W jaki sposób masaż wykonywany jest w przypadku osteochondrozy szyjnej?

Osteochondroza jest chorobą, która dotyka prawie połowę światowej populacji. Szczególne problemy to osteochondroza szyjna. Dzisiaj medycyna oferuje nam różne sposoby leczenia i zapobiegania tej chorobie. Masaż z osteochondrozą kręgosłupa szyjnego jest jedną z takich metod. Pomaga znormalizować napięcie mięśni, poprawić ukrwienie kręgosłupa w tym oddziale, zmniejszyć bolesne odczucia. Przy tej lokalizacji choroby masuje się strefę szyi i kołnierza.

Po wyświetleniu masażu

Każda z metod leczenia musi być prawidłowo zastosowana, aby osiągnąć maksymalne korzyści. Podczas zaostrzenia choroby główną metodą leczenia jest przyjmowanie leków i fizjoterapia.

Masaż szyi osteochondroza można przeprowadzić po przezwyciężeniu ostrych objawów. Ważne jest, po spadku w doraźnym leczeniu kontynuować, nawet jeśli dana osoba ma nic przeszkadza.

Pomoże to kręgosłupa odzyskać i spowolni postęp choroby. Osteochondrosis - choroba, która nie przechodzi przez siebie, to jest niemożliwe, aby całkowicie pozbyć się go. Ale za pomocą masażu i innych procedur można wstrzymać lub spowolnić jego postęp.

Czy można masować osteochondroza szyjki macicy? Tylko lekarz powinien odpowiedzieć na to pytanie.Po pierwsze, możliwe jest tylko bez zaostrzenia, a po drugie, procedura ma przeciwwskazania.

Kiedy procedura jest przeciwwskazana?

 • Uporczywe nadciśnienie,
 • Etap dekompensacji patologii układu sercowo-naczyniowego,
 • Ostre infekcje,
 • Problemy ze skórą w obszarze masażu.

Te przeciwwskazania nie są bezwzględne. Masaż leczniczy można wykonać po zakończeniu terapii.

Czas trwania kursu

Masaż z osteochondroza szyjki macicy odbywa się za pomocą kursów. Zwykły przebieg leczenia wynosi od 5 do 15 zabiegów. Konkretna kwota jest określana przez lekarza prowadzącego zgodnie z, biorąc pod uwagę stan pacjenta, stopień rozwoju choroby.

Ponieważ osteochondroza jest przewlekłą chorobą postępującą, konieczne jest prowadzenie regularnych kursów w celu utrzymania kręgosłupa i zatrzymania lub spowolnienia procesu patologicznego. Optymalny masaż osteochondrozy szyjnej powinien być powtarzany co 4-6 miesięcy. Okresowość powinna również ustalić lekarz, zależy to od charakterystyki i dobrego samopoczucia pacjenta.

Co to jest masaż?

Dzięki tej chorobie można stosować różne metody i rodzaje masażu. Oczywiście najlepiej zrobić to od dobrego specjalisty

Masaż w domu jest dość przystępny dla wielu. Ważne jest, aby przestrzegać wszystkich zasad, co pomoże zapewnić doskonałe zapobieganie zaostrzeniom i utrzymać dobry poziom odżywiania wokół kręgosłupa w okolicy szyjki macicy.

Rodzaje:

 • Klasyczny,
 • Spot,
 • Puszka,
 • Self-masaż.

Masaż klasyczny

Gatunek ten jest najbardziej rozpowszechniony. Jest wykonywany, gdy pacjent leży lub siedzi w specjalnym fotelu. Szyję, strefę kołnierza i szyję masuje się. Masaż z osteochondroza szyjno-wootworową wykonuje się najczęściej zgodnie z klasyczną techniką, jedynie strefa oddziaływania będzie nieco szersza.

