Traumeel z przepukliną kręgosłupa - leczenie przepuklin międzykręgowych preparatami homeopatycznymi

W tej chwili ludzkość przeżywa nową rundę entuzjazmu w tradycyjnej medycynie. Żaden lek na świecie nie jest idealny i ma poważne skutki uboczne. Dotyczy to zarówno preparatów syntetycznych, jak i naturalnych.

Ale ponieważ w ciągu ostatnich 100 lat mieliśmy okazję zobaczyć i zbadać jedynie skutki uboczne pierwszego (antybiotyki i inne nowości w farmaceutykach), pacjenci całego świata zgromadzili naturalne "zmęczenie" wynikające z ich spożycia.

Z tego powodu coraz częściej można usłyszeć, że właściwości lecznicze roślin są zupełnie inne, bezpieczniejsze i znacznie bardziej skuteczne.

I że farmaceutyczni giganci, w przeciwieństwie do uzdrowicieli, zarabiają pieniądze tylko w zmowie z lekarzami dla naiwnych pacjentów. Zainteresowanie alternatywnymi metodami leczenia podnosi wysokie koszty usług / funduszy oferowanych przez oficjalną medycynę.

Wśród teorii, których popularność obecnie rośnie, była homeopatia, która w naszych czasach jest mylona z rodzajem terapii z roślinami leczniczymi.

Jakie są środki homeopatyczne?

W rzeczywistości homeopatia jest odrębną nauką, której istotą jest użycie nieznacznych (w dosłownym tego słowa znaczeniu, mikroskopowych) dawek wyciągów z mało toksycznych roślin, a także minerałów i innych substancji do leczenia niektórych chorób.

Wszystkie lub prawie wszystkie składniki, które składają się na te leki, mają działanie terapeutyczne i bardzo często nawet oficjalna medycyna rozpoznaje je i potwierdza. Powodem, dla którego homeopatia jest uważana za pseudonaukę, jest faktyczna koncentracja tych najbardziej uznanych substancji leczniczych.

Jak już zostało powiedziane, inaczej jak mikroskopijnie, nie można ich nazwać. Zatem homeopatia opiera się na 2 stopniach rozcieńczenia - 1:10 i 1: 100. I tylko wtedy, w celu przygotowania każdego konkretnego preparatu, ta emulsja podstawowa jest dalej rozcieńczana, osiągając stężenie w zakresie od 1: 1000 do 1:50 000.

Tak więc należy rozumieć, że 1 ml, powiedzmy, ekstraktu z glistnika na 100 ml wody już w znaczeniu, jest równy całkowitemu brakowi w tej wodzie.

W każdym razie, w takim stosunku, straci on wszystkie swoje właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne, jak łatwo zauważyć w praktyce.A rozcieńczenie takiego roztworu do stężenia 1 ml ekstraktu na 1 litr cieczy, tym bardziej nie poprawi swojej skuteczności.

Leczenie tymi samymi ziołami często wymaga użycia wystarczająco nasyconych ekstraktów - do 2 łyżek. łyżki suchych ziół do 250 ml wody (jak z tym samym glistnikiem).

Jednocześnie wiele dodatków mineralnych (a tym bardziej trucizn) stosuje się w medycynie w znacznie mniejszych dawkach. Ale idea tego, co jest "małe" lub "wystarczające", wzięte z homeopatów, wykracza daleko poza naukowe koncepcje.

Stosowany w chorobach kręgosłupa

Oficjalna medycyna jest więc pewna, że ​​stężenia substancji czynnych stosowanych w homeopatii nie mogą w żadnym wypadku mieć efektu terapeutycznego, a chemia w pełni się z tym zgadza.

Z punktu widzenia chemików szanse znalezienia co najmniej 1-2 cząsteczek substancji czynnej lub substancji w tak słabym roztworze są praktycznie zerowe. Stąd wyjątkowość ustaleń naukowców, którzy utożsamiają efekt leczenia homeopatycznego z efektem placebo.

Wiadomo, że znaczna liczba pacjentów jest narażona na to tak bardzo, że wyniki "leczenia" placebo w ich przypadku mogą nawet przewyższać wyniki uzyskane przez ten lek.

Jednak liczba takich pacjentów na całym świecie jest różna, według różnych szacunków, w zakresie 25-40% (pewna mniejszość całkowitej liczby pacjentów). A ci, którzy nie są uwzględnieni w ich liczbie, homeopatia, oczywiście, nie pomogą w niczym dokładnie.

W wielu środkach opracowanych przez homeopatów do leczenia chorób układu mięśniowo-szkieletowego, Traumel C był najbardziej znany ze swojej przepukliny rdzeniowej, która jest dostępna w postaci maści / żelu lub roztworu do wstrzyknięć.

Producent twierdzi, że jego skład obejmuje ponad 10 ekstraktów z różnych roślin, a także rtęć i siarkę, które wzmacniają efekt wstrzyknięć "Traumeel" przepuklinami kręgosłupa.

Gdy są stosowane w terapeutycznie uzasadnionym stężeniu, wszystkie mają działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, dezynfekujące. Ponieważ są one naprawdę pokazywane i stosowane w terapii przepuklin międzykręgowych.

Ale od teraz możemy sobie wyobrazić rzeczywisty procent ich zawartości na 1 ml roztworu, kwestia zastosowania "Traumeelu" w przepuklinach kręgosłupa staje się jeszcze pilniejsza.

Zwykle w takich przypadkach specjaliści homeopatyczni sami zalecają wybór formy wstrzykiwania leku.Ale nie można jednoznacznie stwierdzić, czy zastrzyki Traumela pomagają w przepuklinie kręgosłupa. Medycyna oczywiście wierzy, że nie. Ale, jak widzieliśmy powyżej, odsetek osób wystawionych na działanie samego placebo nie jest tak mały.

Ponadto, nie zapominaj, że wiele przepuklin przechodzi po zakończeniu ostrego okresu w fazie przewlekłej, a następnie rozwiązać - samodzielnie lub przy minimalnej pomocy. Ponieważ jej lekarz może zaoferować nam masaż, terapię ruchową, wizytę w basenie i zestaw procedur fizjoterapeutycznych.

Ale stosowanie środków homeopatycznych, w tym "Traumeel C", może odgrywać rolę środków pomocniczych (nie leczących, ale sprzyjających leczeniu).