Głodna dieta dla komórek nowotworowych - odkrycie syberyjskich naukowców

Onkologia stale się rozwija: tradycyjnej terapii (schemat protivoonkologicheskoy chemioterapii i radioterapii), który niszczy zarówno komórki nowotworowe i zdrowe, obecnie coraz częściej zastępuje ukierunkowanego leczenia, który działa wybiórczo i nie jest tak poważne zdarzenia niepożądane. Ukierunkowana medycyna ma dobre perspektywy. Ponadto nadzieja dla pacjentów, że rak wkrótce zostanie pokonany, dostarczy nowych rozwiązań w dziedzinie nanomedycyny.

Naukowcy z Politechniki Tomsk i specjaliści z Instytutu Fizyki siła i Inżynierii Materiałowej, Syberyjskiego Oddziału Rosyjskiej Akademii Nauk we współpracy z zespołami badawczymi Izraela i Słowenii, opracowali nowy sposób leczenia raka.

Naukowcy z Tomska opatentowali nowy sposób leczenia raka

Istota tego sposobu jest to, że komórka nowotworowa jest oznaczona środka nanoskali grubości poniżej 1 nm i 200 nm średnicy, na zewnątrz przypominające zmięty arkusz papieru. Wprowadzenie takiej cząsteczki komplikuje żywotność komórki rakowej, uniemożliwiając jej normalne odżywianie. W rezultacie zaczynają głodować i mniej dzielić. To także spowalnia wzrost guza.

Niezależnie od zastosowania fizjoterapii onkologicznej nanocząsteczki nie będą działać, ponieważ testowanie i wprowadzanie nowych technologii zawsze jest długim procesem.

Taka fizyczna, a nie chemiczna metoda leczenia raka pozwala nam dziś zastosować nanotechnologię w połączeniu z chemioterapią:

Działanie leku i "głodna dieta" prowadzi do podwójnego efektu, który z kolei umożliwia zmniejszenie dawki leku i leczenie osłabionych pacjentów.

Słoweńscy naukowcy potwierdzili pozytywne wyniki nowej metodologii.

Test metody będzie kontynuowany

W tej chwili trwają testy nowych technologii dla zwierząt, w przyszłym roku być może przeprowadzone zostaną pierwsze eksperymenty pilotażowe na ochotnikach.

Ten rosyjski wynalazek jest opatentowany. W 2017 r. Planowane jest otwarcie centrum sieci (opartego na TPU), w którym naukowcy będą kontynuować wspólny rozwój naukowy w tym kierunku.

Wideo: Seminarium naukowe na temat nanomedycyny.

Loading...