Rodzaje operacji usunięcia przepukliny

Często we wczesnych stadiach początku przepukliny można go wyleczyć bez konieczności interwencji chirurgicznej. Jeśli jednak problem zostanie wywołany lub doprowadzi do powikłań, usunięcie przepukliny po operacji jest jedynym wyjściem, które może uratować cię przed bólem. Rodzaje takich operacji różnią się wieloma parametrami, aby bardziej szczegółowo zrozumieć, na jakiej zasadzie działa każda z nich, możesz obejrzeć wideo.

Hernioplastyka jest najpopularniejszą operacją

Współczesna chirurgia bardzo często oferuje tego typu zabiegi usunięcia przepukliny. Hernikoplastyka (stara nazwa naprawy przepukliny) nie jest wykonywana według jednego scenariusza, metody jej wykonywania są ponad 300 wariantów. Przepuklinę podzielono na następujące główne typy:

  1. Rozciąganie przepuklin. Po usunięciu przepukliny, własne tkanki pacjenta są używane do naprawy dysków kręgowych, po pewnym czasie "rozciągają się" na dotkniętym obszarze, zapewniając krążenie z początkowym stanem.
  2. Beznaprężeniowa przepuklina. Po nastąpiło usunięcie przepukliny, dotknięty obszar nie jest powielany naturalne zdjęcia i specjalny implant, który jest wykonany z matką syntetycznego w postaci siatki. Ta metoda jest również nazywana alloplastyką.
  3. Metoda łączona.Operacja ta polega na użyciu własnych tkanek pacjenta wraz z implantem siatkowym, co pozwala połączyć pozytywne strony obu metod.

Etapy naprawy przepuklin:

  1. Po pierwsze, konieczne jest wykonanie nacięcia skóry, aby zapewnić chirurgowi swobodny dostęp do przepukliny.
  2. Ponadto specjalne narzędzia chirurgiczne są już w użyciu, ich wybór zależy od rodzaju przepukliny. Jest wycięcie worka przepuklinowego (usunięcie przepukliny).
  3. Szycie dotkniętego obszaru za pomocą tkanki lub implantu pacjenta.

Wszystkie te etapy można szczegółowo przeanalizować na podstawie zapisu wideo z postępów operacji, co pozwoli osobom obawiającym się lekarzy zobaczyć, że w tym uderzeniu dla doświadczonego specjalisty nie ma nic skomplikowanego. Gernioplastyka trwa 20 - 30 minut.

Po podjęciu decyzji o potrzebie szybkiego działania konieczne jest wybranie odpowiedniej kliniki. Konieczne jest zwrócenie uwagi na recenzje (wielu pacjentów rejestruje nawet recenzje wideo, które wyraźnie pokazują, jakie wyniki uzyskano) oraz ogólną opinię na temat chirurgów. W niezawodnej klinice wszystkie instrumenty muszą być sterylne, znieczulenie musi być wykonywane przez ściśle wykwalifikowanego lekarza.Chirurg musi najpierw przeprowadzić pełne badanie i opowiedzieć o przebiegu operacji i okresie rehabilitacji. W większości przypadków operacja z hernioplastyką wykazuje doskonałe wyniki, jeśli lekarze nie naruszają ustalonego protokołu. Istnieje również specjalny rodzaj takiej operacji, która używa specjalnych narzędzi endoskopowych - endoskopy, mogą zostać wykorzystane do przeprowadzenia całej operacji przez małe przebicie znieczulenia w tym przypadku, miejscowy.

Znieczulenie z konwencjonalną przepukliną może być ogólne lub lokalne. Hernioplastyka polega na przebywaniu w szpitalu przez 24 do 48 godzin, po tym czasie, jeśli pacjent nie ma komplikacji, zostaje zwolniony i rozpoczyna się okres rehabilitacji.

Usunięcie przepukliny jest poważną operacją, dlatego konieczne jest przestrzeganie wszystkich zasad w okresie rehabilitacji. Operacja z przepukliną obejmuje występowanie długotrwałego urazowego bólu po interwencji. Ale jeśli ten efekt uboczny jest opóźniony, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Często po operacji przepukliny lekarz przepisze pacjentowi nosić specjalną bieliznę kopressionnogo tkanki, która pomaga odzyskać szybciej i zapobiec nawrotom.Warto takie płótno jest niedrogie, ale opinie o nim są tylko pozytywne. Pożądane jest również zapewnienie częściowego spokoju: bez wysiłku fizycznego, jeśli to możliwe, przez pierwsze kilka dni nie siedzieć i stać przez dłuższy czas i unikać silnego przegrzania ciała.

Ponadto, operacja usunięcia przepukliny wymaga co najmniej po raz pierwszy zmiany diety. Lekarz przepisuje specjalną zbilansowaną dietę, która zawiera wszystkie niezbędne składniki do prawidłowej naprawy tkanek.

Chirurgia minimalnie inwazyjna

Współczesna chirurgia obejmuje metody, które przy użyciu specjalnych narzędzi są mniej traumatyczne i eliminują potencjalne ryzyko. Tego rodzaju zabiegi chirurgiczne w celu usunięcia przepukliny są stosowane głównie w lżejszych przypadkach, tylko tradycyjna chirurgia może pomóc w zaniedbanych operacjach.