Ruchy masujące:

 1. Głaskanie,
 2. Wyciskanie wzdłużne,
 3. Ugniatanie,
 4. Szlifowanie wzdłużne,
 5. I znów głaskanie.

Na początku wykonywane są lekkie ruchy. Są kierowane z potylicy przez tylną i boczną powierzchnię do górnej części pleców. Co więcej, wykonuje się wyciskanie wzdłużne, które należy wykonywać ostrożnie, aczkolwiek z większą siłą niż poprzednie ruchy. Podczas ugniatania mięśnie są chwytane i palcowane najpierw wzdłuż kręgosłupa, potem w lewo iw prawo. W przypadku szlifowania wzdłużnego może wystąpić ból, a następnie należy zmniejszyć wysiłek. Tylna powierzchnia szyi i kończyn przednich pociera się.Po zakończeniu masażu strefa szyi i kołnierza przechodzi do części potylicznej. Cała procedura trwa około pół godziny.

Akupresura

Akupresura w osteochondrozie regionu szyjnego to wpływ na specjalne punkty aktywne. Ten efekt pojawia się, naciskając te punkty palcami.

Szczególnie zalecana jest procedura zaostrzenia choroby, gdy klasyczny masaż jest przeciwwskazany. Aktywne punkty mogą znajdować się w pobliżu miejsca lokalizacji bólu lub z dala od niego.

Na przykład, przy silnym bólu szyi, nacisk jest przykładany do punktu znajdującego się za kanałem słuchowym w procesie wyrostka sutkowatego. Przy takich objawach osteochondrozy szyjnej jak bólach głowy, zawroty głowy, ulga przyniesie uderzenie w punkt znajdujący się powyżej drugiego kręgu szyjnego w środku tylnej powierzchni szyi.

Nacisk na punkty aktywne jest wykonywany czubkiem palca lub zgiętym palcem. W przypadku silnego bólu ciśnienie powinno być intensywne i długotrwałe, rzędu 5 minut. Z mniej ostrymi objawami - 3 minuty i mniejszą intensywnością nacisku.

Można masować

Masaż wykonywany jest przy pomocy specjalnych puszek, szklanego lub pneumatycznego plastiku. Ten gatunek nazywany jest również próżnią. Efekt ten osiąga się dzięki ruchom masy i specyficznym efektom puszek. Dzięki temu aktywowane są receptory, poprawia się przepływ krwi, co pozwala nam wzmocnić procesy regeneracyjne w tkankach. Ponadto ten rodzaj zabiegu pomaga usuwać toksyny z organizmu.

Wykonuj masaż próżniowy ostrożnie, ściśle przestrzegając zasad. Gdy osteochondroza, wszystkie ruchy masażu są wykonywane tak, aby nie wpływać na sam kręgosłup.

Self-masaż

Masaż szyi z osteochondrozą można wykonać samodzielnie. Procedura może być wykonana w pozycji stojącej lub siedzącej, co będzie wygodne.

Procedura samodzielnego masażu:

 1. Głaszcząc się od karku do górnej części pleców dłońmi,
 2. Ściśnięcie w ten sam sposób, tylko bardziej intensywnie i z wysiłkiem na kciuku,
 3. Okrągłe tarcie poduszek palców grzbietu i boków szyi,
 4. Ugniatanie: chwyć mięśnie i skórę oraz paznokcie.

Każda z technik powinna obejmować zarówno boczne powierzchnie szyi, jak i plecy. Czas trwania sesji to około 20 minut.Kurs - 2 tygodnie codziennej pracy.

Samo masaż strefy kołnierza jest niewygodny. Do tego możesz użyć specjalnych urządzeń - masażerów. Dzisiaj możesz znaleźć różne urządzenia i urządzenia. Najprostszym i najskuteczniejszym jest aplikator Kuznetsova. Jego użycie polega na umieszczeniu urządzenia pod bolesnym punktem i położyć się na chwilę. Występuje efekt podobny do akupunktury, który poprawia procesy metaboliczne i poprawia krążenie krwi.

Aby właściwie korzystać z masażu, należy uważnie przeczytać instrukcje i skonsultować się ze specjalistą.

Obejrzyj wideo: Projekt Masaż - Masaż klasyczny KRĘGOSŁUP (Luty 2020).

Loading...