Jak przygotować połysk pszczół do stawów?

Pszczoły to wyjątkowe istoty żywe, które są w stanie produkować takie substancje lecznicze jak wosk, miód i mleczko pszczele. Wszystkie produkty życiowej aktywności pasiastych robotników były używane od czasów starożytnych. W medycynie ludowej miód i propolis są naprawdę niezastąpionymi składnikami, które składają się na wiele przepisów. Jednak niewiele osób wie, że nawet po ich śmierci pszczoła może czerpać korzyści. Szczególnie skuteczny jest kość ramienną pszczoły do ​​leczenia stawów.

Czym jest pszczoła?

Pszczoły, a nawet po ich śmierci mogą służyć ludzkości. Po śmierci w środowisku naturalnym ich organizmy nie tracą swoich właściwości leczniczych. Spośród nich tak zwany but jest przygotowany. Ze względu na unikalny skład biologiczny łodzi podwodnej po prostu niemożliwe jest znalezienie bardziej wartościowego produktu. Należą do nich przeciwutleniacze, białka, chitozan, aminokwasy, enzymy. Wszystkie cenne wartości, które są w żywej pszczole, zawarte są w umarłych. Na liście substancji przydatnych, oczywiście, chitozan. Chitosan jest aminosugarem, substancją zdolną do tworzenia dużej liczby związków wodorowych. Dzięki temu jest w stanie związać dużą ilość substancji organicznych (toksyn powstających podczas trawienia i toksyn bakterii). Ma działanie immunostymulujące i immunomodulujące.Oprócz chitozanu aminokwasów są Podmore histaminy, flawonoidy, białka i tłuszcze, które poprawiają metabolizm, poprawa krążenia krwi i stan naczyń. I witaminy zawarte w ciałek pszczelich, jak korzystny wpływ na cały organizm i stawów.

Struktura składa się z martwych pszczół praktycznie wszystkie substancje, które mogą produkować: wosk, mleczko pszczele, jad, pyłek, propolis, miód. Jad pszczeli w starożytności stosowane w leczeniu stawów. Obecnie kampania farmakologiczne wydała szereg leków na bazie jadu pszczelego.

Najbardziej przydatne z punktu widzenia substancji aktywnych biologicznie są owady, które zgromadziły się w sprężynę (gdy rośliny kwitnienia) .Teltsa owadów zgromadzonych w zimie nie są odpowiednie dla wytwarzania leku na skutek wyczerpania stanu pszczół w zimnej porze roku.

Leczniczy lek pszczeli ma następujące wyjątkowe właściwości:

 • bakteriobójcze (zabija bakterie, grzyby i wirusy);
 • właściwości przeciwutleniające;
 • immunostymulujące i immunokorekty;
 • Korygujące reakcje metaboliczne;
 • neutralizowanie (trucizny i toksyny w organizmie);
 • rozcieńczanie krwi;
 • działanie przeciwzapalne;
 • działanie regenerujące i odmładzające (regeneruje tkanki i komórki);
 • działanie lecznicze (rany i oparzenia).

W leczeniu stawów za pomocą zmarszczek następuje odbudowa tkanki chrzęstnej i poprawa ruchomości stawów.

Lek pszczeli jest stosowany:

 • ból w stawach;
 • z zapaleniem stawów i zapaleniem stawów;
 • z osteoporozą;
 • z reumatyzmem;
 • z żylakami;
 • z zakrzepowym zapaleniem żył;
 • z zapaleniem korzeni i lędźwi;
 • z oparzeniami, siniakami i urazami;
 • z osteoporozą i osteopenią.

Ponadto lek poprawia kondycję skóry, wspomaga regenerację organizmu, spowalnia starzenie się, zapobiega infekcjom wirusowym, zapobiega rozwojowi miażdżycy i demencji starczej.

Podmor można kupić w aptece w gotowej postaci lub można samemu przygotować miksturę leczniczą, kupując surowce od pszczelarzy.

