Ćwiczenia z piłką jako środek wzmacniający mięśniowy gorset kręgosłupa

Gimnastyka na piłce z bólem pleców we współczesnej medycynie stosowana jest tak często, jak inne środki nielecznicze.

Zaletą tej metody leczenia jest połączenie wychowania fizycznego i samodzielnego masażu. Ponadto ta gimnastyka jest prosta, nie wymaga specjalnych umiejętności wykonywania i może być wykonana w środowisku domowym.

Dla każdej sytuacji - jej środków

Do samodzielnego masażu i gimnastyki stosuje się różne adaptacje w zależności od tego, które patologie i choroby układu mięśniowo-szkieletowego zostały zdiagnozowane przez lekarza ortopedę.

Bez zalecenia lekarza nie należy nawet zaczynać niczego, ponieważ istnieje wiele chorób, w których takie obciążenia są wykluczone.

Piłki do gimnastyki wyróżniają się:

  • rozmiar;
  • sztywność;
  • rodzaj zewnętrznej powłoki.

Największą piłką sportową do ćwiczenia kręgosłupa jest fitness. Drugie imię tego pocisku to fitball. Ta skorupa ma około pół metra średnicy, jest elastyczna i lekka. Jest używany do tworzenia mięśni gorsetu, do ogólnego masażu mięśni pleców.

Jest to idealne narzędzie do miękkiego oddziaływania na różne grupy mięśni.Dzięki dużej piłce do ćwiczeń wygodnie jest pracować z osteochondrozą odcinka lędźwiowego i piersiowego kręgosłupa.

Jest też wypchany pocisk do fitnessu, zwany też medycznym. Jest to dość ciężkie urządzenie, ponieważ może zawierać różne materiały - od odlewanej gumy i piasku po stalowe strzały.

Jest bardziej odpowiedni do ćwiczeń rehabilitacyjnych i rehabilitacyjnych po urazach i operacjach niż do codziennej gimnastyki.

Kiedy chcesz bardziej szczegółowo zbadać kręgi i małe mięśnie, zrobi to ładowanie za pomocą małej kulki. Piłki tenisowe, jedna lub więcej, są najczęściej używane. Masaż za pomocą tych urządzeń sportowych pomaga w osteochondrozy szyjnej.

Używają do podobnej gimnastyki i koszykówki. Dzięki płaskorzeźbie zewnętrznej mogą tworzyć rodzaj akupresury pleców, kładąc go pod różnymi częściami kręgosłupa.

Jeśli twoje plecy bolą

Ból pleców nie zawsze jest chorobą, ale nie jest to naturalny stan fizjologiczny. Jeśli czujesz, to musisz zwracać uwagę na swoje zdrowie. Aby pozbyć się uczucia napięcia i zmęczenia na plecach, można zastosować fitball (piłka gimnastyczna).

Najważniejsze, aby wybrać go poprawnie.Musi wytrzymać ciężar do 150 kg i dopasować go do siebie. Idealny - średnica fitballu jest równa długości ręki plus minus 10 cm.

  1. Jednym z najprostszych ćwiczeń z piłką fitness dla kręgosłupa jest relaks. Musisz położyć się na plecach na fitball i po prostu rozluźnić wszystkie mięśnie tak, aby prasa brzuszna była najwyższym punktem. Kończyny są opuszczone, ramiona za głową, z każdym wydechem czujesz, jak rozluźniasz się coraz bardziej.
  2. Skręcenie piłki jest następujące: musisz położyć się na brzuchu za pomocą fitballa, a następnie powoli powrócić do pozycji na plecach iz powrotem. Wykonuje się również "obrót", ale ciało na fitballu jest odwrócone z pozycji z tyłu na bok, nogi powinny pozostać nieruchome.
  3. Gdy osteochondroza, ćwiczenia na kuli kręgosłupa zgodnie z systemem Bubnovsky są skuteczne: biodra na piłce o małej średnicy, ręce spoczywają na podłodze. Opuszczamy łokcie, dotykając podłogi, a następnie wracamy do pozycji wyjściowej.
  4. Ćwiczenia z piłkami tenisowymi dla kręgosłupa pomagają skutecznie masować mięśnie grzbietu po obu stronach kręgów. Aby to zrobić, dwie piłki muszą być umieszczone w palcach i związane.Zdobądź wygodny pocisk sportowy. Położyliśmy się na nim, aby piłki "przetoczyły się" wzdłuż środka pleców. Pomagamy sobie z naszymi stopami.

Wszystkie ćwiczenia z piłkami wypełniają główny cel: pomagają mięśniom pleców stopniowo formować się w silny gorset, który podtrzyma kręgosłup i usunie z niego część ładunku.

Jako dodatek

Kompleksy związane ze skłonami, skrętami, dużymi obciążeniami i rozciąganiem są przeciwwskazane w przepuklinie, zwiększonej kruchości tkanki kostnej i podobnych patologiach.

Lekcje na kuli nie są zalecane dla naczyniaków kręgosłupa: może to spowodować pęknięcie guza naczyniowego lub służyć jako bodziec do jego intensywnego wzrostu.

W okresie pooperacyjnym, na przykład, po wycięciu przepukliny, należy również starannie podejść do wysiłku fizycznego, w tym gimnastyki terapeutycznej. W każdym przypadku lekarz powinien zdiagnozować chorobę i określić charakter ćwiczeń oraz ich intensywność.

Wykonuj ćwiczenia w miłej atmosferze, na czystej macie, w odzieży sportowej i wygodnych butach sportowych (lub boso, jeśli wymaga tego opis lekcji).Po zajęciach należy wziąć prysznic i chwilę odpocząć na twardej nawierzchni.

Loading...