Noszenie gorsetu z przepukliną kręgosłupa - jaki jest pożytek

Aby wzmocnić mięśnie pleców, lekarz może przepisać noszenie bandaży. Przy tak prostym urządzeniu osoba cierpiąca na poważne bóle pozbywa się potrzeby ciągłego monitorowania ruchów i pozycji pleców.

Bandaże są kilku rodzajów i są przepisywane w zależności od ciężkości przebiegu choroby i miejsca szkieletu, w którym integralność krążka międzykręgowego została zniszczona.

Korzystanie z urządzenia

Noszenie gorsetu z przepukliną kręgosłupa pozwala rozwiązać kilka problemów, w tym:

  1. W okresie pooperacyjnym bandaż niezawodnie ustala kręgosłup w pozycji statycznej, zapobiegając rozpadowi szwów;
  2. Dzięki żeberkom usztywniającym mięśnie są podparte w stanie odprężenia, zmniejszając w ten sposób obciążenie dotkniętego obszaru pleców;
  3. Zapobiega powstawaniu nowych nawrotów;
  4. Bandaże służą jako doskonałe zapobieganie innym chorobom kręgosłupa. Na przykład osteochondroza i skolioza, poprawiające postawę. Jest to szczególnie przydatne dla dzieci w wieku szkolnym i osób pracujących w miejscu pracy, gdzie panuje siedzący tryb życia;
  5. Z powodu ograniczonej ruchliwości pacjenta próg bólu zmniejsza się do momentu, w którym rozsądne objawy znikną całkowicie.

Tak więc, noszenie bandaża zapobiegającego przycinaniu może pomóc zapobiec rozwojowi powikłań w okresie pooperacyjnym, przyspieszyć gojenie i naprawę tkanek, a także poprawić zaburzoną postawę w lżejszych przypadkach.

Ważne jest, aby pamiętać, że noszenie gorsetu lędźwiowego z przepukliną kręgosłupa jest przepisywane wyłącznie przez lekarza, ponieważ w niektórych przypadkach urządzenie może uszkodzić skórę z powodu osłabienia naturalnych zdolności regeneracyjnych. Ponadto bandaże występują w kilku typach.

Wybór konstrukcji

Po dokładnym zbadaniu lekarz wyznacza noszenie bandaży z przepukliną międzykręgową, biorąc pod uwagę ogólny stan pacjenta, jego wiek, wagę i inne cechy szczególne. Urządzenia ortopedyczne mogą być przepisywane w pozycji lędźwiowej lub klatki piersiowej-lędźwiowej.

Ponadto gorsety różnią się stopniem sztywności i funkcjonalności:

  • Półsztywne. Najczęściej te konstrukty są zalecane do stosowania w profilaktyce w zapaleniu korzeni, rozwijającej się osteochondrozie i przepuklinach kręgowych. Aby nosić stale bandaż nie ma sensu, aby uniknąć pieluszkowej wysypki.Ale warto go używać podczas jazdy, uprawiania sportu i ciężkiej pracy fizycznej. Głównym celem półsztywnego urządzenia w zapobieganiu zmęczeniu uszkodzonego obszaru i pleców jako całości;
  • Trudne. Takie projekty przyjmują podstawowe funkcje wspierające plecy i są przepisywane wyłącznie przez ortopedę po poważnym urazie lub zabiegu chirurgicznym w celu rehabilitacji i zapobiegania przemieszczeniu kręgów. W przypadku tego urządzenia na kręgosłupie nie ma żadnego obciążenia, więc okres odzyskiwania zajmuje mniej czasu. Ale jest jedno ważne ograniczenie: ze względu na jego cechy, gorset przyjmuje funkcje układu mięśniowo-szkieletowego, więc nie możesz nadużywać swojego noszenia. Mięśnie mogą się osłabiać, powodując pojawienie się nowych wypustek po usunięciu urządzenia. Maksymalny czas noszenia twardego gorsetu z przepuklinami kręgosłupa nie powinien przekraczać dwóch godzin dziennie;
  • Ocieplenie. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić noszenie takiego wzoru, gdy konieczne jest dostarczenie dotkniętego obszaru suchym ciepłem. Również bandaże ogrzewające mają właściwości mikromasażu.Obciążenie z tyłu gorset nie usuwać, ale tylko do radzenia sobie z bolesnymi doznaniami dzięki pokryciu z wełny owiec, psów i wielbłądów.

W okresie pooperacyjnym

Okres noszenia gorsetu po operacji zależy od przebiegu powrotu do zdrowia. U 20% pacjentów poddanych operacji kręgosłupa, patologia powstaje brzuszną przepukliny.

Choroba objawia się w okresie od 1 roku do 5 lat po interwencji chirurgicznej.

Przyczyną takiego występu może być predyspozycja genetyczna, awaria układu odpornościowego i funkcji regeneracyjnych skóry, lekceważący stosunek do zaleceń lekarskich, nieprzestrzeganie diety lub działania prowadzone w nagłych sytuacjach.

Po wycięciu przepuklinowego zestawu sac implantu i złagodzić stan pacjenta noszenie bandaża przypisany przepukliny. Podczas rehabilitacji zaleca się noszenie bielizny specjalnej lub gorsetu.

Warunki noszenia opaski po operacji przepukliny brzusznej są ściśle indywidualne i zależą od wielu czynników. Według statystyk większość pacjentów nosi urządzenie przez dwa miesiące.

Gorset jest zatem ważnym punktem w terapii regeneracyjnej z pojawieniem się lub usunięciem przepukliny. Przy pełnym przestrzeganiu zalecanej terapii kręgosłup szybko wraca do normy.

Loading...