Ćwiczenia na plecy i całe ciało od wiodących lekarzy

W przeciwieństwie do poprzednich zaleceń lekarskich, które zostały zredukowane do zapewnienia pacjentowi spokoju i leżenia w łóżku, nacisk został przesunięty w kierunku aktywności motorycznej.

Trudno jest być aktywnym, gdy towarzyszy mu regularny lub okresowy ból w okolicy pleców. Jednak ćwiczenia do rozgrzania kręgosłupa są nadal konieczne, a nawet ważną częścią całego procesu leczenia.

Nauka rozgrzewki mięśni pleców

Oczywiście, konieczne jest przestrzeganie środków ostrożności, w zależności od tego, na jakim etapie choroby jest pacjent. Szczególnie ostrożnie i ostrożnie powinieneś wybierać ćwiczenia w ostrych i podostrych etapach.

W tym czasie kręgosłup bezpośrednio wykręca się z bólu, ale rozgrzewka jest nadal ważna dla niego, ponieważ pomaga uniknąć stagnacji, poprawia prawidłowy metabolizm krążków międzykręgowych, a zatem przyczynia się do wyzdrowienia.

Ruch najlepiej wykonywać z pozycji "leżenia na plecach", nie prowadząc do napięcia mięśni. Cóż, jeśli amplitudy samych ruchów są małe.

Każde z poniższych ćwiczeń w celu rozgrzania kręgosłupa szyjnego i piersiowego wykonuje się 8 do 10 razy. Możesz więc kontynuować:

  1. Obracaj z amplitudą około 90 stopni (najważniejsze jest, aby było to wygodne), kierując się w lewo i w prawo. W końcowej pozycji naprawiamy to na kilka sekund.
  2. Pochylając głowę w przód iw tył. Nie przechylaj go z powrotem, po prostu nie zginaj się dużo, ale kiedy schodzimy w dół, próbujemy dotknąć klatki piersiowej podbródkiem.
  3. Wyciągamy głowę do przodu. Z tej pozycji przechylamy ją w prawo, a potem w lewo, odczuwając napięcie dolnych mięśni szyjnych.
  4. "Dotknij" ramienia jednej ręki podbródkiem. Rzuć głową na przeciwne ramię. Ćwiczenie jest słuszne, jeśli możesz poczuć migdałki podczas obrotu.

Wzmocnienie roli gimnastyki

W ten sposób można jakościowo ugniatać i ćwiczyć mięśnie i więzadła okolicy szyjnej, powstrzymując dalszy rozwój objawów osteochondrozy. Między innymi gimnastyka pozwala normalizować krążenie krwi w mózgu, a także służy jako doskonała profilaktyka różnych schorzeń gardła.

Zazwyczaj rozgrzewka kręgosłupa ma korzystny stan dla dobrego samopoczucia pacjenta. Ból, chociaż nie opuszczają go całkowicie, częściowo ustąpił.

Na tym etapie ćwiczenia można wykonywać nieco bardziej intensywnie,popraw program w kierunku wzmocnienia. Amplitudę ruchów można zwiększyć, a program studiów jest skomplikowany.

Na tym etapie główną rolą takiej wychowania fizycznego jest wzmocnienie grup mięśni pleców i prasy, zwiększając mobilność różnych kręgów.

Ale nawet na tym etapie przedawkowanie może być obarczone stanem pacjenta. Ruchy powinny być nadal wykonywane płynnie, z najwyższą starannością.

Kompleks słynnych specjalistów - zaczynamy od szyi

Dużą popularność otrzymał zestaw ćwiczeń na telewizorze kognitywnym autorstwa Hermana Tyukhtina. Ta gimnastyka jest bardzo, bardzo prosta, ale jednocześnie przynosi dobry efekt dla ciała. Pozwala ci to dogłębnie pracować nie tylko w grupach mięśniowych, ale także w różnych częściach kręgosłupa.

Trening opracowany przez Hermanna Tyukhtina (doktor, kręgarz i kręgarz) można wykonać o dowolnej porze dnia przez 20-30 minut. Sam autor radzi jednak, aby zaczynać z nią każdego dnia po przebudzeniu i higienicznych zabiegach.

Kompleks ćwiczeń wpływa na różne części kręgosłupa, a ruch koniecznie zachodzi od góry do dołu.Oznacza to, że mięśnie strefy szyjki macicy są najpierw zaangażowane, a ostatnie więzadła i mięśnie kostki są ostatnimi.

Rozgrzewka z przepukliną kręgosłupa i innymi chorobami pleców pozwala w najpełniejszym sensie wypracować całe ciało pacjenta.

Rezultatem takiego opracowania jest rozgrzewanie dużej liczby mięśni i wzmocnienie więzadeł. Stawy wykonują swoje zwykłe funkcje, poprawia się przepływ krwi do stref problemowych, mięśnie stają się bardziej elastyczne. Rozważ rozgrzewkę kręgosłupa:

  1. Położyliśmy się na podłodze, obie nogi ugięły się w kolanach. Alternatywnie, zginamy kolana w różnych kierunkach;
  2. zginać tylko lewą nogę w okolicy kolana. Następnie zginaj, a następnie wyprostuj - pięta w tym momencie przesuwa się po powierzchni podłogi lub sofy. Nogi trzeba zmienić;
  3. zajmujemy tę samą pozycję początkową. Teraz każda noga jest naprzemiennie podciągnięta do brzucha jak najwyżej, pomagając w dłoniach. Zmieniamy nogi.

Wyrabiamy inne działy

Teraz rozważ rozgrzewkę kręgosłupa piersiowego. Wykonanie takiego ładunku pozwala nie tylko wyeliminować ból w oddziale klatki piersiowej, ale także przyczynia się do rozwiązywania problemów związanych z sercem:

  1. Podnieś ręce do boków i nie przesuń do przodu pod kątem 45 stopni w stosunku do płaszczyzny mostka.Wykonujemy 8-10 wolnych zwrotów z górną częścią tułowia (miednica i nogi są unieruchomione), a następnie w jedną, a następnie na drugą stronę. W końcowej pozycji należy spróbować trochę więcej, aby przynieść ciało na bok (jeśli nie ma bólu).
  2. Ruchy wykonujemy w podobny sposób. Różnica polega na tym, że ręce poruszają się w pozycji ściśle równoległej do powierzchni ziemi.
  3. Położyliśmy się z tyłu, nogi ugięły się w kolanach. Oderwijmy górną część pnia od podłogi, naprawiliśmy ją tam, gdzie udało nam się wyprostować i powoli wracamy na powierzchnię: najpierw część piersiowa, potem lędźwiowa. Ćwiczenie jest przydatne dla tych dwóch kręgów.

Rozgrzewka kręgosłupa, którą wprowadził Herman Tyukhtin, obejmuje nie tylko podstawowe ćwiczenia, ale także inne ćwiczenia przeznaczone do głębokiego przetwarzania mięśni i więzadeł.

Niemniej jednak autor sam zaleca unikanie ruchów, które powodują przeciążenie, wywoływanie zespołu bólowego lub po prostu nie działają na początkowym etapie.

Wybór powinien sprzyjać łatwemu napięciu mięśniowemu przy obowiązkowym unieruchomieniu ciała w końcowej pozycji. W przypadku jakiegokolwiek dyskomfortu lub pogorszenia stanu zdrowia lekarz powinien niezwłocznie zgłosić się do lekarza i poddać się bardziej szczegółowemu badaniu.

Obejrzyj wideo: How Not To Die: The Role of Diet in Preventing, Arresting, and Reversing Our Top 15 Killers