Leczenie osteochondrozy metodą Voltarena

Osteochondroza jest pierwszym etapem starzenia się kręgosłupa, więc jego ofensywa może być odroczona, ale nie można temu zapobiec.

Przyspieszenie lub zaostrzenie może spowodować łagodny rozwój mięśni pleców, wrodzone anomalie struktury kręgosłupa, uraz, nadmierną lub nieprawidłowo rozłożoną aktywność fizyczną.

Wśród tych czynników jest również długi pobyt w jednej (często niewygodnej) pozycji, niezdrowa dieta białka zwierzęcego i wiele innych nieuchronności naszego życia - od wysokich obcasów po jazdę po szarpiących się drogach.

Opcje leczenia

Początkowe stadia osteochondrozy są z powodzeniem leczone konwencjonalną fizjoterapią.

Dlatego konieczność przepisywania leków na dowolnym etapie choroby powinna być oceniana tylko przez lekarza!

Jednak w przypadku, gdy pacjent jest nadal przepisywany na lekarstwo, jest to z pewnością oparte na przyjmowaniu NLPZ - niesteroidowych (niehormonalnych) leków przeciwzapalnych.

Pierwsze miejsce w częstości stosowania wśród nich to kwas acetylosalicylowy ("Aspiryna"), a drugie jest pewnie zajęte przez diklofenak. Ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, a nawet przeciwnowotworowe.

Jednym z preparatów na jego bazie jest Voltaren, wyprodukowany w postaci:

 • maści;
 • żel.
 • spray do lokalnych zastosowań na skórze;
 • czopki doodbytnicze;
 • tabletki w oszklonej powłoce;
 • tabletki w żelatynowej skorupie;
 • łatki do aplikacji na skórze;
 • domięśniowy roztwór do wstrzykiwań;

Możliwe powikłania leczenia

W przypadku osteopochondrozy zwykle rozsądniej jest wybrać preparaty do użytku zewnętrznego.

Ponieważ diklofenak powoduje rozległe działania niepożądane na naczynia krwionośne i narządy trawienne - szczególnie przy długotrwałym stosowaniu. W szczególności, jego negatywny wpływ na żołądek i jelita może objawiać się bolesnymi skurczami, niestrawnością (całkowity brak trawienia), wymiotami, a nawet wrzodami trawiennymi.

Komplikacje układu sercowo-naczyniowego są również imponujące: wzrost prawdopodobieństwa zawału serca u leczonych przez nich pacjentów wynosi około 40%:

 • Dlatego od czasu do czasu medycyna podnosi temat całkowitego zakazu dla niego i wszystkich środków na jego podstawie.
 • Co więcej, nie jest zalecane nawet do użytku zewnętrznego przez dzieci poniżej 14 lat, kobiety w ciąży, osoby cierpiące na choroby układu krążenia i patologie żołądkowo-jelitowe / jelitowe.

Więc jego spożycie jest uzasadnione dla uogólnionych zmian - na przykład artretyzmu i artrozy kilku stawów, dny moczanowej, zwyrodnieniowych zjawisk w kilku częściach kręgosłupa i tak dalej.

Jeśli bóle zostaną zaburzone tylko w jednym lokalnym segmencie, wystarczy już plaster "Voltaren" z osteochondrozą lub wstrzyknięciem domięśniowym.

Funkcje narzędzia

Plaster transdermalny "Voltaren" z osteochondrozą szyjki macicy jest bardziej wygodny niż żel, a nawet spray, ponieważ jest dobrze zamocowany, nie rozmazuje się w tym samym czasie. Jego pełna absorpcja nie może czekać, ponieważ jest całkowicie niewidoczna na skórze.

Plaster Voltaren należy wkleić na obszar najbardziej intensywnego bólu i pozostawić na jeden dzień. To samo dotyczy zastosowania plastra "Voltaren" z osteochondrozą odcinka piersiowego kręgosłupa:

 • Nie używaj więcej niż 1 plastra w ciągu 24 godzin.
 • Przebieg leczenia nie powinien trwać dłużej niż 2 tygodnie. Jeśli ulga nie nastąpi lub nastąpi postęp, lek należy odstawić i skonsultować się z lekarzem.

Zastosowanie zastrzyków i charakterystyki leku

Wstrzyknięcia "Voltaren" z osteochondroza są stosowane w okresach zaostrzeń:

 • Standardowa dawka wstrzykiwanego leku Voltaren wynosi 1 ampułkę (tj. 75 mg substancji czynnej) na dobę.
 • Należy użyć więcej niż 2 ampułek (150 mg substancji czynnej) na dobę.

Ogólnie jednak, wstrzyknięcia diklofenaku lub nawet innych NLPZ są mniej istotne, ponieważ muszą być koniecznie wykonywane przez lekarza. Bez odpowiednich umiejętności ryzykujemy jeszcze większe uszkodzenie mięśnia, a tym samym wpływa na nie naruszenie, przechodząc przez jej nerwy.

Dotyczy to szczególnie regionu piersiowego, w którym ruchy kręgosłupa są kontrolowane tylko przez kilka małych i stosunkowo niedorozwojowych mięśni szkieletowych. Jeśli najbardziej bolesne ogniska znajdują się w okolicy szyjki macicy, ryzyko uderzenia krążka międzykręgowego, dużego tułowia lub naczynia nerwowego wzrasta wiele razy.

Dlatego tutaj eksperymenty są niewłaściwe, a wynik z reguły jest taki sam jak w przypadku stosowania plastra lub żelu / maści. Ale ta metoda ma jedną zaletę - prawdę, tylko w porównaniu z odbiorem w środku.

Faktem jest, że pochodzący z przewodu pokarmowego diklofenak jest częściowo rozszczepiany w wątrobie, a tylko około połowa dawki jest podawana do krwi.A gdy podaje się je innymi metodami (w tym domięśniowo), dostaje się do krwioobiegu przez cały czas, ponieważ przechodzi metabolizm wątrobowy.