Jak radzić sobie z osteochondroza z masażem

Takie typowe dla naszej choroby czasowej, jak osteochondroza, można wyleczyć nie tylko za pomocą leków. Dobre wyniki wykazuje terapia fizykalna i terapia, w szczególności masaż.

Dzięki niemu w większości przypadków możliwe jest usunięcie istniejącego napięcia mięśniowego, poprawa krążenia krwi w krążkach międzykręgowych i kręgach.

Technika masażu osteochondroza powinna mieć swoje specyficzne cechy, aby wyeliminować stany zapalne iw krótkim czasie łagodzić cierpienie pacjenta.

Objawy powołania

Objawy, które mogą wskazywać, że pacjent potrzebuje masażu, wyglądają tak:

  • występowanie bólów głowy, którym może towarzyszyć upośledzenie wzroku i słuchu;
  • utrata energii, rozwój warunków depresyjnych;
  • drętwienie kończyn, ból w rękach;
  • trudności w wykonywaniu zboczy, bolesne odczucia podczas chodzenia i ruchów.

Każdy z tych objawów będzie wskazywał na nieprawidłowości w pracy kręgosłupa. Staje się niezdolny do radzenia sobie z podstawowymi funkcjami z powodu rozwoju patologii spowodowanych przejawami osteochondrozy.

Słaba muskulatura i uszkodzenie kręgów, krążki międzykręgowe, korzenie nerwowe wymagają przeprowadzenia procedur masażu.

Przypisz taką terapię nie tylko podostrej, ale także podczas ostrej fazy. Po zaostrzeniu eliminuje zespoły bólowe poprzez stymulowanie zdrowych części ciała. W takich okresach terapia może spowodować nowy atak bólu u pacjenta, więc zanim się zacznie, należy zrelaksować się i rozgrzać mięśnie.

Jeśli zastosujesz właściwą technikę wykonywania masażu z osteochondrozą, możesz osiągnąć zmniejszenie zespołów bólowych po 3-4 dniach. Wzmocnienie tego efektu wspomoże zabiegi termiczne, a także zastosowanie kremów do rozgrzewających masaży.

Podstawowe techniki

Przed rozpoczęciem procedury należy przygotować plecy. W tym celu płynne, ale intensywne głaskanie obszaru problemowego wykonuje się w ciągu 2-3 minut.

Są one wytwarzane od dolnej krawędzi ostrzy w górę w kierunku szyi. Kończy się drżącymi ruchami i ugniata na przemian, potem w lewo, potem w prawą stronę.

Aby wykonać zabieg, pacjent powinien zająć pozycję "leżąc na brzuchu". Masaż wykonuje się naprzemiennie różnymi technikami: ugniataniem, głaszczeniem dłoni, wyciskaniem.

Każda technika stymulacyjna powinna kończyć się czystym i delikatnym głaskaniem. Szczególną uwagę należy zwrócić na obszar ostrzy. Masuj je, zaczynając od dołu i stopniowo podnosząc się do okolicy szyi. Każdą z technik powtarza się 3-5 razy.

Jak masować strefę szyjki macicy

Technika masażu osteochondrozy szyjnej ma swoje własne charakterystyczne cechy. Przede wszystkim wygodniej jest trzymać go na specjalnym krześle, w którym pacjent zajmuje pozycję siedzącą.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wykonanie od 8 do 10 ruchów głaszczących. Następnie możesz przystąpić do wyciskania wzdłuż linii kręgosłupa. Biorąc pod uwagę, że szyja jest traumatyczną częścią ciała, terapia wykonywana jest zgrabnie, z podkładkami palców.

Następnie ruchy wykonuje się krawędzią dłoni i ponownie kończy się ściskaniem. Kończy się wszystkimi ruchami głaszczącymi. Po szyi, przejdź do obszaru barku.

Po krótkim głaskaniu wytwarzają ściskanie przez około 2-3 minuty. Następnie ponownie przejdź do szyi, gdzie trzeba zrobić 5-7 naprzemiennie i kolejno ugniatając, głaszcząc, ściskając.

Podczas gdy pacjent siedzi na fotelu do masażu, powinien przechylić głowę do przodu i spróbować rozluźnić mięśnie karku tak bardzo, jak to możliwe. Masaż zaczyna produkować z kości potylicznej.

Głaskanie odbywa się od kręgosłupa i od pleców do pleców. Aby to zrobić, należy zastosować podkładki na palce, a wszystkie ruchy wykonywać w kółko.

Terapia innych części kręgosłupa

W przeciwieństwie do techniki masażu osteochondrozy regionu szyjnego, duże mięśnie piersiowe są nieco inaczej masowane. Ruch w tym samym czasie pozostaje w istocie taki sam. Pacjent zajmuje pozycję na plecach.

Ta terapia zaczyna się i kończy kilkoma uderzeniami. Występują naprzemiennie z ugniataniem i ściskaniem ruchów rąk. Terapia ta rozpoczyna się od obowiązkowego pocierania mięśni tej strefy.

Jego cechy są różne i masaż osteochondrozy kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Przede wszystkim pacjent zajmuje pozycję "leżąc na brzuchu". Jest to konieczne, aby wykluczyć możliwość ugięcia kręgosłupa. Goleń podnoszą się pod kątem 45 stopni, a pod brzuchem umieszcza się specjalny wałek.

Przede wszystkim mięśnie muszą się zrelaksować, starając się złagodzić ból i napięcie w nich. Masaż rozpoczyna się od górnej części pleców, po czym należy przejść do bioder i pośladków, a następnie wrócić do strefy lędźwiowej.

Jest masowana przez naprzemienne ruchy i ściskanie krawędzią dłoni. W miejscu pośladków stosuje się ściskanie i wytrząsanie. Dokładniejsze badanie mięśni w punktach bólowych iw ich bliskim sąsiedztwie.

Uwaga: na pierwszych sesjach technik powinien być na tyle oszczędny, aby nie powodować dodatkowego napięcia mięśni, co może wzmocnić odczucia bólowe.

W przypadku, gdy zespoły bólowe towarzyszą pacjentowi i mają regularny charakter, terapia masażu musi być koniecznie poprzedzona wizytą u lekarza, który powinien wydać zgodę na takie zabiegi.

Ponadto konieczne jest dalsze badanie, pozwalające ustalić osiągnięty efekt terapeutyczny lub dokonać korekty programu odzysku.

Loading...