Zastosowanie bandaży z przepukliną żołądka

Wyjście z narządów jamy brzusznej przez ubytek w mięśniach przedniej ściany brzucha jest zdefiniowane jako przepuklina. Taką chorobę rozpoznaje się u osób każdej płci i wieku, ale taktyka leczenia może być nieco inna. Przepuklina dziecięca jamy brzusznej może być regulowana niezależnie, ale po 6 latach wskazane jest usunięcie chirurgiczne. Operacja jest zawsze przypisana dorosłym kobietom i mężczyznom.

Leczenie zachowawcze jest postrzegane jako środek tymczasowy w przygotowaniu do operacji lub gdy istnieją przeciwwskazania do niej. Terapia niechirurgiczna obejmuje przyjmowanie leków, odpoczynek, dietę i noszenie specjalnego gorsetu.

Bandaże przepuklina brzuszna - jest to ważny środek zapobiegawczy, ponieważ oddaje władze w miejscu, zapobiegając ich dalszemu wybrzuszenia. Przed i po zabiegu lekarz indywidualnie określa, ile trzeba nosić bandaż wsparcia i pooperacyjne, które będą zależały od objawów klinicznych oraz wyników USG.

Krawaty przepuklina brzuszna jest jedynie środkiem tymczasowym, ponieważ przed i po usunięciu przepukliny mięśnie muszą zostać wzmocnione, a gorset nie przyczynia się do tego, przejmując większość obciążenia.

Aplikacja pasma

Pas podtrzymujący jest przeznaczony dla dzieci i dorosłych z rozpoznaniem przepukliny żołądka. Jest uważane za narzędzie zapobiegawcze i nie gwarantuje korekty wypukłości. Jego zastosowanie w patologii u niemowląt i dzieci może prowadzić do wyzdrowienia bez potrzeby operacji, ale oprócz tego, oprócz noszenia go, trzeba przestrzegać innych środków.

Bandaż przepukliny będzie konieczny, gdy istnieje ryzyko powikłań, a najczęstszym jest naruszenie. Stan ten objawia się silnym bólem, objawami dyspeptycznymi, gorączką, silnym wybrzuszeniem i utrwaleniem edukacji w jamie brzusznej. Kiedy naruszenie już nastąpiło, nosić bandaż jest kategorycznie przeciwwskazane, ponieważ spowoduje to jeszcze większą ściśliwość narządów.

Jeśli jest on regularnie używany do zapobiegania w trakcie pracy fizycznej, zmniejszy to ryzyko nagłego naruszenia.

Gorset jest przepisywany tylko w początkowych stadiach powstawania przepuklin. Będzie to środek mocowania wypustu do momentu interwencji chirurgicznej. Kiedy przepuklina rośnie, gorset może już wyrządzić krzywdę, ponieważ przy dużych wypukłościach jest przypisany indywidualnie.

W takich przypadkach rozważa się wykorzystanie pasma wsparcia:

 • przygotowanie do operacji;
 • okres ciąży;
 • ciężka praca fizyczna;
 • okres pooperacyjny;
 • przedwczesne noworodki z predyspozycją do przepukliny.

Przeciwwskazania

Duży rozmiar worka przepuklinowego, naruszenie i inne powikłania są bezwzględnymi przeciwwskazaniami do stosowania bandaży. Istnieją również względne ograniczenia w jego stosowaniu, które wymagają indywidualnego rozważenia.

Naprawianie i pooperacyjny bandaż nie jest zalecany w takich przypadkach:

 • pierwsze dni po operacji;
 • częste zaparcia;
 • patologia przewodu żołądkowo-jelitowego;
 • ciężka otyłość;
 • niezróżnicowana choroba brzuszna;
 • niewydolność serca;
 • ostre choroby dermatologiczne;
 • otwarte rany na skórze: skaleczenia, stany zapalne, zadrapania.

W przypadku przepukliny jamy brzusznej pacjenci często cierpią na zaburzenia trawienia.

Pacjent jest zaniepokojony bólem brzucha, dyskomfortem po jedzeniu, częstą zgagą. Z jelita są zaparcia i wzdęcia. Te stany nie tylko powodują nieprzyjemne objawy, ale także przyczyniają się do postępu choroby.Noszenie bandaży z takim zespołem naruszeń jest uważane przez lekarza prowadzącego po badaniu.

Rodzaje bandaży

Po powołaniu rozróżnia się następujące rodzaje bandaży:

Pępkowy.

Wskazany jest do lokalizacji wypukłości w obszarze pierścienia pępowinowego. Jest często przepisywany małym dzieciom po urodzeniu z nabytą chorobą na tle osłabienia mięśni i częstego płaczu lub krzyku, a w takim przypadku wciąż istnieje szansa na samodoskonalenie defektu i zamknięcie pępowiny. Jeśli u dziecka zostanie zdiagnozowana wrodzona patologia, operacja zostanie przeprowadzona koniecznie i zgodnie ze wskazaniami również w czasie ciąży.

