Medycyna alternatywna w leczeniu przepuklin

Jedną z najczęstszych chorób związanych z kręgosłupem jest osteochondroza, która występuje w kilku stadiach charakteryzujących się różnymi objawami i cechami.

Stadium, w którym powstaje przepuklina międzykręgowa, jest uważane za najkrótsze i z reguły pokrywa się z trzecim etapem samego osteochondrozy. Istnieje wiele sposobów traktowania tego zjawiska, w tym nietradycyjnych metod, które omówimy bardziej szczegółowo później.

Zalecenia ogólne

Konkretne metody leczenia przepuklin międzykręgowych, w tym leczenie nietradycyjne, są wybierane na podstawie kilku istotnych czynników, a mianowicie nasilenia patologii, czasu trwania jej rozwoju, specyficznych cech organizmu pacjenta i innych.

W przypadku braku poważnych powikłań po badaniu pacjent jest wysyłany na leczenie w domu, a proces ten jest często bardzo długi i raczej trudny.

Oto kilka podstawowych zasad, które pacjent z diagnozą przepukliny międzykręgowej powinien przestrzegać:

  1. Wstań i połóż się do łóżka, bez nagłych ruchów, które powodują ból o podobnej naturze. Wyeliminuj tułów tułowia.Nie ma znaczenia, w której części kręgosłupa powstała przepuklina.
  2. Jeśli problem jest zlokalizowany w okolicy szyjki macicy, w pozycji leżącej nie można oderwać głowy od poduszki oddzielnie od całego ciała.
  3. Nie możesz pozostać w pozycji siedzącej przez długi czas.
  4. Będąc w pozycji siedzącej, ważne jest, aby podążać za postawą i trzymać głowę prosto.
  5. Musisz stale monitorować swoje uczucia i, zauważając zwiększony ból, zmień pozycję.
  6. Kroki podczas chodzenia powinny być miękkie, lekko sprężyste, co zapewni niezbędną amortyzację kręgosłupa.
  7. Zabiegi wodne są dozwolone tylko podczas wstawania pod prysznicem.

Po tygodniu od rozpoczęcia leczenia do kompleksu terapeutycznego wprowadzana jest łagodna aktywność motoryczna, która wraz ze wzmacnianiem ciała wzrasta. Ponadto od tego czasu można korzystać z nietradycyjnych metod odzyskiwania pleców.

Porady medycyny ludowej

Niezależnie od tego, jakie masz poglądy na temat medycyny, rozpoczęcie leczenia bez badania specjalisty jest wysoce odradzane. Po postawieniu dokładnej diagnozy zaproponuje odpowiedni schemat leczenia, w tym kurs terapii lekowej i procedur medycznych.

Dzięki niemu możesz omówić pewne nietradycyjne sposoby i uzyskać od niego pozwolenie na ich wykorzystanie.

Masaż

Jedną z najbardziej użytecznych procedur leczenia przepuklin międzykręgowych jest masaż miodowy poprzez delikatne klepanie wokół miejsca powstawania przepukliny, co nie pozwala na dodatkowy uraz uszkodzonego obszaru. Więcej informacji o tym, jak to zrobić, możesz przeczytać w naszym artykule na temat leczenia miodu.

Równolegle z przebiegiem masażu warto wziąć masło wykonane z korzeni żywokostu. Ma korzystny wpływ na organizm, przyczyniając się do odbudowy tkanki chrzęstnej, poprawiając krążenie krwi, a także przywracając naturalną elastyczność włóknom mięśniowym. Przebieg terapii - od dwóch tygodni.

Przepis: 0,5 litra oleju roślinnego zmieszanego z 50 gramami korzenia żywokostu i nalegać w zamkniętym szklanym pojemniku przez dziesięć dni. Weź olej do środka na dwie łyżki przed masażem.

Napar z rumianku, róży psa i lipy

Przepis: Przyjmujemy oba rodzaje trawy i biodra róży psa w równych proporcjach i wypełniamy mieszankę wrzącą wodą. Pozostaw na dwadzieścia minut. Po zaparzeniu trawy osusz ją.Gotowy płyn wziąć ½ szklanki trzy razy dziennie.

Rosół otrębów

Przepis: Łyżkę pszennej otrębów i żyta wlać kilka szklanek czystej wody i gotować przez trzydzieści minut. Gotowy do wrzenia w ciepłej formie, aby przyjmować małe porcje kilka razy dziennie.

Oba opisane leki są nasycone witaminą C i Grupą B, w związku z tym są przeznaczone do poprawy metabolizmu, łagodzenia stanu zapalnego w strukturze korzeni nerwowych.

Należy pamiętać, że aktywacja naturalnego krążenia może wywołać niewielki ból kończyn, gdzie wcześniej odczuwane było drętwienie.

Zjawisko to tłumaczy się tym, że korzenie nerwowe reagują na nowe procesy zachodzące w organizmie. Jeśli po kilku dniach ból nie ustępuje, lepiej skonsultować się z lekarzem.

Przepisy dotyczące późnego okresu rekonwalescencji

Jeśli nie zaniedbujesz zaleceń lekarza i przygotujesz środki zaradcze w domu zgodnie ze wszystkimi zasadami, wówczas drugi miesiąc leczenia będzie w stanie odczuć zauważalny spadek zespołu bólowego, a także stabilność kręgosłupa do obciążenia.

Ponadto na tym etapie normalny sen normalizuje się, a leki przeciwbólowe i przeciwzapalne mogą być przyjmowane znacznie rzadziej. Jednak pozytywne zmiany nie są powodem do przerwania terapii. Ale dostosowanie schematu leczenia jest.

Kąpiele lecznicze

Kiedy lekarz pozwoli Ci zmniejszyć odpoczynek w łóżku i spędzić więcej czasu na siedzeniu, możesz stopniowo wprowadzić terpentynę z przepukliny kręgosłupa.

Przepis: w ciepłej kąpieli około 200 litrów dodaj cztery łyżki terpentyny. Czas trwania procedury nie przekracza dwudziestu minut.

Efektem takiej terapii jest poprawa ukrwienia w obszarze dotkniętego obszaru, tłumienie procesu zapalnego.

W tym okresie zaleca się stosowanie maści przygotowanych na bazie szyszek chmielu, soków z kalanchoe, słodkiej koniczyny i innych naturalnych środków. Skład tego leku obejmuje następujące składniki: rycynę i oliwę z oliwek, olej jojoba, glicerynę, olejki eteryczne, witaminę E w postaci roztworu olejowego.

Pamiętaj, że przepuklina międzykręgowa nie jest kalectwem, po zabiegu można ją odzyskać prawie całkowicie. Aby to zrobić, należy postępować zgodnie ze wszystkimi instrukcjami specjalisty i stale monitorować stan swojego zdrowia.

Obejrzyj wideo: Nowe metody leczenia dyskopatii (Luty 2020).

Loading...