Skuteczność tynków Nanoplast w przepuklinach kręgosłupa

Ponieważ przepuklina kręgowa jest jednym z najczęstszych, a jednocześnie poważnych problemów dotyczących kręgosłupa, medycyna opracowuje nowe i nowe metody leczenia tej choroby każdego roku.

Jednym z takich zabiegów jest łatka. Czy mogę stosować Nanoplast z przepukliną kręgosłupa, co to za lek i jakie inne rodzaje łat istnieją?

Rodzaje tynków

W chwili obecnej medycyna oferuje kilka rodzajów plastrów, stosowanych jako jeden ze sposobów leczenia przepuklin międzykręgowych, a mianowicie:

  • Peppery.
  • Z niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym jako substancją czynną.
  • Chiński, stosowany w medycynie ludowej.

Wszystkie są uważane za dobrą alternatywę dla bandaży z efektem ocieplającym, a także kompresują z podobnym efektem.

Zasada działania każdej z powyższych opcji polega na tym, że w kontakcie ze skórą substancja czynna jest intensywnie wchłaniana i rozpoczyna działanie, a mianowicie znieczulenie.

W przeciwieństwie do tych samych okładów lub maści z efektem ocieplającym, plastry nie powodują podrażnień i wykluczają ryzyko przegrzania ciała.

Ogólny opis

Nanoplast to tynk medyczny, który służy jako miejscowy środek znieczulający.

Pomimo faktu, że tak wiele recenzji jest wyrażanych na korzyść tego leku, nie zaleca się stosowania go jako niezależnego środka przeciw przepuklinie, chociaż nie warto wykluczyć wielu leków z tej patologii.

Liczne badania kliniczne wykazały, że Nanoplast jest skutecznym lekarstwem na łagodzenie objawów ostrego bólu spowodowanych zmianami zwyrodnieniowo-dystroficznymi w kręgosłupie.

Farmakologiczne działanie leku wyraża się następującymi efektami:

  • znieczulenie;
  • tłumienie procesów zapalnych;
  • eliminacja obrzęków;
  • rozluźnienie więzadłowych więzadeł i mięśni;
  • udział w przywróceniu naturalnej pracy części układu mięśniowo-szkieletowego.

Z tej listy można wywnioskować, że Nanoplast jest łatwą w użyciu alternatywą dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych do spożycia, maści i żeli do zewnętrznego zastosowania tego samego działania.

Metoda aplikacji

Jedną z zalet stosowania Nanoplastu z przepukliną rdzeniową jest wygoda. Wystarczy usunąć warstwę ochronną i przykleić taśmę do suchej powierzchni skóry, gdzie zlokalizowany jest ból. Po użyciu plaster należy zutylizować.

Optymalny czas, w którym najlepiej jest nanoplast nanosić, to noc, ale można ją nakleić rano. Czas użytkowania powinien wynosić co najmniej 12 godzin, a przerwa przed użyciem kolejnej - co najmniej 6 godzin po usunięciu pierwszego.

W procesie noszenia nanoplastu pacjent może poczuć lekkie pieczenie i ciepło w miejscu jego lokalizacji. Jest to normalna reakcja organizmu, więc nie przerywaj leczenia.

Kolejną zaletą tego znieczulenia - w przeciwieństwie do prostego środka bakteriobójczego, ten jest łatwy do zdejmowania i bezbolesny. Ponadto, pomimo uczucia pieczenia po użyciu leku na ciele, nie pozostały żadne ślady, ubrania też nie cierpią.

Czas stosowania Nanoplast do usuwania bólu w przepuklinach kręgosłupa może wynosić od trzech do dziewięciu dni.

Jeśli konieczna jest terapia w celu zaostrzenia choroby, zaleca się stosowanie leku na kursach dziewięciodniowych, a po tym czasie należy zrobić sobie przerwę na siedem lub więcej dni.

Eksperci zalecają stosowanie Nanoplastu jako jednej ze metod kompleksowego leczenia i łączenie przebiegu plastrów z masażem, ćwiczeniami fizjoterapeutycznymi i procedurami fizjoterapii wyznaczonymi przez lekarza prowadzącego.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Doświadczenie z użyciem plastrów Nanoplast wykazał, że reakcja alergiczna na substancję czynną tego środka jest niezwykle rzadka.

Jednakże, jeśli skóra pacjenta jest szczególnie wrażliwa, a także zwiększone pocenie się, może zauważyć wysypkę skórną i swędzenie.

Jeśli reakcja nie zniknie po pewnym czasie, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Będzie mógł przepisać inny lek w oparciu o twoją historię medyczną i indywidualne cechy ciała.

Przeciwwskazania do stosowania nanoplastu to okres ciąży i obecność na skórze w miejscu lokalizacji bólów otwartych ran.

Odpowiadając na pytanie, czy Nanoplast może być stosowany z przepukliną kręgosłupa, większość lekarzy powie pozytywnie, ale z zastrzeżeniem, że użycie tego narzędzia powinno iść w parze z przejściem innych procedur medycznych.

Wyjątkiem jest problem układu mięśniowo-szkieletowego, taki jak zapalenie korzonków nerwowych, który obejmuje tylko stosunkowo małe zapalenie mięśni spowodowane hipotermią lub nadmiernym stresem.

W przypadku, gdy pacjent cierpi na neurodystroficzną lumboschialgię, to znaczy z powodu bólów lędźwiowych rozprzestrzeniających się w pobliskie obszary ciała, terapia bandażem może być nie tylko bezużyteczna, ale nawet szkodliwa.

W każdym przypadku konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem przed użyciem.