Co zrobić z przepukliną dolnej powieki?

Powieki na skórze są najbardziej wrażliwym obszarem twarzy, praktycznie bez podskórnej tkanki. Przedstawiciele słabszej płci są zdenerwowani, jeśli zauważą na zdjęciu, że z wiekiem pod oczami są tak zwane "torby" - przepuklina dolnej powieki. Od ciągłego mrugania skóra stopniowo się rozciąga, a przestrzeń pod powiekami wypełniona jest tkanką tłuszczową. Jednak ta wada jest bardziej kosmetyczna niż medyczna, ponieważ nie jest niebezpieczna dla zdrowia.

Przyczyny przepukliny

Wcześniej sądzono, że przepuklina powiek pojawia się w wyniku niedostatecznej pielęgnacji skóry twarzy lub zwiększonej pracy gruczołów łojowych. Ten czynnik naukowcy odrzucili, podkreślając następujące główne przyczyny powstawania wady:

 • dziedziczna predyspozycja do obrzęku;
 • sytuacje stresowe i przepracowanie, częsty brak snu;
 • specjalna konstrukcja czaszki lub orbity;
 • zaburzenia hormonalne;
 • limfostaza lub zaburzenie mikrokrążenia w naczyniach oczodołowych;
 • Nadmierny stres i regularne zmęczenie oczu podczas pracy, podczas którego konieczne jest długotrwałe ogniskowanie;
 • przedłużona ekspozycja na ciało promieni ultrafioletowych;
 • przeciążenie przełyku;
 • nadmiar płynu w ciele;
 • złe nawyki i niedożywienie;
 • niektóre choroby oczu.

Na zdjęciach widać, że w wewnętrznym kąciku oka tworzy się przepuklina górnej powieki, a dolna między policzkami i rzęsami.

Czasami edukacja staje się tak zauważalna, że ​​można ją łatwo wykryć samodzielnie. Musisz delikatnie nacisnąć koniuszkami palców gałkę oczną opuszkami palców. Jeśli powstanie przepuklina powiek, skóra wewnętrznego kącika oka puchnie. Aby uzyskać dokładną diagnozę patologii, wykwalifikowany okulista potrzebuje pomocy.

Jak zatrzymać progresję przepukliny

Tworzenie się przepukliny jest procesem nieodwracalnym, ale na początkowym etapie można ją spowolnić następującymi metodami:

 • stosowanie leków kosmetycznych, które pomagają wzmocnić naczynia w okolicy oczu i zapobiegają powstawaniu obrzęków;
 • procedury wykorzystujące fale mikroprądowe lub magnetyczne, masaż drenażu limfatycznego w celu zwiększenia napięcia mięśniowego, wzmocnienia naczyń krwionośnych i poprawy przepływu limfy;
 • miękki peeling, napinanie skóry;
 • wzmacnianie mezonitów w celu wzmocnienia tkanek;
 • plastyka konturu (wypełniacz wprowadzany jest do skóry pod występem przepukliny).

Aby zmniejszyć obrzęk przepuklin w domu, warto zrobić kompres. Do ich przygotowania będziesz potrzebował liści szałwii (2 łyżeczki) i szklanki wrzącej wody. Bulion należy podawać przez co najmniej pół godziny, a następnie należy go przefiltrować przez gazę. Przelej infuzję do dwóch pojemników, pozostaw do ostygnięcia i ogrzej drugą.

Zwilż w każdej wywarem na 2 watowe krążki i na przemian nakładaj na oczy, za każdym razem trzymając balsam przez około 10 minut. Powtarzaj procedurę przez miesiąc z częstotliwością co dwa dni. Po kompresie, nawilż skórę w okolice oczu kremem odżywczym.

Aby powstrzymać progresję przepukliny, warto codziennie stosować okłady do opuchniętych powiek. Zetrzyj mały ziemniak i połóż mieszaninę na szmatce. Aby utrzymać kompres na powiekach przez co najmniej 20 minut. Zamiast takiego kompresu można ułożyć kawałki gotowanych ziemniaków. Trzymaj balsamy około pół godziny.

Wygląd przepukliny powiek można całkowicie zapobiec, jeśli regularnie wykonuje się pewne zabiegi mające na celu przywrócenie odcienia skóry i mikrokrążenie. Aby uzyskać namacalny efekt, należy wykonać masaż własny i zastosować określone środki kosmetyczne.Delikatnie masuj powieki, przywracając elastyczność skóry, konieczne 2-4 razy dziennie. Zabiegi kosmetyczne: Thermage i R-lifting również dają widoczny efekt.

Sądząc po zdjęciu, procedurach salonowych i domowych daje tymczasowy pozytywny wynik, zwiększając kolor skóry, ale nie wyeliminuje całkowicie istniejącej edukacji. Interwencja operacyjna jest jedynym sposobem na całkowite pozbycie się przepukliny.

Jak całkowicie usunąć edukację

Chirurg wybiera metodę interwencji chirurgicznej po zdiagnozowaniu stanu skóry powiek i stopnia dojrzałości przepukliny. Obecnie stosuje się następujące współczesne metody plastyki powiek: transconjunctival i skalpel.

Transconjunctival

Przebicie odbywa się przez spojówkę oka. Na skórze nie ma śladów i uszkodzeń, co potwierdzają zdjęcia pacjentów, którzy już przeszli zabieg. Tkanka tłuszczowa jest zassana cienką igłą, eliminuje obrzęk.

Okres powrotu do zdrowia po takim leczeniu jest bardzo krótki. Pacjent jest wygodny zarówno w trakcie, jak i po operacji.

Skalpel

Służy do korygowania kształtu powiek, usuwania tłustych treści i nadmiaru skóry.Metoda ta jest bardzo skuteczna w przypadku zmian skórnych związanych ze starzeniem (zmarszczki i zmniejszona elastyczność).

Lekarz wykonuje nacięcia wzdłuż linii wzrostu rzęs. Uszkodzenia całkowicie leczyć 2 tygodnie po operacji, blizny rozpuścić. Możesz zobaczyć wynik operacji na zdjęciu.

Chirurdzy podkreślają następujące niezaprzeczalne zalety operacji Blepharoplastyka:

 • możliwość usunięcia całej dostępnej przepukliny przepuklinowej podczas jednej operacji;
 • krótki okres pooperacyjny, brak szwów i blizn;
 • możliwość przeprowadzenia operacji zarówno w trybie ogólnym, jak i pod znieczuleniem miejscowym;
 • natychmiastowy efekt.

Aby całkowicie wyeliminować problem po operacji, pamiętaj o następujących prostych warunkach:

 • nie zdejmuj plastra pooperacyjnego przez dwa dni;
 • Nie pochylaj się do przodu, powstrzymuj się od wysiłku fizycznego;
 • Aby zmniejszyć bolesne odczucia przez kilka pierwszych dni po operacji, nałóż zimne okłady na powieki.

Po pewnym czasie po zabiegu skóra powiek odzyska całkowicie, znowu stanie się piękna i gładka.

Obejrzyj wideo: Korekcja powiek w Szpitalu LUX MED (Styczeń 2020).

Loading...