Jak wymachiwać prasą bez nacisku na kręgosłup - przydatne wskazówki

Swing prasy to najszybszy sposób na wzmocnienie mięśni w talii i zmniejszenie objętości brzucha. Osoby z problemami kręgosłupa nie są odpowiednie dla wszystkich takich obciążeń.

Niezależnie od tego, czy możliwe jest przemieszczenie prasy z przepukliną międzykręgową, odpowiedź jest jednoznaczna. W każdym przypadku ostateczna decyzja jest podejmowana przez lekarza prowadzącego, w zależności od wieku, a także indywidualnych cech pacjenta.

Osteochondroza, wypukłości i przepukliny powstają częściej na tle zwiększonego obciążenia kręgosłupa. W tym przypadku istnieją dwie skrajności: słaby gorset mięśniowy i nadmierne obciążenie są równie szkodliwe dla osłabionego organizmu.

Aby wzmocnić mięśnie, muszą być napompowane, a nieprawidłowe rozłożenie obciążenia jest obciążone destrukcyjnym działaniem na tkanki w obszarze krążków międzykręgowych.

Ogólne zasady

Każdy lekarz powie, że możliwe jest pompowanie prasy bez obciążenia kręgosłupa, jeśli przestrzegane są pewne zasady.

Należy pamiętać o restrykcyjnych zaleceniach dla osób mających problemy z kręgosłupem:

 • Prasa jest kategorycznie zabroniona kładzeniem się na prostych nogach.Uniesienie klatki piersiowej odbywa się kosztem mięśni lędźwiowych, łączących biodra przez miednicę z dolnym grzbietem. Osoby z problemami z plecami mogą doświadczać zaostrzeń;
 • Nie nadużywaj wzrostu prostych nóg i ciała z pozycji leżącej. W tym przypadku występuje znaczne obciążenie kompresyjne w okolicy lędźwiowej, co powoduje mikrouszkodzenia nawet w normalnych dyskach;
 • Technika skręcania i skakania pomaga pozbyć się nadmiernych osadów, ale jednocześnie negatywnie wpływa na dolną część prasy, a także wewnętrzne mięśnie brzucha i miednicy.

W związku z tym należy unikać nagłych ruchów, regularnych obciążeń w dolnej części pleców i zgięcia pleców pod kątem większym niż 90 stopni.

Aby pozbyć się bólu w kręgosłupie podczas ćwiczeń dla prasy, należy stosować się do takich zaleceń:

 • Zadaniem mięśni znajdujących się w obszarze prasy jest utrzymywanie miednicy, kręgosłupa i bioder w stabilnym stanie. Do głównych czynności należy podejść natychmiast po ogrzewaniu;
 • Ćwiczenia na prasie bez stresu na kręgosłupie obejmują rozciąganie, zginanie i pompki.Powinieneś ćwiczyć w wolnym tempie, unikając niewygodnych doznań;
 • Obciążenia powinny rosnąć stopniowo;
 • Zadbaj o zdrowe potrzeby pleców przez całą dobę. Nawet będąc w biurze, musisz trzymać się prosto i utrzymywać prasę w lekkim napięciu.

Właściwe ładowanie z tyłu

Ćwiczenia na prasie z urazem kręgosłupa, a także z przepukliną i innymi patologiami w okolicy lędźwiowej są następujące:

 1. Rozciąganie. W domu możesz zająć pozycję poziomą i wyciągnąć ręce i nogi w różnych kierunkach. Na siłowni można powiesić na barze (jeśli nie ma przeciwwskazań od lekarza);
 2. Stojąc na czworakach, musisz wygiąć plecy płynnie zgodnie z zasadą "kota" co najmniej dziesięć razy;
 3. Z pozycji leżącej (nogi zgięte w kolanach) musisz podnieść miednicę z naciskiem na stopy i ramiona;
 4. Z pozycji poziomej wykonuj ruchy obrotowe stopami, tak jak podczas jazdy na rowerze;
 5. Leżąc na brzuchu, wyciąga ręce do przodu. Jednocześnie należy podnosić ręce i nogi (tylko poruszając się w stawach, nie przeciążając mięśni talii) z lekkim ugięciem i opóźnieniem w tym stanie na kilka sekund.

Ćwiczenia dla prasy w schorzeniach kręgosłupa wykonywane na czczo.

Ale po treningu, nie więcej niż czterdzieści minut, trzeba zjeść lub wypić koktajl tonizujący, ponieważ w tym czasie otwiera się okno białkowo-węglowodanowe, z powodu którego wchłanianie substancji zwiększa się kilkakrotnie.

W przypadku głodu organizm zacznie przywracać kalorie spożyte przez rozszczepienie włókien mięśniowych. W ten sposób dochodzi do przerzedzania tkanek przylegających do kręgów i nasilenia choroby. Pamiętaj, że musisz trenować co najmniej trzy do czterech razy w tygodniu, ale nie więcej niż pięć.

Liczba ćwiczeń waha się od pięciu do siedmiu z powtórzeniami każdego z ośmiu. Łączny czas w hali: 1 godzina - 1 godzina 15 minut. Przekroczenie normy jest równoważne treningowi siłowemu, który ma negatywny wpływ na uszkodzone części pleców.

Wykonywanie ćwiczeń dla prasy bez obciążenia kręgosłupa jest nie tylko możliwe, ale także konieczne. Jedyna zasada to nie zapominać o głównym celu szkolenia. Prasa musi być kołysana powoli, w sposób pasywny.

Obciążenie powinno wzrastać stopniowo i lepiej jest wykonywać zadania pod kontrolą trenera i okresowo poddawać się badaniu w celu wykazania patologii u lekarza prowadzącego.

Obejrzyj wideo: Part 04 - The Man in the Iron Mask Audiobook by Alexandre Dumas (Chs 19-22) (Wrzesień 2019).

Loading...