Wybierz gorset do osteochondrozy szyjnej

Osteochondroza kręgosłupa szyjnego jest chorobą wymagającą złożonego leczenia w jak najkrótszym czasie.

Oprócz faktu, że choroba powoduje silny ból w okolicy lokalizacji, może się rozwijać i prowadzić do zerwania połączenia między centralnym i obwodowym układem nerwowym. Stabilizować stan zdrowia może gorset na szyi.

Wskazania do stosowania

Zwróć uwagę! Aby podjąć decyzję, czy w twoim przypadku potrzebujesz gorsetu do osteochondrozy, tylko wykwalifikowany specjalista. W większości przypadków lekarz zalecił stosowanie gorsetu ze znacznymi uszkodzeniami odcinka lędźwiowego kręgosłupa i odcinka piersiowego kręgosłupa wywołanymi osteochondrozą.

Jednak przypadki zalecania gorsetu są również powszechne w osteochondrozy szyjnej. Następujące objawy mogą być przyczyną tego spotkania:

 • Rozwój problemów z krążeniem krwi, który powoduje niedostateczny dopływ tlenu do mózgu.
 • Rozwój przepukliny międzykręgowej.
 • Osadzanie się soli w kręgach z powodu naruszenia metabolizmu mineralnego.
 • Ossifikacja wynikająca z siedzącego trybu życia.

W przypadku problemów z szyjką, gorset ma na celu:

 • zmniejszyć ból;
 • złagodzić zmęczenie od tyłu;
 • ustabilizować kręgosłup szyjny z urazami;
 • zapobiegają rozwojowi miażdżycy;
 • przywrócić normalny dopływ krwi do mózgu;
 • napraw poprawną lokalizację kręgów;
 • aby zapobiec występowaniu chorób szyjki macicy towarzyszących ciągłemu przeciążeniu tkanki mięśniowej w osteochondrozy.

Rodzaje stabilizatorów ortopedycznych

W leczeniu osteochondrozy szyjnej stosuje się następujące rodzaje utrwalaczy:

 1. Pełnowymiarowy. Jest on zamocowany na klatce piersiowej i obejmuje okolice szyjki macicy. Jest stosowany tylko wtedy, gdy choroba zostanie wykryta bardzo późno, a inne leki ortopedyczne będą po prostu nieskuteczne. Warto zauważyć, że taki zacisk poważnie ogranicza ruch głowy.
 2. Orteza o zwiększonej sztywności. Stosowane w późnych stadiach choroby, aby znacznie zmniejszyć obciążenie mięśni karku, złagodzić ból i przynajmniej częściowo przywrócić krążenie krwi.
 3. Kołnierz. Jest stosowany dość często, ponieważ jest łatwy w użyciu, znacznie zmniejsza ból i jest wygodny do wykonywania ćwiczeń fizycznych w ramach terapii.
 4. Kołnierzyk jest nadmuchiwany.Nadmuchiwany gorset, który wyznacza lekarz, aby utrzymać kręgi w odpowiednich miejscach. Jest to szczególnie ważne, jeśli istnieje ryzyko wystąpienia przepukliny międzykręgowej.
 5. Autobus Shana. Taka opona jest jednym z najpopularniejszych leków ortopedycznych stosowanych w leczeniu chorób kręgosłupa. Niewątpliwą zaletą opony jest zachowanie ciepła, które pozwala szybko przywrócić krążenie krwi. To z kolei prowadzi do zmniejszenia bólów głowy, spokojnego snu, zwiększonej koncentracji, ogólnego ogólnego samopoczucia.
 6. Bandaż. To narzędzie ortopedyczne stosuje się we wczesnych stadiach osteochondrozy, gdy dodatkowe utrwalenie nie zapobiega rozwojowi choroby.

Jak korzystać z zatrzasku

Bardzo często pacjenci są zainteresowani tym, jak bardzo możliwe jest noszenie gorsetu podczas osteochondrozy. Wielu z nich obawia się, że utrwalacz będzie musiał być stale używany i można go usunąć tylko podczas kąpieli lub pod prysznicem. Takie reprezentacje są zasadniczo błędne.

Gorset na szyję nie jest odlewem gipsowym, przeznaczonym do mocowania kości, aż do całkowitego zespolenia. Element ustalający ma na celu zmniejszenie rosnącego obciążenia uszkodzonych tkanek.

Najpierw urządzenie zakłada się na kwadrans, a następnie stopniowo zwiększa czas. Maksymalny okres jednorazowego użycia wynosi 1,5 godziny. Maksymalny dzienny czas noszenia wynosi 3 godziny.

Wyjątkiem jest bandaż, który można nosić przez cały okres snu - to pozwala znacznie zmniejszyć ból i odpocząć przed nowym dniem.

Podczas ciężkiej pracy zaleca się stosowanie stabilizatora ortopedycznego, aby uniknąć przeciążenia mięśni szyi. W takim przypadku lekarze nie zalecają noszenia kołnierza mocującego dłużej niż trzy godziny dziennie, ponieważ może to znacznie osłabić mięśnie szyi, co tylko zaszkodzi ciału.

Aby nosić lub nie gorset we wczesnym stadium, pacjent sam decyduje. W przypadku, gdy choroba postępuje, lekarz będzie nalegał na stosowanie dodatkowego wsparcia dla pacjentów z kręgami.

W każdym razie, jeśli zdecydujesz się skorzystać z pomocy tego urządzenia ortopedycznego, musisz przestrzegać zasad jego używania i przed pierwszym użyciem skonsultuj się z lekarzem.