Jak używać chrzanu z przepukliną kręgosłupa

Przepuklina międzykręgowa jest poważną chorobą wymagającą obowiązkowego kompleksowego leczenia. Główne metody obejmują przyjmowanie leków, witamin, a także terapię ruchową i fizykoterapię.

Jednak często stosowane są również terapie pomocnicze, które mają pozytywny wpływ na szybkość powrotu do zdrowia i ogólny stan pacjenta. Metody pomocnicze obejmują akupunkturę, masaż leczniczy, tradycyjną medycynę.

Zastosowanie agenta

Chrzan ma wiele przydatnych właściwości i jest niezbędny w leczeniu różnych chorób. Leczenie przepukliny kręgosłupa przez dany zakład odbywa się za pomocą kompresów.

Jeden cykl leczenia trwa trzy dni. Jeśli choroba nie jest silnie rozwinięta, może to wystarczyć, aby uzyskać znaczące wyniki. W przeciwnym razie leczenie chrzanu przepuklin międzykręgowych odbywa się na kilku kursach z przerwą 1 miesiąca.

Bez względu na czas stosowania środka, należy wykonać zabieg wieczorem, 2-3 godziny przed snem.

Działanie na ciele

Uzdrawiające właściwości korzenia przepukliny kręgowej istotnie poprawiają stan pacjenta w okresie zaostrzenia choroby:

  • Kompres rozgrzewający przyspiesza usuwanie zapalenia;
  • dzięki poprawie krążenia krwi, dotknięte komórki szybko nasycają się substancjami odżywczymi;
  • tkanki krążka międzykręgowego pod tym wpływem zaczynają intensyfikować regenerację.

Przepis na gotowanie

W leczeniu przepukliny kręgowej konieczne jest przyjęcie 1 kg korzeni roślin i około 70 g masła. Korzenie należy dobrze opłukać pod bieżącą wodą, wytrzeć suchym ręcznikiem i zmiażdżyć, a następnie włożyć do dwulitrowego słoika lub innego szkła o tej samej objętości.

Masło masło topi się w łaźni wodnej i dodaje do słoika z pokruszonymi korzeniami. Następnie uzyskaną mieszaninę należy ogrzewać przez około 60 minut.

Aby to zrobić, weź wystarczająco dużą doniczkę i przykryj ją kawałkiem materiału, a na wierzch nakryj słoik z chrzanem, przykryty pokrywką. Tkanina jest potrzebna do zapewnienia, że ​​garnek nie pęknie podczas interakcji z metalem.

Następnie wlej wodę do garnka i zagotuj nad otwartym ogniem. Gdy patelnia nie jest zbyt duża, należy przez godzinę dodawać wodę, więc nie należy pozostawiać leku na łaźni wodnej bez nadzoru.

Jeśli po dodaniu wody doniczka zostanie podniesiona, musi zostać przywrócona do pozycji wyjściowej, zabezpieczona małym ładunkiem.Po zagotowaniu wody ogień nieco się zmniejsza, a chrzan z masłem na łaźni parowej przez godzinę.

Pod koniec tego czasu mieszaninę miesza się z drewnianą łyżką i ponownie umieszcza na łaźni parowej na kwadrans. Gdy lek będzie gotowy, należy go ponownie wymieszać i przykryć.

Jak korzystać

Leczenie przepukliny wykonuje się w następujący sposób:

  1. Na płaskim łóżku o średniej sztywności umieszcza się poduszkę w miejscu, w którym będzie umiejscowione plecy pacjenta.
  2. Poduszka i łóżko pokryte są tkaniną ceramiczną, aby wykluczyć możliwość wchłaniania mieszanki z chrzanem z pościeli i materaca.
  3. Na wierzch ceraty pokryty jest prosty ręcznik waflowy, na którym leży mieszanka chrzanu i masła. Obszar obliczeń powinien wystarczyć do objęcia całego miejsca lokalizacji przepukliny.
  4. Pacjent musi leżeć w miejscu bolesnym dla schłodzonej paczki chrzanu przez co najmniej 30 minut. Po kwadransie wystąpią pieczenie - to wskazuje, że kompres zaczął działać, jednak oparzenie nie powinno się bać, ponieważ chroni masło, które jest częścią kompresu.
  5. Po zakończeniu zabiegu plecy wytrzyj do sucha ciepłym ręcznikiem frotte i owinąć ciepłym szalem, przykrytym szlafrokiem lub piżamą itp.
  6. Resztki kompresu są zbierane do dalszego wykorzystania w ciągu najbliższych dwóch dni.

Kompres jest przechowywany w ciemnym chłodnym miejscu. Dozwolone jest przechowywanie w lodówce we wspólnej komorze.

Druga procedura

Zasada leczenia chrzanem przepukliną kręgosłupa opiera się na wydłużeniu czasu ekspozycji substancji czynnej.

Do ponownego użycia mieszaninę chrzanu z masłem należy podgrzewać w łaźni wodnej przez 30 minut.

Następnie lek miesza się i stosuje w taki sam sposób, jak za pierwszym razem. W drugim dniu leczenia pacjent powinien wytrzymać kompres przez co najmniej 40 minut.

Ostatni etap

Aby użyć mieszaninę po raz trzeci, należy ją ponownie podgrzać w łaźni wodnej i intensywnie mieszać. Kompresję przeprowadza się w taki sam sposób, jak w poprzednich dwóch dniach, ale tym razem pacjent powinien leżeć z nim przez co najmniej 1 godzinę i 30 minut.

Po trzecim kompresie wyrzuca się mieszaninę, a w leczeniu takiego ludowego lekarstwa przerwa trwa 1 miesiąc.

Pomimo tego, że opakowanie chrzanu jest skutecznym środkiem ludowym na przepuklinę kręgosłupa, nie należy zapominać, że każdy przypadek jest ściśle indywidualny.

Użyj tej metody leczenia tylko za zgodą lekarza prowadzącego, w przeciwnym razie możesz spowodować jeszcze większą szkodę dla organizmu.

Obejrzyj wideo: Długowieczność bez chorób - część 1