Akupunktura dla osteochondrozy jest skuteczną metodą leczenia

Jedna ze starożytnych metod leczenia różnych problemów - akupunktura, nazywana jest akupunkturą, czyli akupunkturą. Metoda opiera się na dokładnej znajomości anatomii i wpływu na punkty aktywne za pomocą specjalnych igieł. Akupunktura jest wystarczająca dla osteochondrozy. Może być pomocna w leczeniu, a ze wszystkich metod jest uważana za najbardziej oszczędną.

Osteochondroza i akupunktura

Refleksoterapia w osteochondrozie stała się dość skuteczną metodą. Igły wkłada się w określone miejsca na ciele. W przypadku osteochondrozy akupunktura działa w złożony sposób, dzięki czemu pacjent odczuwa ulgę po pierwszych sesjach. Leczenie przeprowadza lekarz z dodatkową specjalizacją w akupunkturze.

Lekarz musi posiadać wszelką wiedzę niezbędną do prawidłowego wykonania zabiegu, ponieważ ma on złożony wpływ na organizm.

Wpływ na punkty aktywne biologicznie pozwala aktywować wiele procesów w ciele, dzięki temu osiąga się redukcję objawów choroby i ogólną poprawę stanu.

Wyniki zastosowania akupunktury

 • Zaprzestanie lub zmniejszenie bólu,
 • Aktywacja procesów regeneracyjnych w tkance chrzęstnej,
 • Relaksacja mięśni spazmatycznych,
 • Zmniejszenie obrzęku tkanek i nerwów rdzeniowych,
 • Zmniejszenie lub ustąpienie współistniejących objawów w zależności od lokalizacji osteochondrozy,
 • Poprawa snu w nocy.

Dlaczego takie wyniki są możliwe dzięki tej metodzie? Wyjaśnia je sama procedura, która prowadzi do pewnych procesów w ciele. Filozofią akupunktury jest uwalnianie kanałów w ciele dla swobodnego przepływu energii. Efekt terapeutyczny wynika z odruchowej reakcji na działanie w obszarze punktów biologicznie aktywnych. Ta odpowiedź polega na aktywacji wielu procesów, które prowadzą do złagodzenia stanu i zawieszenia zmian degeneracyjno-dystroficznych w kręgosłupie.

Co dzieje się w ciele z akupunkturą?

 1. Powstają tak zwane endogenne opiaty, dzięki którym uzyskuje się działanie przeciwbólowe,
 2. Istnieje dodatkowe opracowanie kortyzolu, który ma działanie przeciwzapalne,
 3. Poprawia krążenie krwi,
 4. Obniżony obrzęk nerwów rdzeniowych,
 5. Regenerujące właściwości tkanki chrzęstnej ulegają poprawie,
 6. Skurcz mięśni przykręgowych zostaje usunięty,
 7. Efekt uspokajający został osiągnięty,
 8. Wzrasta działanie leków.

Leczenie osteochondrozy akupunkturą odbywa się za pomocą kursów. Każdy kurs to kilka sesji przez 10-30 minut. Czas trwania leczenia wynosi 10-15 sesji, są one prowadzone codziennie lub co drugi dzień.

Kiedy stosować akupunkturę

Akupunktura jest metodą leczenia należy zatem stosować tylko obowiązkowe uwzględnieniem wskazań z przeciwwskazaniami.

Wskazania:

 • Zespół bólu,
 • Ograniczenie funkcji kręgosłupa.

Przeciwwskazania:

 • Zwiększona temperatura ciała,
 • Choroby zakaźne,
 • Uszkodzenie skóry w obszarze lokalizacji aktywnych punktów,
 • Kryzys nadciśnieniowy,
 • Stan wyczerpania,
 • Ciąża.

Leczenie różnych części kręgosłupa

Akupunktura służy pacjentom cierpiącym na osteochondrozy dowolnej lokalizacji. Jednak akupunkturę najczęściej stosuje się w osteochondrozie szyjki i dolnej części pleców, ponieważ to właśnie te odcinki kręgosłupa najbardziej cierpią z powodu procesów zwyrodnieniowych i dystroficznych.

W leczeniu okolicy lędźwiowej efekt jest realizowany na pięciu aktywnych punktach znajdujących się w tym obszarze. Choroba ta charakteryzuje się skurczem mięśni, co prowadzi do zakleszczenia zakończeń nerwowych i silnego zespołu bólowego. Dlatego akupunktura jest skierowana przede wszystkim na usunięcie tego skurczu, co szybko prowadzi do złagodzenia bólu.

Dzięki działaniu na punkty biologicznie aktywne następuje rozluźnienie mięśni, poprawa przewodnictwa nerwowego. Ponadto pobudza się krążenie, co poprawia odżywienie dotkniętych obszarów i uwalnianie tkanek z toksyn powstających podczas procesu zapalnego.

W przyszłości akupunktura ma na celu tonizację ciała, co pozwala aktywować siły ochronne i mechanizmy naturalnej regeneracji tkanek chrzęstnych. W rezultacie leczenie okolicy lędźwiowej nie tylko usuwa zespół bólowi, ale także poprawia funkcje motoryczne. Metodą kompleksowej terapii, stosując akupunkturę, można osiągnąć trwałą poprawę, a nawet uniknąć lub odłożyć operację chirurgiczną.

Ostre leczenie osteochondroza regionu szyjnego jest często stosowane. Ponieważ ta metoda może być stosowana nawet w okresie zaostrzenia choroby, może znacznie przyspieszyć działanie leków i wyeliminować zespół bólowy. Ponadto akupunktura będzie niezbędna dla osób, które mają alergię na leki przeciwzapalne. Akupunktura ma na celu wyeliminowanie objawów i mobilizację obronną organizmu.

Cele procedury

 • Osłabiaj mięśnie,
 • Aby usunąć lub zmniejszyć zespół bólu,
 • Popraw lokalny obieg krwi.

Korzyści z akupunktury przejawiają się w łagodzeniu stanu i wzmacnianiu działania innych terapii. Z powodu kompresji tętnic kręgowych w osteochondrozie szyi, upośledzone jest dopływ krwi do mózgu.

Często prowadzi to do bólów głowy, zawrotów głowy, upośledzenia pamięci i zmniejszenia uwagi. Dość częstym towarzyszem zmian degeneracyjno-dystroficznych w szyi staje się dystonia wegetatywno-naczyniowa, która ma wiele objawów. Poprawa przewodnictwa nerwowego, krążenie krwi, eliminacja skurczów mięśniowych w okolicy szyjki przy pomocy akupunktury pomaga przezwyciężyć wymienione powikłania osteochondrozy. Dzięki kompleksowemu leczeniu ogólny stan pacjenta ulega znacznej poprawie.

Wiele osób uważa, że ​​akupunktura to bolesna metoda leczenia. W rzeczywistości odczucia bólu są minimalne, ponieważ igły, z którymi wykonywane są sesje, są bardzo cienkie. Cały instrument dla tej procedury jest jednorazowy, tylko dla jednej osoby na jednej sesji. Kolejnym dużym plusem tej metody leczenia jest brak nałogu. Ale szanse na poprawę są coraz większe.

Loading...