Jak zrobić nalewkę złotych wąsów na wódce?

Praktycznie wszystkie dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego mają przewlekły przebieg. To jest ich podstępność i złożoność leczenia. Z tego wynika, że ​​pacjenci cierpiący na choroby stawowe muszą przyjmować leki przez długi czas, które mają imponującą listę działań niepożądanych i przeciwwskazań, a także mają negatywny wpływ na stan przewodu żołądkowo-jelitowego.

Z tego powodu wielu ekspertów zaleca pacjentom, aby poprawili dynamikę leczenia i przedłużyli etap remisji, przyjmując nalewki i wywary oparte na roślinach leczniczych.

Obecnie najpopularniejszym środkiem ludowym do leczenia stawów jest nalewka o złotych wąsach.

Unikalne właściwości lecznicze rośliny

Złote wąsy, jak to się nazywa wśród ludzi, to bardzo pospolita roślina doniczkowa. Można go znaleźć na parapetach w każdym drugim domu. Nazwa naukowa rośliny to pachnąca kaligrafia, należy do rodziny Kommelin. Roślina osiąga wysokość jednego metra. Fakt, że pachnący może być uprawiany w domu i jest zawsze pod ręką sprawia, że ​​jest to niedrogi i skuteczny surowiec do nalewki leczniczej.Popularność tej rośliny jest ze względu na obecność w jego skład substancji biologicznie czynnych, które mogą zwiększyć metabolizm i odtwarzania żywotność organizmu.

Właściwości lecznicze rośliny są obdarzone następującymi biologicznymi substancjami czynnymi:

 • fitosterole, które mają działanie antyseptyczne;
 • przeciwutleniacze, zdolne do blokowania działania wolnych rodników;
 • flawonoidy (kwercetyna i kemferol, które mają działanie przeciwzapalne);
 • mikroelementy (potas, miedź, wapń, chrom, żelazo, magnez);
 • witaminy (B, C, PP, A).

Złotą musztardę za jej aktywność biologiczną i zdolność do stymulowania siły życiowej porównuje się z żeń-szeniem. U ludzi nazywa się to "domowym żeń-szeniem", poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego, zmniejsza i neutralizuje działanie "złego" cholesterolu we krwi, aktywuje procesy metaboliczne i przyspiesza regenerację. W badaniu tej rośliny stwierdzono, że wszystkie jej właściwości lecznicze są bardzo skuteczne w chorobach stawów, które są spowodowane różnymi etiologiami.

Zakład ma następujące działania:

 • przeciwnowotworowy;
 • gojenie ran;
 • immunostymulujące;
 • antyalergiczny;
 • skurcz naczyń krwionośnych;
 • przeciwzapalne;
 • moczopędny;
 • żółciopędny;
 • przeciwskurczowe;
 • środek uspokajający.

Wszystkie części rośliny mają właściwości lecznicze: łodygi, pędy, liście, a nawet korzenie. Na ich podstawie można przygotować nalewkę na wodzie, wywar, maść leczniczą i nalewkę alkoholową. Nalewka ze złotym wąsem do stawów skutecznie eliminuje stany zapalne i objawy, które wyraża: ból, obrzęk, zaczerwienienie skóry nad stawem.

Nalewka z złotymi wąsami na wódki stosowany jest nie tylko w stawach pacjentów, jest również stosowany w chorobach układu pokarmowego, rak, zapalenie oskrzeli i astmy, alergii i innych dolegliwości. Nalewka skutecznie leczy oparzenia, leczy otarcia, siniaki i rany po urazach.

Drogerie ze złotym wąsem

Gotowe leki oparte na złotych wąsach są liczne. Są one prezentowane w aptekach w dużym asortymencie od różnych producentów. Możesz znaleźć maści, kremy i żele na bazie złotych wąsów, a także nalewki z wodą i alkoholem, które są przyjmowane doustnie po kropli. Jednak przy chorobach układu mięśniowo-szkieletowego preparaty stosuje się w postaci maści i kremów do użytku zewnętrznego.W końcu kremy i żele mają miejscowy efekt przeciwzapalny, mają lekką konsystencję, szybko się wchłaniają, ponadto w tej formie łatwiej wcierać się w skórę i masować chore miejsca. Maści mają gęstszą teksturę, są silnie wchłaniane przez skórę, jednak w domu jest to maść oparta na pachnącej kaligrafii. Balsam, w przeciwieństwie do maści i kremu, ma bardzo lekką konsystencję i szybko wchłania się w skórę. Żel ma tę samą fakturę, ale przygotowanie go w domu jest o wiele trudniejsze. Skąd możemy wiedzieć, w jakiej formie powinno być lekarstwo? Jeśli dana osoba potrzebuje szybkiego efektu i chce uniknąć nadmiernej zawartości tłuszczu, możesz kupić balsam. Właściciele suchej i wrażliwej skóry podchodzą do kremu, a ci, którzy potrzebują masażu, idealnie nadają się do tłustej maści.

