Czy martwy ciąg jest możliwy z występami?

Jest to możliwe do zrobienia w siłowni w obecności występów? Opinie specjalistów zostały podzielone:

 • niektórzy uważają, że siła ładunkowa z wypukłościami jest ściśle przeciwwskazana, ponieważ takie ćwiczenia mogą pogorszyć przebieg choroby pacjenta,
 • inni twierdzą, że takie ćwiczenia pomagają utrzymać gorset mięśni w tonie, aby skutecznie zwalczać pojawiające się patologiczne deformacje kręgów.

Jedyną rzeczą, na którą się zgadzają, jest to, że przed pójściem do sali należy poddać się kompleksowemu badaniu w celu uniknięcia postępu choroby.

Najbardziej niebezpiecznym ćwiczeniem w wypukłości na siłowni jest martwy ciąg. Z ostrym wzrostem pręta jest bardzo wysokie ryzyko uszkodzenia kręgosłupa.

Dlatego przy znacznym uszkodzeniu kręgów lepiej całkowicie zrezygnować z ćwiczeń siłowych. Jeśli ekspert nie widzi powodów do odmowy podnoszenia ciężarów, powinieneś zachować ostrożność i wykonywać ćwiczenia w jak najłagodniejszy sposób.

Kulturystyka i choroby kręgosłupa

Zanim pójdziesz na siłownię i zaczniesz trenować z myślą o poprawieniu sylwetki, musisz zdać ankietę na obecność obszarów problemowych wzdłuż kręgosłupa.

Bardzo często ćwiczenia siłowe na symulatorze stają się przyczyną osteochondrozy i wypukłości, które przekształcają się w przepukliny. Głównym problemem jest to, że występy na etapie podstawowym nie wywołują uczucia dyskomfortu i nie ranią.

Nawet jeśli ból pojawia się pod koniec treningu, wielu postrzega je jako wynik wysiłku mięśni i kontynuuje ćwiczenie ćwiczeń siłowych.

Wielu zawodników zmuszonych było zrezygnować z dalszej kariery zawodowej ze względu na to, że nie zwracali wystarczającej uwagi na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń z obciążeniem kręgosłupa.

Jak wykonać poprawnie

Nie jest konieczne całkowite odrzucanie ładunków elektrycznych, zwłaszcza gdy lekarz prowadzący nie widzi powodu, aby odmówić uprawiania sportu. Ale w tym przypadku konieczne jest przestrzeganie kilku ważnych zasad:

 1. Leczenie. Głównym bodźcem powinno być leczenie istniejących zmian zwyrodnieniowych, a nie narastania masy mięśniowej.
 2. Gładki wzrost obciążenia. Konieczne jest bardzo powolne wykonywanie pras siłowych począwszy od minimalnego czasu. Stopniowo możesz zwiększyć liczbę sekund, osiągając rozsądny limit. W żadnym wypadku nie może ostro podnieść poprzeczki.W takim przypadku nacisk na kręgi zwiększa się i staje się szybszy.
 3. Waga. Gruziki na pasku powinny być wybierane indywidualnie, ale musisz zacząć zajęcia od najmniejszych hantli. Po kilku lekcjach możesz powiesić mnóstwo większej wagi.
 4. Prawidłowy stojak. Podnieś pręt tylko z wysokiej pozycji. Kategorycznie nie można naciskać podłogi. Optymalna wysokość jest wybierana przez trenera w zależności od wysokości osoby. Aby wybrać właściwą pozycję przy minimalnym obciążeniu kręgosłupa lędźwiowym, należy zająć pozycję wyjściową z naciskiem na nogi i przyjąć poprzeczkę. Tył powinien być nachylony pod kątem około 45 stopni.
 5. Delikatne obciążenie. Wykonuj martwy ciąg bez potrzeby przysiadów, z wysoko zamontowanym drążkiem (zwykle na wysokości połowy uda), delikatnie wyrównując plecy i powoli obniżając poprzeczkę do pierwotnej pozycji. Aby odciążyć, potrzebujesz mięśni nie pleców, ale prasy brzusznej. Ta prosta technika pomoże częściowo rozdzielić obciążenie i ograniczyć nadmierną ruchliwość kręgów lędźwiowych. Szybkość i ostrość w tym przypadku są wrogami i mogą prowadzić do zakleszczenia korzeni nerwów.
 6. Pas.W obecności wypukłości lepiej jest dostać się do maszyny w pasie sportowym. Pamiętaj, że pas blokuje kręgosłup w statycznej pozycji, ale nie chroni go całkowicie.

Kolejność lekcji:

 • Ustaw ograniczniki w ramie napędu na określoną wysokość. W razie potrzeby użyj stojaka;
 • Postaw stopy na szerokość ramion, rozłóż skarpetki w różnych kierunkach;
 • Zegnij kolana, z powrotem pod kątem 45 stopni;
 • Z prostym grzbietem chwycić pasek i bez szarpnięcia powoli podnieść poprzeczkę;
 • Zajmij pozycję poziomą, unieruchom podstawkę na kilka sekund i delikatnie umieść ją na miejscu;
 • Po obniżeniu poprzeczki, wydech, pozostań w tej pozycji przez krótki czas;
 • Podczas prasy nie kręć głową ani nie zaokrąglaj ramion.

Zapobieganie

Jednym z powodów rozwoju osteochondrozy jest hipodynamia. Dlatego konieczne jest przeniesienie. Główna zasada: umiar we wszystkim!

Aby uniknąć problemów z plecami, musisz prowadzić aktywny tryb życia, na przemian spacerując z zajęciami na siłowni. Aby wykonywać ćwiczenia fizyczne związane z obciążeniem osiowym kręgosłupa, jest to możliwe tylko w okresie uporczywej remisji.

Najmniejsze stany zapalne lub obecność niewielkiego bólu na pierwszy rzut oka - okazja do natychmiastowego przerwania treningu.

Zaangażowanie w hali jest możliwe tylko pod ścisłą kontrolą trenera i jest lepsze niż wykwalifikowanego ortopedy. Program zajęć opracowuje specjalista, biorąc pod uwagę indywidualne cechy osoby, stopień i złożoność przebiegu choroby.

Uważne podejście do zdrowia jest kluczem do długiego i zdrowego życia.

Obejrzyj wideo: Forma bez trzymania diety? Czy to możliwe? - KFD