Chcę iść do wanny, ale boli mnie plecy

Kąpiel uważana jest prawie za cudotwórcze narzędzie na wygnaniu wszystkich dolegliwości ciała i duszy. Chodzą tutaj, aby pozbyć się chorób, oczyścić ciało i przeprowadzić zabiegi kosmetyczne.

Ale w przypadku takiej terapii istnieją przeciwwskazania. Na przykład nie zawsze możliwe jest parowanie w kąpieli z chorobami kręgosłupa.

Wśród patologii kręgosłupa najczęściej uważa się przepuklinę międzykręgową różnych oddziałów i osteochondroza.

Dość często chirurdzy leczeni są złamaniami kompresyjnymi kręgosłupa i naczyniaka krwionośnego. Rygorystyczna kąpiel przeciwwskazana jest tylko dla osób, u których zdiagnozowano nowotwory kręgosłupa (np. Naczyniak krwionośny).

Wszystko jest dobrze z umiarem

Złamania kręgosłupa mają różną ostrość. Proces rehabilitacji i rehabilitacji może trwać dość długo. Wszystko to wpływa na ogólny stan ludzkiego ducha. W tym przypadku łaźnia może dostarczyć wielu przyjemnych emocji, dosłownie ożywić.

Jeśli gips został już usunięty, a ruchliwość pacjenta została przywrócona do minimum, to kąpiel i łaźnia parowa po złamaniu kompresyjnym mogą odnieść korzyść. Nie ma ścisłego zakazu medycznego takich procedur.

Ważne: Jeżeli w miejscu uszkodzenia obrzęk nie spali, należy powstrzymać się przed narażeniem na działanie ciepła i pary wodnej, ponieważ przyczyniają się one do zwiększenia obrzęku.

Opuchnięcie może trwać do sześciu miesięcy po usunięciu gipsu. Przed rozpoczęciem wizyty w wannie należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że obrzęk zniknął. Czas wizyty i temperatura łaźni parowej powinny być ściśle kontrolowane.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Międzykręgowych przepuklina - poważny i bardzo częstą chorobą, która najczęściej występuje jako powikłanie choroby zwyrodnieniowej stawów. Kiedy osteochondrosis sauna i łaźnia parowa jest bardzo korzystny wpływ na kręgosłup i mięśnie pleców:

 • pomoc w aktywacji procesów metabolicznych;
 • promują regenerację uszkodzonych komórek;
 • zmniejszyć napięcie, ból mięśni;
 • pomagają niszczyć szkodliwe bakterie, wirusy.

Przy pierwszych oznakach Osteochondroza regularnych wizyt z wykorzystaniem apiterapii parowa (różne procedury, na przykład, za pomocą masażu miód) pomaga zapobiec postępowi choroby i pojawienie się powikłań w postaci przepuklin międzykręgowych.

Zabiegi kąpielowe i masaż z użyciem miodu mają przeciwwskazania:

 • nadciśnienie tętnicze, jakakolwiek patologia układu sercowo-naczyniowego;
 • uczulenie na miód;
 • obecność nowotworów;
 • gruźlica.

Jeśli rozpoznano przepuklinę kręgosłupa, eksperci nie mają wspólnej opinii na temat możliwości parowania w kąpieli. Narażenie na wysokie temperatury i parę może prowadzić do wzrostu obrzęku w obszarze uszkodzonych kręgów, wywołując szczypanie procesów nerwowych w miejscu lokalizacji choroby.

Z drugiej strony atmosfera łaźni parowej poprawia przepływ krwi, wspomaga regenerację uszkodzonych tkanek. Może to prowadzić do poprawy stanu pacjenta.

W każdym razie to do lekarza należy decyzja, czy można wykąpać się w wannie z przepukliną kręgosłupa, czy też nie. Ci, którzy są ekspertami, mogą odwiedzić kąpiel z przepukliną kręgosłupa, warto przestrzegać następujących zaleceń:

 • Temperatura łaźni parowej nie powinna przekraczać 50 stopni Celsjusza;
 • 15 minut - maksymalny czas na jej wizytę;
 • Po łaźni parowej należy wylać wodę w temperaturze pokojowej, aby się zatrzymać
 • Zwiększony przepływ krwi do dotkniętego obszaru i zmniejszyć ryzyko obrzęku.

Istnieje wiele współistniejących stanów z przepukliną, które są przeciwwskazaniami do wizyty w wannie:

 • proces zapalny w fazie zaostrzenia;
 • zamaskowane przepukliny;
 • zespół intensywnego bólu;
 • guz.

Nie odwiedzaj łaźni parowej, jeśli etiologia choroby nie jest jasna i nie ma jasnej diagnozy medycznej.

Ważne! Kąpiel nie jest metodą leczenia jakiejkolwiek patologii kręgosłupa. Pomaga tylko poprawić przepływ krwi, usunąć nieprzyjemne objawy choroby. Ta przyjemna procedura może uzupełnić terapię zaleconą przez lekarza, aby wzmocnić jej działanie. Warto odwiedzić kąpiel w celach profilaktycznych, o ile nie występują choroby układu mięśniowo-szkieletowego.

Guzy i ciepło są niezgodne

Naczyniak kręgosłupa jest guzem łagodnym. Występuje częściej niż inne, a na początkowym etapie pokazuje tylko obserwację.

Objawy tej choroby są podobne do objawów zwykłej osteochondrozy i innych chorób kręgosłupa. Czasami jest to całkowicie bezobjawowe.

Ale ten nowotwór, choć łagodny, może prowadzić do katastrofalnych konsekwencji - z rozwojem naczyniaka krwionośnegomoże wystąpić złamanie kręgosłupa.

W przypadku każdego rodzaju guza skutki ciepła i pary są ściśle przeciwwskazane. Oznacza to, że w przypadku naczyniaka krwionośnego wizyty w wannie są niedopuszczalne.

Ponieważ objawy tej choroby nie są wyrażone, łatwo nie zauważyć ani nie pomylić jej z inną patologią kręgosłupa. Przed podjęciem decyzji o odwiedzeniu sauny z powodu bólu w plecach lub innych niepokojących objawów, należy poddać się badaniom lekarza.

Obejrzyj wideo: KaeN feat. Cheeba, WdoWA - Zbyt wiele (Luty 2020).

Loading...