Jednak niektórzy ludzie wolą własnoręcznie wykonać własną nalewkę, maści, kremy i balsamy. W przygotowaniu balsamu na bazie roślin zawarte są dodatkowe składniki, które przyczyniają się do szybkiego odbudowy stawów. Do takich składników należą jad pszczeli, wosk i chondroityna.

Aby wytworzony produkt posiadał właściwości lecznicze, konieczne jest poznanie zasad przygotowania:

 • konieczne jest prawidłowe pobranie surowców do produktu leczniczego (w tym przypadku konieczne jest zbieranie pędów z dziewięciu procesów);
 • Pień rośliny jest używany tylko do nalewania i nalewek do gotowania;
 • Świeży sok z liści kaligrafii przechowywany jest nie dłużej niż jeden dzień, tylko w lodówce;
 • liście rośliny stosuje się w stosunku od 1 do 3.

Przed przygotowaniem leku zebrane surowce należy owinąć gazą lub folią spożywczą i umieścić w lodówce. Zimno ma korzystny wpływ na roślinę, ponieważ wszystkie substancje aktywne poprawiają jej właściwości. Liście są przechowywane w lodówce nie dłużej niż przez 3 dni, a łodygi i pień są dwa tygodnie.

Ważne jest, aby pamiętać! Receptury tradycyjnej medycyny nie są panaceum i gwarantem całkowitego wyleczenia chorób stawów. Do roślin leczniczych należy zawsze obchodzić się ostrożnie i ostrożnie, i używać ich jako środka leczniczego tylko po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Przepisy z kaligrafii do gotowania w domu

Na podstawie tej rośliny można przygotować kilka wariantów medycyny medycznej,które mogą być używane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Nalewka ze złotym wąsem na wódkę do stawów

Jak przygotować prawidłową nalewkę na wódce? Aby to zrobić, weź 8-12 pędów rośliny i zalej je 100 ml wódki (40 stopni). Wódkę można zastąpić czystym, medycznym alkoholem. Wódka powinna również być bez dodatków (bez miodu, pieprzu i innych). Powstałą mieszaninę umieszcza się w szklanym słoju, dobrze miesza i utrzymuje w ciemnym miejscu przez nie więcej niż trzy tygodnie. Bank jest okresowo dobrze wstrząśnięty.

Pod koniec wymaganego okresu, otrzymana nalewka wlewa się do ciemnych naczyń, koniecznie szklanych i przechowuje w lodówkach. Nalewka alkoholowa z kallisi jest zużywana wewnętrznie przez krople lub zewnętrznie w postaci płynów i okładów. Jak działa kompres? W tym celu kawałek gazą nasączoną nalewki i stosowane do bolesnych stawów na dwie godziny - trzy godziny do momentu gdy siatka jest sucha. Aby zwiększyć efekt gojenia w kompresie, można dodać ciasto z liści i pędów rośliny. Kompres powinien być przykryty folią spożywczą i owinięty ciepłą szmatką lub wełnianym szalikiem.Przebieg leczenia - dwa razy dziennie przez jeden tydzień.

Przebieg leczenia powinien być ciągły, aby osiągnąć pożądany efekt. Konieczne jest również ścisłe przestrzeganie dokładnego dawkowania rośliny, ponieważ w jej łodygach i liściach występuje duże stężenie substancji biologicznie czynnych, co może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych.

Wlew można stosować do szlifowania, ale w tym celu konieczne jest, aby zmieszać uprzednio olej roślinny w połączeniu 1 do 5. Po odebraniu w środku nalewki rozcieńczono ciepłą wodą i napój na czczo. Po pół godzinie możesz zacząć jeść.

Maść ze złotym wąsem

W celu przygotowania maści ze złotego wąsy należy wziąć rozdrobnionych liści rośliny, wycisnąć sok z nich, i zniszczyć wszystko, co stanie się bzdurny. Następnie dodaj bazę tłuszczową w proporcji 2 do 3. Jako tłustą bazę,

 • wazelina;
 • krem dla dzieci;
 • dowolny olej roślinny;
 • stopiony tłuszcz;
 • masło;
 • dziecko lub inna śmietanka.

Przygotowaną maść należy przechowywać w szczelnie zamkniętym szklanym naczyniu w lodówce.

