Tybetańska gimnastyka dla kręgosłupa

Tybetańscy mnisi są pewni, że to nie choroba, którą należy leczyć, ale przyczyna początku choroby. Eksperci twierdzą, że ból sygnalizuje jedynie obecność choroby.

Skurcze mięśni i ból w plecach, talii lub szyi przejawiają się w naruszeniu korzeni nerwowych, zastoju krwi w naczyniach krwionośnych i zmniejszeniu podaży tkanek w pobliżu krążków międzykręgowych.

Stałe naprężenie jest przyczyną zużycia tarczy i naruszenia dopływu krwi - wysychania chrząstki. Z powodu patologicznych procesów zwyrodnieniowych kręgi ocierają się o siebie, powodując ból nieznośny.

Sekrety Wschodu

Dzięki technice tybetańskich uzdrowicieli konieczne jest początkowe złagodzenie skurczów mięśni z akupresurą i akupunkturą. Uduszone nerwy są uwalniane, krew zaczyna krążyć w ciele, co umożliwia dostęp tlenu i składników odżywczych do uszkodzonych tkanek.

Osiągnięcia medycyny tybetańskiej, takie jak akupunktura, masaż olejkiem i miodem, próżnia i terapia kamieniami, są prawdziwym przełomem w leczeniu osteochondrozy i przepuklinowych krążków międzykręgowych.

Przy pomocy takich praktyk rozpoczyna się proces odwrotny, uruchamiając własne wewnętrzne rezerwy organizmu.

W tym przypadku medycyna tybetańska ma na celu leczenie kręgosłupa. Aby uzyskać jak najbardziej pozytywny wynik, eksperci doradzają, aby uzupełnić terapię o fitopreparaty i gimnastykę leczniczą.

Ćwicz

Najbardziej znaną metodą leczenia osteochondrozy z praktyki tybetańskich mnichów jest zestaw ćwiczeń składający się z 9 pasm. W sumie kompleks zawiera 19 ćwiczeń zaprojektowanych do badania wszystkich obszarów kręgosłupa.

 1. Tybetańska gimnastyka dla dziewięciu wątków opiera się na buddyjskiej filozofii unifikacji przepływów energii. Ćwiczenia w celu rozluźnienia mięśni, uwolnienia zranionych korzeni nerwowych, rozciągnięcia więzadeł i wzmocnienia gorsetu mięśniowego. Tajemnice starożytności Peter Calder udostępnił w 1938 roku w swojej książce "Oko renesansu".
 2. Tybetańska gimnastyka hormonalna od bólu w kręgosłupie będzie potrzebna tylko pięć minut od pacjenta. Wykonując dziesięć sekund na dziesięć ćwiczeń, możesz w pełni zharmonizować pracę systemu hormonalnego.Praktyka mnichów buddyjskich to system uzdrawiania, odmładzania i oczyszczania ciała. "Pięć tybetańskich pereł" pozwala nie tylko przywrócić utracone zdrowie, ale także poprawić duchowy i energetyczny składnik ciała.
 3. Tybetańska gimnastyka kręgosłupa składa się z pięciu zestawów ćwiczeń. Pierwsze trzy nici nazywają się "trzema zwrotami akcji". W pierwszym przypadku technika ma na celu rozwinięcie górnej części kręgosłupa, w drugiej - na środku, a na trzeciej - na dolnej części pleców.

Ćwiczenia powinny być wykonywane w określonym tempie, ale z maksymalną intensywnością i regularnością.

 • Pozycja wyjściowa jest pionowa. Ręce są oddzielone na wysokości ramion.
 • Musisz obrócić ciało zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
 • Wykonaj co najmniej 3, ale nie więcej niż 21 razy.

Wielu jest przerażonych obecnością zawrotów głowy i zawrotów głowy podczas wykonywania zadań. Specjaliści zalecają w takich przypadkach ograniczenie liczby obrotów.

Czwarty i piąty wątek powoduje działanie stawów barkowych i ma na celu rozciąganie stawów. W sensie filozoficznym ta część kompleksu symbolizuje jedność nieba i ziemi.

 • Pozycja wyjściowa jest stała.Ręce należy naprzemiennie rozciągać i powoli zginać.
 • Ręce są zamknięte w zamku. Podczas ćwiczeń należy je obciążać w taki sposób, aby istniało mimowolne pragnienie ich złamania.
 • Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie mięśnie obręczy barkowej powinny być zaangażowane.

Szósta i siódma nitka sprawiają, że kręgosłup piersiowy działa, zapobiegając pojawieniu się garbu.

 • W trakcie egzekucji osoba staje na równym stoisku, z rozstawionymi szeroko ramionami.
 • Ręce są do tyłu. Pięści muszą być ściśnięte, aby pięty miały tendencję do zejścia z ziemi.
 • Następna pozycja wyjściowa leży na plecach, w której konieczne jest dostarczenie siły pociągowej z tyłu. Podnieś ramiona i miednicę, aż zobaczysz kliknięcie z tyłu.

Ósmy wątek w kompleksie tybetańskiej gimnastyki kręgosłupa jest uważany za podstawowy. Obejmuje ćwiczenia rozciągania, rozciągania i zwijania mięśni grzbietu.

 • Pierwsza pozycja wyjściowa leży na plecach. Kolana są przyciśnięte do klatki piersiowej, ręce muszą zapiąć nogi. Przy ruchach tocznych kręgosłup rozwija się z kości krzyżowej do określonego punktu pomiędzy kręgami.
 • Druga pozycja początkowa leży na plecach.Ręce wyciągnięte w górę. Konieczne jest ciągnięcie ramion i nóg w przeciwnych kierunkach.
 • Następnie należy podnieść ciało w taki sposób, aby palce dotykały wydłużonych dłoni. W tym ćwiczeniu dokonuje się z punktu widzenia "stanąć na ramionach".

Dziewiąta nić składa się z pięciu technik, z których każda zawiera rolki z tyłu, relaksację, kołysanie, obracanie głowy w różnych kierunkach i skręcanie siedzących.

Ćwiczenia mnichów tybetańskich na kręgosłup dowiodły swojej wartości w relaksacji, samobilizacji i wzmacnianiu gorsetu mięśniowego.

Obejrzyj wideo: Rytuały Tybetańskie | 5 Ćwiczenia Tybetańskie (Listopad 2019).

Loading...