineralnej. Woda może przesuwać kamień, co wywoła zablokowanie moczowodu. Doprowadzi to do poważnego ataku kamicy, a także do szybkiej interwencji. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia wodą mineralną należy udać się do lekarza w celu zidentyfikowania formacji moczanów w nerkach.

wody mineralne stosowane do dna, powinny być nie tylko alkalicznych, ale wodorowęglan - siarczan o wysokiej zawartości jonów magnezu. To właśnie ten skład chemiczny ułatwia normalizację procesów metabolicznych. Alkaliczna woda mineralna, mające pewne właściwości rozpuszczeniu kwasu moczowego, który jest obecny w dnę ciała, a tym samym zmniejsza możliwość tworzenia ugrupowania monouratnyh kamienia. Nie zapominaj, że ta woda ma właściwości przeciwzapalne i alkalizujące.

[typ uwagi = zielony] Ostrzeżenie! Należy rozumieć, że wyrażenie "im więcej - tym lepiej" jest całkowicie niewłaściwe w przypadku obróbki alkaliczną wodą mineralną. Dlatego nie bądź fanatykiem w tym biznesie i pij wodę w butelkach, a także zmieniaj dawkowanie i schemat picia sam. Po zmian tych parametrów może prowadzić do przeciwnego efektu: zwiększone wytwarzanie i odkładanie pewnych soli w ciele, które są także zdolne do wywoływania rozwoju dnę ataku i kamicy [/ uwaga].

Leczenie alkaliczną wodą mineralną powinno być pod stałym nadzorem lekarza prowadzącego. Niekontrolowane użycie takiej wody może spowodować szereg naruszeń w pracy przewodu pokarmowego. W przypadku dny alkaliczna woda mineralna działa jak produkt leczniczy, dlatego jest stosowana jako lek w pewnej dawce.

Obejrzyj wideo: Czy masz zakwaszony organizm? VLOG (Luty 2020).

Loading...