Olej do wycierania ze złotego wąsa

W celu przygotowania oleju z tej rośliny zadziałają zarówno świeże liście i łodygi, jak i suszone. Jako tłuszczową bazę weź olej roślinny: oliwkowy, słonecznikowy, kukurydziany. Łodygi i liście rośliny są mielone i wylewane z jednym litrem oleju roślinnego. Następnie nalegaj w ciemnym miejscu na trzy tygodnie. Uzyskany olej służy do szlifowania i masażu.

Napar wody o złotym wąsie

Napar wody o złotych wąsach przygotowuje się w następujący sposób: weź duży liść rośliny (około 20 cm), zalej 500 ml wrzącej wody i gotuj na wolnym ogniu przez co najmniej 5 minut. Roztwór umieszcza się w ciemnym miejscu i utrzymuje przez 24 godziny, owinięty ciepłym materiałem. Gotowy produkt jest przechowywany w lodówce i stosowany jako balsam do chorych stawów.

Rosół ze złotych wąsów

Aby przygotować bulion, zmielić łodygi rośliny (około 20 cm) i wlać litr zimnej wody. Ułóż mieszaninę na małym ogniu i gotuj przez 15 minut. Otrzymany bulion pokrywa się ciepłym kocem i pozostawia na noc. Następnie odcedź i weź 50 ml dziennie, trzy razy dziennie, pół godziny przed posiłkiem. Czas trwania leczenia - 15 dni.Bulion powinien być przechowywany w lodówce w szklanej misce wykonanej z ciemnego szkła.

Jak przyjmować leki na podstawie złotych wąsów?

Jeśli nie ma przeciwwskazań do stosowania leku, czas trwania leczenia zależy od złożoności choroby i może zmieniać się od jednego tygodnia do miesiąca lub nawet więcej.

Obróbkę nalewki prowadzi się zgodnie z następującym schematem:

 • pierwszego dnia pobiera się 10 kropli leku;
 • na drugim - 11 kropli;
 • na trzecim - 12 kropli;
 • na czwartym - 13 kropli;
 • na piątym - 14 itd.

Każdego dnia dodaj jedną kroplę na miesiąc. Pod koniec miesiąca musisz osiągnąć 30 kropli dziennie. Zmniejsz dawkowanie tą samą metodą, tylko na odwrót. Czas trwania leczenia - dwa miesiące, jeśli to konieczne, można powtórzyć, ale zrobić miesięczną przerwę.

Istnieją również inne sposoby użycia leku ze złotego wąsa. Możesz wziąć zaledwie 30 kropli, dwa razy dziennie przedtem, mieszając w pół szklanki wody. Innym sposobem użycia: przez trzy tygodnie, weź nalewkę alkoholową, następnie zrób pięciodniową przerwę, a po pobraniu bulionu na wodę również przez trzy tygodnie.

Oprócz samego leku duże znaczenie ma także stosowanie dietetapii podczas leczenia złotym wąsem. Podczas okresu leczenia należy zrezygnować z:

 • złe nawyki (alkohol i palenie, przyjmowanie niektórych leków);
 • tłuszcze zwierzęce;
 • produkty mleczne;
 • kvas;
 • produkty słodkie i mączne (babeczki);
 • produkty marynowane i solone;
 • ziemniaki.

Dieta chorego powinna przeważać dania warzywne, płatki śniadaniowe, chleb pełnoziarnisty, zup i barszcz wegetariańskie, a także świeżych owoców, orzechów i miodu.

Przeciwwskazania do stosowania złotych wąsów

Niestety, wraz z przydatnymi substancjami, roślina ma również właściwości toksyczne. W związku z tym, preparaty medyczne na bazie złota muszą mieć wiele przeciwwskazań i skutków ubocznych.

Tak więc, pomimo naturalności tego leku, nie można go stosować:

 • podczas ciąży i laktacji;
 • dzieci poniżej 14 lat;
 • z indywidualną nietolerancją składników;
 • z chorobami prostaty;
 • z chorobą nerek i niewydolnością nerek;
 • w reakcjach alergicznych ciała;
 • z astmą oskrzelową.

W przypadku przedawkowania leku na podstawie kaligrafii, konieczne jest umycie żołądka,Weź aktywowany węgiel i natychmiast zasięgnij porady medycznej.

Po zaobserwowaniu przedawkowania u pacjenta:

 • obrzęk krtani;
 • chrypka głosu;
 • wysypka w postaci pokrzywki;
 • ból tarczycy;
 • ciągła suchość w gardle;
 • suchy alergiczny kaszel;
 • Prześladowanie w gardle;
 • silne bóle głowy.

Obejrzyj wideo: Żywokost na wagę złota. Leczy (Luty 2020).

Loading...