Działa z problemami z kręgosłupem

Podczas ruchu dyski międzykręgowe otrzymują dodatkowe wartości odżywcze. Nie bez powodu ludzie mówią, że ruch jest życiem. Dlatego nawet przy niszczeniu tkanki chrzęstnej pożądane jest utrzymywanie napięcia mięśni.

Podobny efekt można osiągnąć podczas chodzenia. Ruchy wahadłowe przy przenoszeniu ciężaru ciała z jednej nogi na drugą są naturalne i utrzymują ogólny balans ciała.

Podczas biegu kręgosłup doświadcza dodatkowego stresu ze względu na fakt, że ciężar zwiększa się kilkakrotnie z powodu zwiększonej prędkości. Zużyte kręgi narażone są na niszczące działanie, przyczyniając się do rozwoju wypukłości i przepuklin.

Wpływ na plecy

Efekt biegania na kręgosłupie jest raczej ujemny, ponieważ dotknięty obszar ma maksymalny wpływ, co znacznie pogarsza przebieg choroby. Możliwe zaostrzenia i pojawienie się silnego bólu w plecach.

Jednocześnie zdrowy kręgosłup to elastycznie rozwinięte mięśnie i krążki międzykręgowe z gęstą chrząstką. W dyskach nie ma naczyń krwionośnych, więc możesz dostarczyć im składniki odżywcze, wzmacniając krążenie krwi w pobliskich tkankach.

Doskonała pomoc w tym przypadku, jogging lub chodzenie.Niezależnie od tego, czy bieganie po kręgosłup w każdym konkretnym przypadku jest szkodliwe, definiuje ekspert.

Jeśli kręgosłup odczuwa ból po uruchomieniu, oznacza to obecność osteochondrozy i innych poważnych problemów związanych z kręgosłupem. Eksperci doradzają w takich przypadkach, aby uprawiać jogę, pływać w basenie, pilates, fitness i jazdę na rowerze.

Ważne zasady

Istnieje szereg konwencji, których należy przestrzegać w celu zmniejszenia obciążenia kręgosłupa podczas pracy:

  1. Szybkie uruchamianie jest bardziej przydatne niż samo uruchomienie. Podczas ćwiczeń musisz kontrolować tętno i stopniowo rozgrzewać mięśnie, zaczynając od powolnych ruchów i stopniowo zwiększając amplitudę;
  2. Szybkość ruchu nie powinna być wysoka, pożądane jest również wykluczenie ostrych nachyleń do przodu lub do tyłu. Postawa powinna być jak najbardziej płaska;
  3. Należy unikać torów asfaltowych. Lepiej jest wybierać ziemne ścieżki lub trenować w hali na elektrycznej ścieżce. Mechaniczny analog wymaga wysiłku od osoby, podczas gdy silnik elektryczny oszczędza kręgosłup przed niszczącym działaniem.Ostatnio praktyka obejmowała połączenie ścieżek mechanicznych i puli. Ta technika wykazała pozytywną tendencję do wyleczenia, ponieważ woda łagodzi obciążenie, podczas gdy osoba trenuje układ mięśniowy i utrzymuje ciało w ciele;
  4. Bieganie z problemami z kręgosłupem zalecane jest tylko tym pacjentom, którzy chorują na początku i dopiero po konsultacji ze specjalistą;
  5. Podczas ostrej fazy choroby zabrania się biegania lub chodzenia. W takim przypadku konieczne jest zajęcie pozycji poziomej i zapewnienie ciała pełnego odpoczynku;
  6. Szczególną uwagę należy zwrócić na buty do joggingu. Trampki lub trampki powinny mieć miękką podeszwę. Jeszcze lepiej, jeśli produkty będą wyposażone w wkładki ortopedyczne. W tym przypadku buty przejmą funkcje amortyzatora ze zmniejszeniem obciążenia z tyłu;
  7. Podczas uprawiania sportu pacjent nie powinien odczuwać dyskomfortu, a nawet najmniejszego bólu;
  8. Jeśli leki znieczulające są przepisywane jako leczenie zachowawcze, szkolenie jest surowo zabronione, ponieważ czułe progi są obniżane, a pacjent po prostu nie może poczuć zagrożenia.

Bieganie z przepukliną międzykręgową może zostać rozwiązane przez ortopedę lub neurologa po badaniu i doktorowi, że ten rodzaj obciążenia jest dopuszczalny. Najważniejsze to obserwować miarę i nie przeciążać ciała.

Jeśli bóle kręgosłupa bolą podczas biegania, powinieneś o tym poinformować specjalistę i przerwać trening bez dalszych konsultacji.

Profesjonalne bieganie z niestabilnością kręgosłupa szyjnego może być rozwiązane w bardzo rzadkich przypadkach.

Lekarze mogą biegać do pacjentów, którzy nie osiągnęli wieku trzydziestu lat, ponieważ w tym okresie organizm sam się naprawia. Starszym osobom zaleca się zastąpienie biegania chodzeniem lub gimnastyką leczniczą.

Kiedy pacjent ma patologie 3 do 5 krążka kręgosłupa podczas biegania, mogą wystąpić nieodwracalne zmiany niszczące, więc każdy lekarz zabroni takich ćwiczeń. W tym przypadku lepiej nie obciążać pleców, ale angażować się w bardziej miękkie metody przywracania zniszczonej strony.

Dla zdrowego człowieka bieganie jest użyteczne, ale w obecności chorób zwyrodnieniowych pożądane jest wykluczenie jakiegokolwiek biegu. Jeśli chcesz zaangażować się w lekki trening fizyczny, powinieneś skonsultować się z lekarzem.

Obejrzyj wideo: Wpływ odcinka szyjnego kregosłupa na postawę ciała - MANIPULACJA KRĘGU C1 (Luty 2020).

Loading...