Laserowe usuwanie

Ta metoda jest obecnie bardzo powszechna. Narzędzia z podstawą laserową są stosowane w różnych dziedzinach medycyny, w szczególności chirurgia może wykorzystywać je do prawie wszystkich chorób, a operacja usunięcia przepukliny nie jest wyjątkiem.

Procedura jest następująca: najpierw wykonaj skórkę mikrokrutną w dotkniętym obszarze (w tym celu użyj narzędzi specjalnych z cienką igłą), a następnie wysyłaj do niej wiązkę laserową. Działa wybiórczo, wpływając tylko na samą przepuklinę. Grzeje i niszczy, pacjent nie odczuwa bolesnych wrażeń, chociaż w większości przypadków stosuje się znieczulenie miejscowe. Cała operacja trwa od pół godziny do półtora w zależności od złożoności.

Ta metoda może być używana jako niezależna lub w połączeniu z bardziej radykalnym usuwaniem dysku, a nawet części kręgu. Laserowa chirurgia ma jedną istotną zaletę: nie tylko eliminuje ryzyko dużej utraty krwi, ale także ma działanie lecznicze. Po zniszczeniu przepukliny laser działa na uszkodzone komórki skóry, w wyniku czego powstaje ochronna skorupa. Po chwili płonie i nie ma już żadnej blizny. Aby zrozumieć, jak prosta procedura dla doświadczonego lekarza, możesz zobaczyć nagranie wideo operacji.

Nukleoplastyka plazmy zimnej

Ta metoda jest stosunkowo młoda, ale dość skuteczna.Procedura jest następująca: wykonuje się mikro nakłucie skóry, następnie wprowadza się specjalną rurkę z elektrodą na końcu. Generuje on produkcję zimnej plazmy - będzie miał destrukcyjny wpływ na przepuklinę.

Ogrzewanie jądra miazgi, w wyniku czego zapada się. Jednocześnie przyrządy są regulowane w taki sposób, że wszystkie sąsiednie tkanki nie są uszkodzone, więc praktycznie nie ma ryzyka powikłań lub nawrotów. Znieczulenie może być stosowane lokalnie lub ogólnie, jest decyzją lekarza.

Mikrodiscektomia

Inna minimalnie inwazyjna metoda, operacja wykonywana jest za pomocą specjalnych mikroskopów. Duże nacięcia nie są wykonywane, więc nie ma ryzyka powikłań z powodu uszkodzenia sąsiednich tkanek. W tym przypadku mikrodiscektomia jest metodą radykalną, ponieważ polega na usunięciu fragmentu kręgu lub krążka międzykręgowego. Jeśli spojrzysz na nagranie wideo operacji, możesz zauważyć, że jest to bardzo żmudny proces, wymagający maksymalnej koncentracji chirurga, więc musisz dokładnie wybrać klinikę i lekarza.

Ile operacji

W prywatnych klinikach koszt takich operacji jest różny w raczej dużych granicach. Mogą kosztować od 7 do 100 tysięcy rubli, wszystko będzie zależeć od złożoności operacji, metody wybranej przez lekarza, regionu prowadzenia i marginesów kliniki. W każdym przypadku możesz zgłosić się do publicznej przychodni, gdzie operacja będzie bezpłatna.

Opinie pacjentów

Елена, 42, Nowosybirsk:

Miałem osteochondroza, a następnie stopniowo przechodził w przepuklinę międzykręgową. Poszedłem do lekarza w stanowej poliklinice, po badaniu stwierdzili, że istnieje możliwość powikłań, więc im szybciej operują, tym lepiej. Dlatego bez zastanowienia przez długi czas zgodziłem się na operację, przeczytałem wcześniej opinie i okazało się, że wszystkie narzędzia są najlepiej kupowane przeze mnie, co zrobiłem. Operacja zakończyła się sukcesem, bez żadnych bólów w plecach, minął rok.

Николай, 38 lat, Saratov:

Długo cierpiałem na ból w plecach, a potem dowiedziałem się, że mam przepuklinę. To działało, więc od razu powiedziano mi, że można usunąć tylko operację. Zapoznałem się z wieloma filmami, aby zrozumieć, co zrobią. Szczerze mówiąc, wiele z tych filmów jest dość nieprzyjemnych, więc lepiej nie wyglądać na zdenerwowanych. Otrzymałem tradycyjną otwartą operację, zastosowano znieczulenie ogólne.Na szczęście wszystko poszło dobrze, szybko się zregenerowało i teraz czuję się dobrze.

Galina, 28, Ukhta:

Miałem przepuklinę kręgosłupa, starałem się pozbyć jej masażu i gimnastyki, ale nie wyszło, zdecydowano się na operację, zaproponowano mi minimalnie inwazyjne metody. Obejrzałem operacje wideo i zdecydowałem, że najbardziej niezawodny i bezpieczny sposób - usuwanie laserem. Wybrałem dobrego chirurga w prywatnej klinice, operacja okazała się wielkim sukcesem, bardzo dziękuję za jego profesjonalizm.

Obejrzyj wideo: Przepuklina pępkowa jak wygląda przed operacją? My umbilical hernia before operation how looked like (Styczeń 2020).

Loading...