Czy możliwe jest służenie w wojsku z przepukliną?

Wielu młodych ludzi w wieku starszym, podobnie jak ich krewni, zastanawia się, czy biorą do wojska z przepukliną? W końcu wydaje się, że jest to dość poważna choroba, która w niektórych przypadkach może nawet prowadzić do niepełnosprawności.

Kiedy więc służby w armii będą obowiązkowe i kiedy poborowi uda się tego uniknąć? W jaki sposób lokalizacja przepukliny wpływa na samą usługę i decyzję komisji o tym, czy draftee jest sprawny?

Przepuklina i armia Schmorla

Przepuklina SHmorlja - Wspólne zwyrodnieniowych patologii, w których kiełkowanie dysk międzykręgowy albo trzon kręgu do wewnątrz występ, a nie z boku, tak jak w konwencjonalnym wady. Uważa się, że w większości przypadków taka choroba jest wrodzona. To prawda, że ​​w niektórych przypadkach wypukłości będą również palić się w zdrowym kręgosłupie. Dzieje się tak, gdy pacjent otrzymał poważne obrażenia kręgosłupa, lub, na przykład, nie ogląda swoją postawę, dlatego rozwija się stopniowo krzywiznę.

W większości przypadków przepuklina Schmorla przebiega bezobjawowo. W wyjątkowych sytuacjach pacjent skarży się na nieprzyjemne doznania i bóle, które odczuwa się po tym, jak podnosi ciężarek.

Decyzję o tym, czy młoda osoba nadaje się do takiej przepukliny, uważa się za opartą na nasileniu patologii. Ponieważ w większości przypadków choroba nie daje się w ogóle odczuć i jest całkiem przypadkowo wykryta podczas badania radiograficznego, najprawdopodobniej facet otrzyma kategorię "B". Oznacza to, że może spłacić dług ojczyzny, ale istnieje ograniczenie w wyborze wielu żołnierzy.

Jeśli patologiczny występ prowadzi do silnego ograniczenia ruchów kręgosłupa, armia nie bierze.

Połączenie patologii międzykręgowej z usługą

Przepuklina międzykręgowa, w przeciwieństwie do przepukliny Schmorl - patologia jest poważniejsza. W takim przypadku krążek międzykręgowy nie wystaje poza ciało kręgu, gdzie jego ciśnienie może się nie objawiać, ale z boku. W rezultacie często dochodzi do kompresji nerwów kręgowych, co prowadzi do wielu nieprzyjemnych objawów.

W zależności od tego, w której części kręgosłupa znajduje się przepuklina, objawy mogą być uderzająco różne. Tak więc, na przykład, w uszkodzeniu odcinka lędźwiowego górna część tułowia nie cierpi, ale narządy miednicy i kończyny dolne podlegają negatywnym wpływom, czasami aż do paraliżu.Jeśli przepuklinowy występ jest w okolicy szyjnej, pacjent może skarżyć się na bóle głowy, drętwienie rąk.

Jeśli przeszczep ma przepuklinę międzykręgową, wtedy jego zdolność do służby zależy nie od dostępności, ale od ogólnego stanu osoby. W rezultacie można uzyskać trzy kategorie.

Kategoria "B". Facet nadaje się do służby, ale wybór oddziałów żołnierzy jest ograniczony. Kategoria jest przypisywana, jeśli patologia płynie bezobjawowo lub wygląd jest minimalny.

Kategoria "B". W czasie pokoju osoba zostaje zwolniona ze służby. Kategoria jest przypisywana, jeśli wykryta zostanie duża liczba wad kręgowych, nie ma możliwości wykonania leczenia operacyjnego lub została wykonana bezskutecznie, występują naruszenia funkcji motorycznych kończyn.
Kategoria "G". Z nią rekruta podlega ponownej ocenie przez komisję. Który pacjent nadaje się do tej kategorii? Osoba z ciężkim zaostrzeniem choroby.

Obecność defektu w pępku

Przepuklina pępkowa jest kolejnym wariantem lokalizacji defektów. Ta patologia charakteryzuje się wyjściem poza ścianę brzucha niektórych części narządów znajdujących się w worku przepuklinowym.Patologia jest w większości przypadków wrodzona, ale może również zostać nabyta w ciągu życia, jeśli nosisz ciężar, przeżyjesz kontuzję żołądka lub zaangażujesz się w nadaktywną aktywność fizyczną.

Przepuklina pępkowa jest bardzo dobrze zdiagnozowana, ponieważ na ścianie brzusznej jest zwykle doskonale widoczna konkretna wada. W takim przypadku, inne objawy, w zasadzie, mogą być całkowicie nieobecne u pacjenta.

Decyzję o tym, czy młody człowiek może służyć w wojsku, podejmuje się po ocenie stopnia zaawansowania przepukliny. Tak więc, draftees z drobnymi wadami, które są łatwe do otrzymania kategorii "B" i nadal przejść do usługi. Jeśli wada jest duża, taki rekrut nie jest rekrutowany.