Bandaż pępkowy od przepukliny jest elastycznym pasem z elementami mocującymi i paletą, która naprawia wadę.

Taki pas, podobnie jak inne, wykonany jest z hipoalergicznych materiałów. Droższe i wysokiej jakości modele chłoną wilgoć i wpuszczają powietrze, co zapobiega podrażnieniom skóry dziecka. Sposób noszenia takiego pasa determinuje okres choroby przed operacją i techniką naprawy przepukliny. Jeśli wykonano przepuklinę laparoskopową, będziesz musiał nosić gorset nie dłużej niż 2-3 tygodnie przez kilka godzin dziennie.Po napięcie naprawa przepukliny pooperacyjnej bandaż trzeba nosić dłużej, ze względu na blizny i proces gojenia jest długa.

Inguinal.

Bandaż z przepukliną pachwinową to unisex pas dla mężczyzn i kobiet o jednostronnym i obustronnym wypukłości. Jest to produkt w postaci kąpielówek z kieszeniami na peleryny i paski. Stosuje się go zarówno do zapobiegania patologii podczas pracy fizycznej i sportu, jak i przepuklin pachwinowych.

Brzuszny.

Taki pas stosowany jest w przypadku przepukliny białej linii oraz pooperacyjnego gorsetu po usunięciu przepukliny. Obsługuje narządów jamy brzusznej, zapobiegając ich odkształcenia podczas wzrost ciśnienia w jamie brzusznej i przy wysokim obciążeniu mięśni brzucha.

Dla kobiet w ciąży.

Wykazano, że gorset damski podczas ciąży zmniejsza obciążenie mięśni przedniej ściany brzucha. Nosi się kilka godzin dziennie, a kobiety w ciąży odnotowują poprawę w ich dobrym samopoczuciu. Kobiety w tym okresie często przepukliny pępowinowej i bandaż w takim przypadku byłoby wyładować mięśni, zmniejszenie bólu, a jednocześnie wspiera władze w ich miejsce.

Pooperacyjne.

Bandaż po zabiegu wygląda jak szeroki elastyczny pas.Chwyta brzuch i klatkę piersiową, zapewniając normalne wyleczenie blizny pooperacyjnej bez ryzyka złamania i rozerwania szwu. Ten gorset jest niezbędny do zapobiegania nawrotom i przepuklinom pooperacyjnym. Ta ostatnia jest wynikiem nieprzestrzegania po zabiegu i błędów podczas operacji przepukliny.

Bandaż dla dzieci.

Gorsety w przepuklinie u dzieci są wykonane z miękkiego, hipoalergicznego materiału, który przepuszcza powietrze. Wyposażone są w półsztywne wkładki umieszczone nieco powyżej pępka. Celem tego pasa będzie zapobieganie przepuklinom z wrodzonym osłabieniem mięśni i próba leczenia przepuklin u niemowląt, gdy istnieje możliwość korekty defektów bez interwencji chirurgicznej. Częściej u niemowląt i noworodków występuje przepuklina pępkowa. Pas z taką lokalizacją edukacji wybiera lekarz, biorąc pod uwagę wiek dziecka. Gorset nie powoduje dyskomfortu u dziecka, chyba że jest odpowiednio noszony i pozostawiony przez dłuższy czas.

Bandaż musi zostać usunięty podczas snu. Ćwiczenia masujące i gimnastyczne wykonywane są również bez paska.

Wybór zespołu

Możesz kupić bandaż w specjalistycznych sklepach medycznych. Niezależnie od dokonania wyboru będzie to trudne, biorąc pod uwagę różne modele różnych producentów. Lekarz, który pomoże ci znaleźć pas, pokaże ci, jak prawidłowo go nosić, jak mocno się dokręca i jak nosić bandaż.

Co jest ważne przy wyborze zespołu:

 • Pas powinien idealnie dopasować się do rozmiaru, nie ściskać żołądka;

 • lepiej wybrać zapięcie na rzepy, ponieważ wygodniej jest założyć i zdjąć ten pasek;

 • w gorsecie powinien być wygodny, prawy pasek nie ogranicza ruchów;

 • aby kupić bandaż jest konieczne tylko po dopasowaniu.

Dokonaj zakupu w wyspecjalizowanych sklepach, gdzie istnieje możliwość wyboru, a wszystkie produkty są wydawane zgodnie z wymaganiami.

Bandaż z przepukliną jamy brzusznej może nie być noszony przez wszystkich pacjentów. U niektórych pacjentów występuje wzrost bolesności po kilku dniach noszenia. W takim przypadku możesz wypróbować inny pas lub musisz go oddać, co zwiększy ograniczenia codziennego życia.