Akupunktura z przepukliną kręgosłupa jest niezawodną metodą?

Przepuklina kręgowa jest uważana za najbardziej niebezpieczną formę tej patologicznej manifestacji, ponieważ przejawia się w dość ostrej formie. Pacjent odczuwa silny ból, ścigając go prawie stale, nie tylko w obszarze uszkodzeń, ale także w kończynach.

Najważniejszym zadaniem medycyny jest wyeliminowanie lub przynajmniej osłabienie tych bolesnych odczuć. I do tego wykorzystywane są różne metody, w tym akupunktura.

Ogólny opis procedury

Akupunktura, którą można nazwać akupunkturą lub akupunkturą, z powodzeniem stosowana była przez kilka stuleci z przepukliną rdzeniową.

Wieloletnie doświadczenie praktyki medycznej pozwoliło ustalić, że technika ta pozwala osiągnąć w krótkim czasie doskonałe wyniki, a mianowicie:

  • zmniejszyć ostre ataki bólu;
  • wyeliminować powstałe szczyptę w nerwach;
  • aby wyeliminować proces zapalenia w dotkniętym obszarze i całym ciele;
  • Zmniejsz obciążenie, które nierównomiernie wpływa na obszar między kręgami.

W klasycznej praktyce akupunktury specjalista wykonuje na ciele pacjenta specjalnie zaprojektowane do tych celów igły bardzo cienkie.

Naprzemiennie wprowadza je na pewną głębokość w tych częściach skóry, w których znajdują się niezbędne punkty, odpowiedzialne za to lub owe zakończenia nerwowe i mięśniowe w ciele. Podrażniając punkt, igła aktywuje strefy bioaktywne.

Podobną technologię stosują specjaliści od terapii manualnej i masażyści, którzy ćwiczą ręce. Jednak ich manipulacje są bardziej agresywne i intensywne.

Obecnie leczenie przepukliny akupunkturą stosuje się w połączeniu z innymi metodami współczesnej medycyny oraz jako pomocniczy mechanizm do podstawowej terapii.

Skuteczność metody

Jak już powiedzieliśmy, pierwszym etapem eliminacji przepukliny międzykręgowej jest eliminacja zespołu bólowego. W medycynie tradycyjnej do tych celów stosuje się leki - przeciwbólowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne i zwiotczające mięśnie.

Jeśli używasz akupunktury w połączeniu z leczeniem farmakologicznym, możesz osiągnąć nie tylko ulgę w bólu o innej naturze, ale także wyeliminować obrzęki, stany zapalne, a także wyeliminować szczypanie zakończeń nerwowych.

Po wyeliminowaniu bólu agonującego, stosuje się zestaw środków do przywrócenia mięśniowego gorsetu i aparatu więzadłowego.

Ważne jest, aby pamiętać, że skuteczność dowolnej metody wybranej do leczenia kręgosłupa lędźwiowego lub dowolnego innego bardzo zależy od kwalifikacji specjalisty leczenia.

Pod warunkiem prawidłowej diagnozy, wyboru, odpowiadającego wszystkim cechom ciała pacjenta, schematu terapii, a także kontroli prawidłowego wykonania zalecanych procedur, możliwe jest uzyskanie prawidłowego wyniku.

Samoleczenie przepuklin międzykręgowych może prowadzić do przeciwnego - pogorszenie stanu, pojawienie się poważnych powikłań i początek problemu, przejście choroby do fazy przewlekłej.

Nowoczesna alternatywa

Minęło dużo czasu od pierwszego doświadczenia w stosowaniu igieł w leczeniu pleców. W tym czasie medycyna stosowała techniki starożytnej medycyny chińskiej, aby tworzyć bardziej efektywne i technologiczne sposoby.

Współcześni specjaliści używają ulepszonej wersji akupunktury, która jest następująca.

Przez cienkie igły przechodzi impuls elektryczny, który stymuluje wybrany punkt. Sam impuls jest generowany przez urządzenie zasilane konwencjonalnymi bateriami. Urządzenie jest wyposażone w regulację intensywności i częstotliwości, które są kontrolowane przez specjalistę.

Pacjent przy stole do masażu, po włożeniu igły, odczuwa lekkie mrowienie. Oznacza to, że impulsy elektryczne zaczęły wpływać do organizmu.

Nieco później może wystąpić uczucie drętwienia w obszarze ekspozycji, lekki ból o tępym charakterze, a także mrowienie i lekkie ciepło. Jeśli to konieczne, specjalista przewija wstawioną igłę.

Czas trwania sesji akupunktury może być różny - od piętnastu minut do półtorej godziny. Zależy to od tego, która postać choroby jest diagnozowana u pacjenta, od obecności / braku powikłań i innych czynników.

Mówiąc o przyczynach pojawienia się przepuklin międzykręgowych, większość lekarzy nazywa takie czynniki, jak ciągłe ignorowanie bólu pleców.

Taki obojętny stosunek do najważniejszej części jego ciała prowadzi do skurczów mięśni, a później - hipertrofii, osteochondrozy i rzeczywistej utraty jądra miazgi.Ponadto mogą wystąpić nieprawidłowości w procesie dopływu krwi do zapalnej części pleców, co również ma poważne konsekwencje.

Jeśli terapeutyczna akupunktura jest wykonywana przez doświadczonego specjalistę, to prawdopodobieństwo uzyskania długo oczekiwanego efektu w kilku sesjach jest dość duże. Pacjent szybko poczuje, że stały skurcz mięśni otaczających kręgosłup nie stał się tak trwały, a bóle coraz mniej się martwią.

Ale nie myśl, że starożytna chińska technika jest panaceum na wszystkie choroby pleców. Jeśli przestaniesz dbać o swoje zdrowie po wzięciu udziału w kursie, efekt tych procedur będzie tymczasowy i będziesz musiał zacząć wszystko od nowa.

Loading...