Ważne jest, aby pamiętać, że nawet małe, w zasadzie przepukliny są w stanie rozwijać się z nadmiernym obciążeniem. Jeśli młody człowiek z przepukliną nadal jest w wojsku, musisz zadbać o własne zdrowie, aby zapobiec postępowi patologii. Przepuklina pępkowa jest niebezpiecznym, wysokim ryzykiem naruszenia, które jest nagłym przypadkiem i wymaga pilnej hospitalizacji w szpitalu chirurgicznym.

Obecność defektu w okolicy pachwiny

Przepuklina pachwinowa jest kolejną częstą chorobą wśród męskiej populacji. Przy tej patologii narządy otrzewnej mogą wybrzuszać się w worku przepuklinowym przez otwór w kanale pachwinowym. Wypukłość nie wymaga skomplikowanej diagnozy, ponieważ często można ją łatwo zauważyć nie tylko gołym okiem, ale także odczuwać.

Czy armia przyjmuje przepuklinę w okolicy pachwiny? Pytanie, jak zawsze, decyduje jedynie komisja oceniająca nasilenie patologii.

Jeśli przepuklina jest duża, można ją skorygować tylko w pozycji "leżącej" lub przy pomocy manualnej, a często powtarza się, a następnie trafia do kategorii "D". Oznacza to, że pacjent ma poważną chorobę, w której usługa jest przeciwwskazana. Jeśli przepuklina jest mała, pojawia się w pozycji pionowej, jeśli młody człowiek wykonuje wysiłek fizyczny lub kaszle. Otrzymał kategorię "B". W tej klasyfikacji osoba jest gotowa do służby tylko wtedy, gdy rozpocznie się jakakolwiek akcja militarna.

Interesujące jest to, że poborowy może zalecić przejście leczenia, do którego ma prawo nie uciekać się. Odrzucenie interwencji chirurgicznych lub innych terapii nie będzie postrzegane jako próba odejścia od służby w wojsku.

Jednoznacznie niebezpieczne dla patologii zdrowotnych

Lekarze biorący udział w komisji lekarskiej powinni dokładnie ocenić stan zdrowia przyszłego draftee. W takim przypadku, w razie potrzeby, analizuje się dane z ogólnych analiz, radiografii, badań CT i MRI.

Istnieje wiele warunków, które są niebezpieczne dla życia i zdrowia przyszłego serwisu, z powodu tego, co usługa może stać się absolutnie przeciwwskazana.

Obejmują one:

  • przypadki, w których dana osoba ma przepuklinę w trakcie życia lub od urodzenia, i prowadzi do poważnych problemów z kręgosłupem lub kończynami, poważnie ograniczając ruchliwość, zmniejszając odruchy, prowadząc do drętwienia i niedowładu;
  • przypadki, kiedy młody człowiek musi poddać się pilnej interwencji chirurgicznej, a on odmawia jej z jakichkolwiek powodów;
  • ciężka patologia rdzenia kręgowego uzyskana od urodzenia;
  • szybki postęp zmian patologicznych, w których nawet pełnoprawna operacja nie może zagwarantować, że doprowadzi do całkowitego wyleczenia.

Szkolenie wojskowe jest warunkiem, który może wywołać zaostrzenie choroby lub pogorszyć ją i już wyraził obecny.

Cechy przygotowania do komisji

Zwykle przyszły rekrut nie potrzebuje specjalnego przygotowania do komisji. Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma żadnych diagnoz w komisji, a także nie jest przewidziane leczenie. Jeśli pacjent nie był wcześniej zdiagnozowany z powodu choroby, nie jest zaskakujące, że komisja straci swoją dostępność, ponieważ działa z już gotowymi dokumentami medycznymi.

Aby uzyskać kategorię usług z cechami przepukliny, konieczne jest przed komisją:

  • skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który określi obecność choroby, postawi diagnozę zgodnie z harmonogramem chorób, określi leczenie i poda wskazówki dotyczące dodatkowych badań i diagnostyki;
  • na tablicy lekarskiej konieczne jest pojawienie się, mając na sobie wszystkie dokumenty medyczne, w tym kartę, zdjęcia rentgenowskie, wyniki analiz itp .;
  • jeśli istnieją wątpliwości co do prawdziwości diagnozy, musisz być gotowy, aby potwierdzić to w dodatkowych ankietach.

Zgodnie z wynikami podjętej komisji, poborowy ostatecznie otrzymuje kategorię i albo idzie do służby, albo pozostaje w domu.

Podsumowując, można powiedzieć, że można służyć z przepukliną w armii, ale to pytanie zawsze powinno być rozstrzygane przez lekarzy wyłącznie indywidualnie.Niemniej jednak, przepuklina nie jest chorobą jednego typu, która jest taka sama dla wszystkich. Pacjenci z tą patologią wymagają indywidualnego podejścia.

Loading...