Jednak produkt ma najlepszy efekt w leczeniu stawów. Nie tylko zatrzymuje zespół bóli, ale także leczy stawy, pozwalając przez długi czas zapomnieć o nawrotach.

Przed rozpoczęciem leczenia tym lekiem należy skonsultować się z lekarzem.Ponieważ produkty pszczele są potężnymi alergenami i są zdolne do wywoływania alergii.

Na podstawie zepsucia można przygotować maść, parzenie i nalewkę alkoholową.

Jak przygotować połysk pszczół do stawów

Z szumowiny sporządza się następujące postacie dawkowania:

 • nalewka (na wódkę lub alkohol);
 • maść na bazie tłuszczu zwierzęcego lub oleju roślinnego;
 • krem;
 • wywar na wodzie.

Nalewka

Jedna łyżka pszczół wlewa się z kieliszkiem wódki lub alkoholu. Nalegaj w ciemnym, suchym miejscu przez dwa tygodnie, od czasu do czasu potrząsając nalewką. Następnie nalewka jest filtrowana i używana.

Maść

Maść przygotowuje się na bazie oliwy z oliwek lub masła. Łyżkę suchych pszczół mielono do stanu sproszkowanego i mieszano z 100 g masła (śmietaną lub warzywem).

Zamiast masła można użyć tłuszczu: niedźwiedź, kurczak, borsuk, gęś, kaczka, a także smalec. W takim przypadku ciała owadów są mielone w blenderze, a następnie dodać dwie łyżki stopionego tłuszczu. Otrzymaną masę przenosi się do szklanego pojemnika i umieszcza w łaźni wodnej na dwie godziny. Następnie usuń maść z ognia, schłódź i przechowuj w lodówce.Przed użyciem maść topi się w łaźni wodnej i zużywa. Konieczna jest kontrola temperatury, nie powinna przekraczać 45 stopni, ponieważ zbyt wysoka temperatura może zniszczyć wszystkie użyteczne substancje i sprawić, że produkt będzie najsilniejszą trucizną.

Raspar

Przygotuj wodę i pszczoły w proporcji jeden do dwóch. Jedna łyżka dobrze wysuszonych pszczół wylewa się na gorącą, ale nie przegotowaną wodę. Ostudzić, przefiltrować i ścisnąć. Kompresy i płyny są wykonane z opakowania.

W innych przepisach pszczoły są parzone, palone, kalcynowane, ale dla stawów bardziej odpowiednie są wyżej wymienione formy podmor.

Kremowy

Aby przygotować krem, należy wziąć jedną łyżeczkę propolisu, jedną łyżkę pszczół, 200 ml oliwy z oliwek lub innego oleju, jedną łyżeczkę wosku. Wszystkie składniki wymieszaj w szklanym pojemniku i umieść na łaźni wodnej. Powstała masa powinna mieć kremową konsystencję. Użyj kremu do wcierania w chore stawy. Masaż odbywa się dwa razy dziennie przez 15 dni.

Rosół

Aby przygotować bulion, trzeba wziąć jedną łyżkę suszonych pszczół, wlać pół litra wrzącej wody i gotować nad ogniem przez godzinę.Odwar do filtrowania, chłodzenia i dodawania kilku łyżek miodu i kilku kropli nalewki alkoholowej propolisu. Wszystko ostrożnie mieszaj i weź jedną dużą łyżkę leku, raz dziennie. Czas wywar powinien być regularny i długotrwały.

Przeciwwskazania

Głównym i możemy powiedzieć, że jedynym przeciwwskazaniem jest indywidualna nietolerancja produktów pszczelich. Reakcja alergiczna w tym przypadku jest jedną z najsilniejszych i może prowadzić do obrzęku Quinckego, a nawet do śmierci osoby. Jeśli dana osoba nie jest pewna, że ​​nie ma reakcji alergicznej, lepiej jest pójść do lekarza na badania. Bezpieczeństwo - najważniejsza rzecz, która powinna przeszkadzać ludziom przy stosowaniu receptur tradycyjnej medycyny.

Obejrzyj wideo: W ŚWIECIE OWADÓW (Luty 2020).

Loading...