Pokrzywa z przepukliną międzykręgową - uzdrowicielem czy prawdziwą metodą?

Wiele osób ma pokrzywy związane z niezbyt przyjemnymi doznaniami, ale jest to jedna z najbardziej użytecznych roślin, jaką medycyna ludowa stosuje w leczeniu różnych chorób.

Kompresy, wywary, a nawet zwykłe potrawy są z niego wykonane. Jest również stosowany w przepuklinę międzykręgową. Jak dokładnie - powiemy ci później.

Przydatne właściwości

Pokrzywa to zielona roślina znana wszystkim od dzieciństwa, którą często można znaleźć w naszym pasie centralnym, niezależnie od tego, czy jest to pole, czy park miejski.

Botanika rozróżnia dwa główne rodzaje tego zioła - dwupienne i palące. Jednocześnie, w istocie, nie różnią się zbytnio, ale uważa się, że ten ostatni ma bardzo użyteczne właściwości.

Najbardziej przydatne substancje są zbierane w liściach i łodygach podczas kwitnienia. Do najbardziej znanych należą:

  • kwas mrówkowy - ma wyjątkową zdolność spowalniania rozkładu i rozkładu, a także służy jako środek konserwujący i skuteczny środek antyseptyczny,
  • garbniki,
  • witaminy,
  • wapń,
  • potas,
  • fosfor,
  • magnez.

W medycynie ludowej, jako składnik do przygotowania leku, wchodzą wszystkie części pokrzywy - liście, łodygi młodej rośliny i korzeni.

Nawet w czasach starożytnych gotowe leki były stosowane w leczeniu patologii, takich jak kamica, wrzody i różne zmiany skórne. Mieszkańcy wioski zostali uratowani przez leki pokrzywy na zapalenie korzonków i zapalenie stawów.

Dziś pomagają również w walce z chorobami wątroby i dróg żółciowych, a także służą do stymulowania metabolizmu i poprawy trawienia. Ponadto, pokrzywy można leczyć przepukliną i wypukłościami, a także przywracać układ mięśniowy.

Metody aplikacji

Najprostszą, ale raczej ekstremalną metodą wykorzystania świeżych pokrzyw do leczenia schabu lub innego uszkodzonego obszaru ciała jest wzięcie pęczka płonącej rośliny i pokonanie ich bolącym miejscem.

Możesz również zrobić miotłę z pokrzywy i używać jej zarówno w suchej formie, jak i w wannie. Zabieg ten pobudza krążenie krwi, co z kolei przywraca zaburzone procesy w narządach i układach.

Aby pozbyć się bolesnego bólu, który powstaje w wyniku artretyzmu, wiejskie kobiety zbierały i zbierały pokrzywy gołymi rękoma.

Tajemnica skuteczności w tym przypadku polega na tym, że kwas mrówkowy i kompleks witamin są zawarte w wysokiej koncentracji we włosach rośliny.Pokrzywa jest również aktywnie wykorzystywana w dietetyce, ponieważ może być wykorzystana do przygotowania smacznych i przydatnych zup i barszczu.

Z przepuklinami kręgosłupa można stosować różne rodzaje leków z pokrzywą. Rozważmy niektóre z nich bardziej szczegółowo.

Kompresuje

Kompresy wykonuje się w leczeniu przepuklin międzykręgowych i pępkowych.

Przepis: weź świeże liście pokrzywy, zmieszaj je do stanu jednorodnej zielonej masy, wymieszaj z gęstą śmietaną.

Zastosowanie: nałóż powstałą mieszaninę na miejsce, w którym powstała przepuklina, przykryj ją listkiem łopianu lub kapusty odpowiedniej wielkości. Zostaw to na noc.

Przebieg leczenia z użyciem kompresu pokrzywy trwa około miesiąca.

Nalewka

Lek ten jest skuteczny przy pierwszych objawach wysunięcia.

Przepis: dwie łyżki drobno posiekanych i suszonych korzeni pokrzywy, wlać 500 ml wódki i pozostawić na tydzień, aby nalegać.

Zastosowanie: uzyskana nalewka przetrzeć dotknięte części kręgosłupa - talii lub szyi.

W przypadku pilnego zapotrzebowania na lek i po prostu nie ma czasu, aby poczekać siedem dni, użyj opisanej powyżej recepty do kompresji. Po nałożeniu zaleca się pokrycie pleców ciepłym kocemlub koc.

Wanny

W początkowej fazie wysuwania krążków kręgowych zalecane są również lecznicze kąpiele lecznicze. Jako lek w tym przypadku stosuje się infuzję pokrzywy.

Aby przygotować pożądaną objętość dla jednej kąpieli, potrzebujesz litrowej puszki pokruszonych świeżych liści. Zamiast pokrzywy do kąpieli można również użyć bulionu iglastego, terpentyny lub ekstraktu z perły.

Przed podjęciem kąpieli leczniczej należy się umyć, aby ciało było czyste. Czas trwania procedury nie jest dłuższy niż trzydzieści minut. Po zakończeniu należy delikatnie wytrzeć ciało ręcznikiem (nie należy go pocierać) i natychmiast położyć się w ciepłym łóżku.

Mieszanka ziołowa

Ten lek jest stosowany do podawania doustnego.

Przepis: mieszać pokrzywę i skrzyp polny w stosunku 1: 1. Jedna łyżka mieszanki ziołowej zalać szklanką wrzącej wody i poczekać, aż ciecz ostygnie. Szczep.

Zastosowanie: pić ziołową wodę dwa razy dziennie, po jednym kieliszku. Napar powinien być świeży, dlatego nie trzeba przygotowywać całego garnka na raz.

Przebieg leczenia trwa do całkowitego wyeliminowania występu.

W niektórych przypadkach receptury z tradycyjnej medycyny mogą być doskonałym pomocnikiem w leczeniu choroby.

Jednak nie warto zastępować przepisanego schematu leczenia własnymi metodami, ponieważ niekontrolowane samoleczenie może tylko pogłębić problem i doprowadzić do jeszcze bardziej negatywnych konsekwencji.

Nawet jeśli masz pewność, że leki z pokrzywy pomogą Ci pozbyć się przepukliny kręgosłupa, skonsultuj się z ekspertem przed użyciem.

Loading...