Przepuklina pod łopatką - objawy i leczenie

Jeśli masz bolesne odczucia w górnej części pleców z ruchami, narożami ciała, podnoszeniem grawitacji lub innym wysiłkiem fizycznym, pierwszą rzeczą do zrobienia jest ustalenie ich przyczyny.

Tępy lub ostry ból w obszarze górnej i środkowej części kręgosłupa może wskazywać na dolegliwości narządów znajdujących się w klatce piersiowej.

Serce, układ oddechowy, żołądek lub narządy śródpiersia mogą sygnalizować nieprawidłowe działanie.

Nie wykluczaj możliwości wystąpienia zwyrodnieniowej patologii odcinka piersiowego kręgosłupa. Objawy przepukliny między łopatkami są bardzo podobne do objawów innych chorób.

W medycynie uważa się, że choroba ta należy do rzadkich przypadków, ale konieczne jest wizyta w gabinecie kręgowca, ortopedy lub innego lekarza specjalizującego się w chorobach kręgosłupa.

Najdokładniejsza diagnoza pomoże wprowadzić rezonans magnetyczny, który pozwala szczegółowo zbadać każdy odcinek kręgosłupa.

Po kompleksowym badaniu, lekarz prowadzący podejmie ostateczną decyzję, czy możliwe jest postawienie diagnozy w twoim przypadku: przepuklinę między łopatkami lub pod łopatką.

Kto jest zagrożony?

Różne części naszego kręgosłupa podlegają zmianom patologicznym w różnym stopniu. Z wielu powodów większość ładunku trafia do kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego. Ale istnieje wiele zawodów, które sprawiają, że ludzie pozostają w jednej pozycji przez długi czas.

Kierowcy samochodów i innych pojazdów, operujący chirurgami, którzy wykonują wiele godzin pracy, szwaczki, którzy spędzają całe dnie za maszyną do szycia, pracownicy biurowi, którzy spędzają cały dzień pracy na komputerach, wiedzą z pierwszej ręki o występowaniu okresowego bólu w okolicy łopatek.

Jeśli występują niepokojące objawy, istnieją podejrzenia, że ​​pod łopatką można wykonać przepuklinę, bolesne odczucia nie pozwalają na aktywne wypełnianie obowiązków zawodowych, nie opóźniają czasu i odkładają wizytę specjalistom.

Powyższa grupa ryzyka obejmuje osoby, które spędzają dużo czasu w klimatyzatorach i innych systemach chłodzenia w czasie gorącego sezonu, pracownicy lokali chłodniczych, na przykład przechowalni żywności, które wymagają specjalnych warunków przechowywania.

Szczególnie niebezpieczne jest połączenie dwóch czynników ryzyka jednocześnie w jednym miejscu. Pozostawanie w niewygodnej pozycji w połączeniu z hipotermią jest bezpośrednią drogą do procesów zapalnych zakończeń nerwowych, aw pobliżu znajduje się przepuklina.

Jak i co walczyć z dolegliwością

Jeśli nie możesz uratować kręgosłupa od bolesnej plagi, a werdykt lekarzy jest jednoznaczny, nie rozpaczaj. Przepuklina pod łopatką jest podatna na leczenie i korektę ostrych stanów.

Różnica w patologii tej części kręgosłupa od innych typów zaburzeń zwyrodnieniowych dysku polega na tym, że ból ma nieco inny charakter.

Dotknięty obszar jest najczęściej zlokalizowany w jednym miejscu, bóle są ostre i koncentrują się na niewielkim obszarze, w ciężkich przypadkach ból może migrować w klatce piersiowej.

Metody leczenia przepuklin w okolicy łopatek nie są odróżniane przez ich oryginalność od metod zwalczania przepuklin innych części kręgosłupa.

Blokada blokująca ból za pomocą NLPZ (leki przeciwzapalne), domięśniowe wstrzyknięcia leków przeciwbólowych, masaże oparte na maściach rozgrzewających, balsamach i żelach leczniczych, osteopatiach, noszeniu specjalnych gorsetów.

Kompleksy ćwiczeń na siłowniach, pływanie w okresach uporczywej remisji, fizjoterapia za pomocą lasera, elektroforezy i magnesów. Nie rezygnuj z korzystania z tradycyjnej medycyny, która doradzi Ci lekarza.

Koryfeusze nauk medycznych całkiem słusznie twierdzą, że każda choroba jest o wiele łatwiejsza do uniknięcia niż późniejsza eliminacja skutków nieostrożnego leczenia własnego ciała.

Po zakończeniu leczenia należy zwrócić szczególną uwagę na zapobieganie przyszłym ostrym stanom.

Aby monitorować reżim ćwiczeń, należy wykonać świadome przerwy w pracy związanej z długim znalezieniem w jednej pozycji, aby nie dopuszczać do hipotermii obszaru pleców pacjenta i całego ciała jako całości.

Nie uszkadzaj rocznych masaży terapeutycznych, odpoczywaj w sanatoriach dla osób z zaburzeniami funkcji układu mięśniowo-szkieletowego, deptaków i długiego przebywania na świeżym powietrzu.

Kiedy przestrzegane są wszystkie te proste zasady, choroba będzie musiała wycofać się na długi czas, nie dać jej nowej szansy, aby dać problemy i niedogodności, odważnie prowadzić aktywny tryb życia.

Obejrzyj wideo: Przepuklina kręgosłupa czyli wypadnięcie dysku: przyczyny, objawy, leczenie (Listopad 2019).

Loading...