Projekt Evminova do rozciągania kręgosłupa i przybliżony zestaw ćwiczeń na planszy

Płyta Evminova jest symulatorem ortopedycznym, który jest wykorzystywany w terapii wysiłkowej do przywrócenia kręgosłupa.

Opatentowana metoda została zatwierdzona przez Akademię Medyczną i zalecana do stosowania nie tylko w siłowniach i placówkach leczniczych i profilaktycznych, ale także w domu.

Ćwiczenia pomagają rozciągnąć kręgosłup i zmniejszyć obciążenie zakończeń nerwowych i skurczów. Ten efekt poprawia krążenie krwi i odżywianie krążków międzykręgowych. Przyspieszenie reakcji metabolicznych rozpoczyna proces samoleczenia - regeneracji tkanki chrzęstnej i kostnej.

Spotkanie

Regularne i prawidłowe korzystanie z symulatora pomaga:

 • Wyeliminuj zespół bólowy;
 • Odzyskiwanie uszkodzonych korzeni nerwowych;
 • Wróć normalne łuki do kręgosłupa;
 • Zwiększ napięcie mięśni;
 • Zmniejsz nacisk na krążki międzykręgowe.

Metodę Evminova przedstawiono w następujących patologiach układu mięśniowo-szkieletowego:

 • Choroba Bechterewa;
 • Skolioza i lordoza;
 • Przepuklina międzykręgowa;
 • Pędy;
 • Osteochondroza.

Przed rozpoczęciem sesji należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ ćwiczenia mają pewne przeciwwskazania.Niepożądane jest angażowanie się w nachyloną płaszczyznę z ropnym zapaleniem szpiku kostnego kręgosłupa, osteoporozą trzeciego stopnia, miastenią grasicą, pęknięciem rdzenia kręgowego i gruźlicą kości.

Funkcje konstrukcyjne

Profilaktyka Evminova to dość szeroka drewniana plansza. Z jednej strony ma nacisk, z którym można określić pewien kąt. Efekt terapeutyczny uzyskuje się, wykonując określony zestaw ćwiczeń.

Gimnastyka o niskiej amplitudzie sprzyja rozproszeniu (rozładowaniu) kręgosłupa i regeneracji kości i struktur chrzęstnych. Podczas jego wykonywania konstrukcja jest montowana pod kątem 20-25 ° względem podłogi.

W chwili, gdy osoba leży na nachylonej tablicy, kręgosłup jest rozciągnięty, a skurcze są rozluźnione. Zwiększenie odległości między kręgami prowadzi do zmniejszenia obciążenia korzeni nerwów i krążków międzykręgowych.

Aby zrozumieć zasadę działania na symulatorze, możesz zajrzeć do nieetycznego wideo tematycznego. Zaletą zajęć jest to, że deska nie jest traumatyczna i łatwa w obsłudze. Z jego pomocą można nie tylko leczyć choroby, ale także zapobiegać ich rozwojowi.

Co i jak zrobić

W przychodni można wykonywać tego typu ćwiczenia: łagodne, intensywne i rehabilitacyjne. Mocne siły są utrzymywane pod nadzorem lekarza po tym, jak pacjent w pełni opanował proste elementy. Program leczenia w dużej mierze zależy od ciężkości zaburzeń czynnościowych kręgosłupa.

Gimnastyka o niskiej amplitudzie w celu wzmocnienia mięśni grzbietu (kąt nachylenia nie większy niż 25 °):

 1. Zmienna zmiana nóg. Usiądź na drewnianej desce tak, aby nogi znajdowały się po bokach. Powoli leżeć na plecach i chwycić górne uchwyty. Powoli podnieś jedną nogę i, zginając ją w kolanie, połóż ją na desce. Następnie wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj to samo z drugą nogą.
 2. Rozciąganie. Zaakceptuj pozycję wyjściową. Trzymając uchwyty, spójrz na skarpetki. Teraz powoli przyciągnij ich do siebie. Z wydechem opuść się, aż ręce zostaną wyprostowane. Opuść głowę i rozluźnij nogi.
 3. Ruch węża. Po powolnym wydychaniu, idź wzdłuż zapobiegawczej, wykonując płynny ruch miednicy, następnie w lewo, a potem w prawo. Na koniec zrelaksuj się, a następnie powoli powróć do pozycji wyjściowej.

Ważne zalecenia

Zapamiętaj następujące standardy bezpieczeństwa:

 • Zajęcia nie powinny towarzyszyć dyskomfort lub ból w plecach;
 • Aby uniknąć obrażeń, zainstaluj symulator z dala od ścian i ostrych krawędzi;
 • Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane powoli i bez gwałtownych ruchów;
 • W obecności przepukliny należy wykluczyć ćwiczenia z wypaczeniami tułowia;
 • Podczas badania okolicy szyjki użyj gimnastyki statycznej za pomocą pętli Glissona (specjalny symulator do rozciągania kręgów szyjnych).

Realizacja programów zdrowotnych i leczenia oraz programów profilaktycznych zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu mięśniowo-szkieletowego o 35-40%. Postępując zgodnie z tymi zaleceniami, będziesz w stanie utrzymać swój kręgosłup w dobrym stanie przez wiele lat.

Regularne treningi na desce Evminova zapobiegną przedwczesnemu zużyciu krążków międzykręgowych, skrzywieniu postawy, mięśniom i uszkodzeniu korzeni nerwowych.