Arthra: skuteczność w przepuklinie kręgosłupa

Chondroprotektory to grupa leków, których działanie ma na celu zapobieganie niszczeniu tkanki chrzęstnej. Chondroprotektory są stosowane wyłącznie w złożonym leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego, na przykład osteochondrozy, wypukłości i przepukliny kręgosłupa.

Same one nie działają, ale wraz z innymi lekami przyczyniają się do przywrócenia rozcieńczonej choroby chrząstki i tkanek kręgów. Do leków-chondroprotektorów należy również Artru, wytwarzane w postaci tabletek.

Skład

Lek "Artra" zawiera dwa aktywne elementy: chlorowodorek glukozaminy i siarczan chondroityny. Ze względu na podwójny efekt zwiększa się skuteczność leku. Obie substancje czynne zapobiegają zniszczeniu tkanek i chrząstki pod wpływem niekorzystnych warunków.

Ogólnie rzecz biorąc, Arthra z przepukliną kręgosłupa zapobiega dalszemu postępowi choroby. Rozważ wpływ każdego z komponentów.

Glukozamina

Jest to jeden z głównych składników smaru, znajdującego się wewnątrz stawu (mazi stawowej), dzięki czemu kości nie ocierają się o siebie.Glukozamina bierze również udział w tworzeniu chrząstek, dlatego jego niedobór ma szkodliwy wpływ na zdrowie krążków międzykręgowych.

Chondroityna

Najważniejszą rolą chondroityny jest jej udział w syntezie kwasu hialuronowego, który wzmacnia tkankę łączną stawu, czyli chrząstkę, więzadła. Chondroityna przyczynia się również do zachowania wody w dyskach międzykręgowych, co poprawia ich funkcję amortyzacji.

Dodatkowe składniki

Jako dodatkowe składniki tabletek Artra są stosowane:

 • dipodstawiony fosforan wapnia;
 • stearynian magnezu;
 • kroskarmeloza sodu;
 • kwas stearynowy.

Elementy pomocnicze są potrzebne do zwiększenia absorpcji przez ciało substancji czynnych preparatu.

Jak wziąć

Dawkę leku Arthra dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta, biorąc pod uwagę jego wiek, wagę, styl życia, a zwłaszcza - przebieg choroby. Producent zaleca podstawowy schemat:

 • Pierwsze trzy tygodnie przyjmowania 2 tabletek dziennie.
 • Następnie przed końcem kursu - 1 tabletka dziennie.

Kurs powinien trwać od 3 do 6 miesięcy. Chondroprotektory mają efekt kumulacyjny, więc nie można przerywać odbioru.

Skutki uboczne i przestrogi

W badaniu nie zidentyfikowano lokalnych skutków ubocznych leków na bazie chondroityny. Są jednak niepożądane tego konsekwencje:

 • ból w okolicy nadbrzusza;
 • biegunka;
 • wzdęcia;
 • zawroty głowy;
 • zaparcie;
 • łysina.

U pacjentów o wysokiej indywidualnej wrażliwości istnieje ryzyko reakcji alergicznej na lek. Dlatego dawkowanie i czas przyjmowania tabletek Arthra są przepisywane wyłącznie przez lekarza. Nie leczyć siebie.

Ponieważ glukozamina jest izolowana z muszli morskich skorupiaków, pacjenci z alergią na owoce morza stosują lek ostrożnie. Z reguły niepożądane skutki przyjmowania leku Arthra są słabe, co nie wymaga wycofania leku.

Jeśli dana osoba przypadkowo połknęła dawkę leku przekraczającą maksymalny dopuszczalny dzien, należy przepłukać żołądek i wziąć preparat enterosorbent (Enterosgel, aktywowany węgiel drzewny).

Przeciwwskazania do przyjęcia "Artra" to:

 • niewystarczająca krzepliwość krwi;
 • nadwrażliwość na składniki;
 • okres ciąży lub karmienie dziecka mlekiem matki.

Lek ten jest przepisywany w przypadku innych chorób układu mięśniowo-szkieletowego, na przykład osteochondrozy,ale z przepuklinami kręgosłupa, Artra daje dobre wyniki.

Badanie skuteczności wykazało, że jego stosowanie nie tylko zmniejsza ból, ale także znacznie poprawia jakość życia pacjentów. Krótkie kursy są jednak nieskuteczne, ponieważ jest to chondroprotector, który należy wziąć kilka miesięcy.

W szczególności odnotowano efekt, dzięki któremu pacjenci mogą zmniejszyć liczbę środków przeciwbólowych (na przykład ibuprofen lub paracetamol). Jednak Arthra w ostatnim stadium przepukliny kręgosłupa nie będzie miała znaczącego wpływu - częściej jest zalecana interwencja chirurgiczna.

Loading...