Gorsetowe przeprostowanie ortopedyczne

Kompleksowe produkty hiper-ekstensorowe są przepisywane jako pomocnicze leczenie po operacjach kręgosłupa, urazach, złamaniach kompresyjnych lub rehabilitacji po chorobach kręgosłupa.

Głównym zadaniem gorsetu jest ochrona uszkodzonych odcinków szkieletu na całej długości kręgosłupa przed możliwym uszczypnięciem korzeni nerwowych i innymi komplikacjami. Pas ortopedyczny został zaprojektowany, aby odciążyć ładunek od pleców.

Przy użyciu gorsetu ortopedycznego z przeprostem, pacjenci odnotowują poprawę zdrowia i brak silnego bólu pleców. Obciążenie podczas noszenia pasa przenosi się do sztywnej struktury gorsetu, w wyniku czego uszkodzone tkanki kostne i mięśnie są przywracane szybciej.

Korzyści

Gorset hiperprzepustny składa się z czterech paneli: górnego sztywnego, dolnego ruchomego i dwóch bocznych oraz tylnego panelu mocującego i paska z zapięciem z przodu tułowia.

Główną zaletą tego typu gorsetów jest zwrócenie uwagi na:

 1. Nałożenie gorsetu na nadgarstek i klatkę piersiową bez pomocy;
 2. Modułowy system ramek pozwala dostosować produkt do indywidualnej struktury szkieletu pacjenta;
 3. Mając wygodny zapadkowy klamra typ przełączania, że ​​nie wymaga on stosowania znacznego wysiłku, zapewnia wygodne i bezpieczne użytkowanie;
 4. Cztery lub trzy zawiasy konstrukcja pozwala na przymocowanie urządzenia w stabilnej pozycji zgięcia-przedłużenie kręgosłupa w określonym miejscu;
 5. Sztywna rama mocno ustala położenie korpusu poprzecznie ograniczających zagięć boczne;
 6. Wstawiania z miękkiego materiału w częściach podtrzymujących gorsetu i niewielkiemu ciężarowi produktu dodano komfort podczas noszenia;
 7. Podkłady wykonane z materiałów antybakteryjnych nie wcierać i powodować uczucie dyskomfortu usuwania brudu na przykład poprzez mokrą szmatką lub wycierania szmatką z mydłem;
 8. Produkt jest wodoodporny, więc możesz wziąć prysznic lub popływać w pasie, nie zdejmując go.

Przechowuj pas w wentylowanym pudle z dala od promieni słonecznych i grzejników.

Wskazania

Ortopedyczne urządzenia tego typu są powoływani w celu ułatwienia przywrócenia uszkodzonego kręgu i funkcji motorycznych złamany w następujących przypadkach:

 • Złamania kompresyjne w dolnej części odcinka piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa, bez poważnych powikłań;
 • Zapewnienie bezruchu po operacji;
 • Złamania kręgów spowodowane osteoporozą;
 • Do celów profilaktycznych ściśle według celu specjalisty;
 • Kiedy wykrywa się kifozę dla zewnętrznej stabilizacji tylnego szkieletu;
 • Obecność złośliwego nowotworu z przerzutami, których nie można usunąć chirurgicznie. Gorset w tym przypadku pozwala dostosować postawę i zmniejszyć ból, który występuje.

Zalecane dla pacjentów, którzy mają ograniczoną aktywność fizyczną, na przykład pływanie lub wykonywanie ćwiczeń fizycznych.

Przeciwwskazania

Jako takie, nie ma przeciwwskazań, ale korzystanie z projektu powinny być wydawane wyłącznie na receptę i pod ścisłym nadzorem podiatrist prowadzącego. Przed zakupem warto skonsultować się ze specjalistą w takich przypadkach:

 • Pacjent przeszedł skomplikowany uraz, w wyniku którego uszkodzono rdzeń kręgowy;
 • Pacjent ma niestabilne złamanie z nieprawidłowościami neurologicznymi;
 • Produkt będzie używany przez pacjentów po długim leży obecności odleżyn, kontaktowe zapalenie skóry lub uszkodzeń troficznych wrzodów.

Modułowa konstrukcja

Modułowa konstrukcja gorsetu pozwala wybrać pas, w oparciu o indywidualne cechy struktury kręgosłupa, wagę i wysokość pacjenta. Projekt może być złożony z kilku modułów, które można regulować na szerokość i wysokość.

Moduły z reguły składają się z górnych, bocznych i tylnych paneli. Górna część pozwala dostosować szerokość używanego obszaru gorsetu, boczną wysokość, a tył pewnie mocuje produkt wzdłuż całej płaszczyzny kręgosłupa w klatce piersiowej i udach.

Tylny moduł w dolnej części jest wyposażony w ruchomy panel zapewniający unieruchomienie kręgosłupa lędźwiowego w pozycji siedzącej. Dzięki modułowemu systemowi pacjent czuje się komfortowo w każdej pozycji.

Warto zauważyć, że modularny gorset o nadmiernym wzroście nie może być noszony bez powołania lekarza.

Tylko wyspecjalizowany specjalista będzie w stanie ocenić stan pleców, skalę uszkodzenia, wziąć pod uwagę diagnozę, cechy osobiste pacjenta (wzrost, waga, płeć, cechy sylwetki itp.) I wybrać najbardziej odpowiednią wersję produktu ortopedycznego.

Od tego zależy efekt terapeutyczny lub profilaktyczny oraz jakość ludzkiego życia.