Urządzenia domowe do trakcji kręgosłupa

Zastosowanie rozciągającego się kręgosłupa w przypadku osteochondrozy, wypukłości i innych powikłań wywołuje wątpliwości u ekspertów. Na początku miała wielkie nadzieje.

Ale teraz już istnieją dowody na to, że rozciąganie kręgosłupa pomaga przywrócić kręgom w chorej części do normalnej pozycji w ciągu kilku miesięcy.

A następnie powraca przepuklina, a ponadto jego wielkość wzrasta. Dodatkowo dodano nowe przepukliny - w segmentach, w których przed zabiegiem zaobserwowano znacznie mniej problemów.

Czy są jakieś korzyści?

Większość roszczeń o zastosowanie nowych urazów kręgosłupa odnosi się w szczególności do rozciągania na specjalnej aparaturze. A odsetek pozytywnych i negatywnych wyników rozciągania kręgosłupa w domu po prostu nie jest ustalony.

Prawie różne urządzenia do rozciągania kręgosłupa same w sobie są szkodliwe. A lekarze, kierujący niektórymi z nich, mają wystarczające kwalifikacje.

Najprawdopodobniej mogą jedynie przywrócić kręgosłup do normalnej pozycji, ale rozwiązać problem starzenia się dysku (ten, który spowodował zbliżanie) - nie.

Stąd powraca z powikłaniami.Dlatego lepiej stosować je ostrożnie i tylko w celu zapobiegania.

Kompleks obciążeń

Systemy ćwiczeń do rozciągania kręgosłupa są różne. I choć z medycznego punktu widzenia najbardziej popularna jest klasyczna terapia ruchowa, jej miejsce stopniowo obejmowało kompleksy ćwiczeń rozciągających kręgosłup centrum Bubnovsky.

Jednak większość ćwiczeń tam stosowanych odpowiada zasadom oficjalnej medycyny. A ponieważ są bezpieczne, gdy są używane w domu. Na przykład z ich liczby takie sztuczki:

 1. Konieczne jest stanięcie na czworakach na podłodze. Następnie usiądź na kolanach, aby pośladki zostały obniżone na kostkach i piętach, a dłonie zostały ustawione tak, aby stały dokładnie tam, gdzie były. Przytrzymaj rozciąganie przez 5-10 sekund.
 2. W tej samej pozycji wyjściowej, zginać się na środku pleców, obniżając żołądek tak nisko, jak to możliwe, w kierunku podłogi. Następnie, bez przerwy w ruchu, zegnij plecy, jakby podnosząc go do sufitu. Powtórz jeszcze 7 razy w kierunku w górę iw dół.
 3. Wciąż stojąc na czworakach, wycofaj się i podnieś prawą stopę równolegle do podłogi. Następnie umieść go w poprzedniej pozycji i powtórz ruch lewą stopą. Wykonuj ruchy płynnie, bez szarpnięć, bez zginania w dolnej części pleców.Powtórz 8 razy z każdą stopą po kolei.
 4. Stojąc na kolanach, złożyć ręce za plecami do zamka i pochylić się do przodu swoim ciałem, starając się nie złamać "zaczepu" palcami, tak aby dotknąć korony podłogi.

Adaptacja Evminova

W rzeczywistości ta deska do rozciągania kręgosłupa jest sportowym pociskiem i można go znaleźć w każdej siłowni. Nazywa się to ławką brzuszną, ponieważ służy jako symulator do pompowania mięśni prasy.

Podczas pracy z prasą ważny jest kąt jego nachylenia: im większy, tym trudniej będzie wykonać co najmniej jeden zestaw. Ale w przypadku kręgosłupa, prasa może pozostać sama i po prostu zawiesić się na niej pod kątem nie większym niż 600. Aby to zrobić, potrzebujesz:

 • najpierw chwycić metalowe pręty jej rękojeści za pomocą szczotek i powiesić do góry nogami tak mocno, jak tylko mogą wytrzymać ręce;
 • następnie chwycić miękką powłoką część uchwytów i powiesić nawet do góry nogami - znowu, ile będzie stać na nogach.

Zakłada się, że ławka brzuszna może nie tylko zawieszać, ale także kołysać ciałem w różnych kierunkach, wstrząsać nimi, robić "rower" itp.

A głównym problemem przy rozciąganiu mięśni kręgosłupa z jego pomocą jest słaby rozwój mięśni kończyn, które trzeba utrzymywać przez cały czas,Podczas gdy wykonujemy wybrane ćwiczenia. Ponadto należy pamiętać, że ławka brzucha:

 • w żaden sposób nie wpływa na pozycję kręgu szyjnego, ale może skomplikować objawy osteochondrozy tego oddziału w momencie wietrznego wiatru w górę;
 • Powoduje to poważne obciążenie nie tylko na stawach barku i kostki, ale również na odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Tak więc, z dwoma najczęstszymi wariantami osteochondrozy, wypukłości i przepuklin, plan Evminova jest raczej szkodliwy niż użyteczny.

Gorset na szyję

Ten odcinek kręgosłupa jest najbardziej elastyczny, ruchomy i delikatny - w tym sensie, że tutaj, w przeciwieństwie do talii czy pośladków, nie ma dużych masaży mięśniowych, których masaż może zapewnić tylko profesjonalny masażysta.

Dlatego w przypadku rozciągania szyjnego kręgosłupa zwykle nie ma takiej potrzeby - można to zrobić po prostu przechylając głowę do klatki piersiowej i delikatnie przesuwając ją w tej pozycji w różnych kierunkach. To dobre rozwiązanie do usuwania co najmniej obciążenia czasu z jej mięśni - system Dr .. Dysk do rozciągania kręgów szyjnych.

W rzeczywistości ten gorset z szyjki macicy z "żebrami" podtrzymującymi powietrze zamiast zwykłego metalu lub plastiku.Aby go użyć potrzebujesz:

 • spuścić powietrze, otwierając zawór;
 • zakładać i mocować na szyi za pomocą rzepa;
 • ponownie pompuj powietrze za pomocą pompy.

To rozciąganie kręgosłupa szyjnego osiąga się tylko wtedy, gdy przyjmujemy gorset 1-1,5 cm powyżej odległości od żuchwy do obojczyka.

I nawet w tym przypadku nadmuchiwany układ do rozciągania kręgów szyjnych nie ma wystarczającej sztywności, aby zapewnić przyczepność lub, na przykład, pomóc w przepuklinie / po urazie lub interwencji.

Ale to nie jest złe i podobnie jak wsparcie dla bolącej szyi, szczególnie od czasu noszenia, zgodnie z zaleceniem lekarza, uwolni nas od większości objawów osteochondrozy przez jeden miesiąc.

Obejrzyj wideo: Trakcja kręgosłupa - Skuteczne formy ćwiczeń