Historia życia i medycyny Inny Cooper

Historia, która zostanie omówiona, a nie tylko wyjątkowy przypadek medyczny - Była podekscytowana i wyciągnął w jego orbicie wiele osób uczy się wierzyć w cuda i martwić się o innych, jak o sobie. Otworzyła także wielu jasnym, utalentowanym osobom. Chodzi o to piosenkarka z Kiszyniowa Inna Bondar i prób, które miały do ​​niej przenieść z powodu strasznego wypadku, prawie wyciąć jej życie i skręcić sobie Inna, według jednego chirurga z „przewodnikiem spaceru ortopedii”

Krótko o najbardziej Inna Bondar (w paszporcie - Moscalets).

Są tacy ludzie - multiinstrumentaliściKto może grać na wielu instrumentach, komponować własną muzykę i pracy w określonym gatunku. Inna jest jedną z nich. Po prostu żyła z muzyką, jej ulubionym stylem stała się etno-folk. Ponadto, natura dała jej piękny głos z niezwykłą barwą, ona soulfully śpiewali pieśni ludowe z różnych krajów: Irlandii, angielskim, polskim, mołdawskim i bałkańskich. Jest za to wspaniały głos i bezinteresowna intonowanie znać i kochać ludzi Innu, nazywając ray, świetlika.

Inna Bondar: urazy, operacje, kliniki, ludzie

Bycie solistą grup etnicznych Ann'Sannati później Etnospirit i Drobinsk, która obejmowała tych samych utalentowanych bardów co ona, Inna zaczęła tournee. Miała własne środowisko muzyczne i artystyczne oraz wielbicieli w Kiszyniowie, Moskwie i Sankt Petersburgu, którzy niecierpliwie oczekiwali jej koncertów. Życie piosenkarza w zasadzie płynęło pomiędzy tymi trzema miastami. Kiszyniów był domem, a tu mieszkały jej dzieci (9-letni syn i 11-letnia córka), nie było innych krewnych z Inny. Moskwa i Sankt Petersburg otworzyły szersze przestrzenie dla kreatywnych i turystycznych działań, więc Inna spędzała tu większość czasu.

Wideo: Inna Bondar: Mołdawska kolęda

Wypadek. Szpital okręgowy w Tosno

Tego pamiętnego poranka, 11 grudnia 2011 r., Inna pośpieszyła na koncert w Petersburgu w samochodzie prywatnego kierowcy. O godzinie 8.30 straszliwe zderzenie czołowe z kontroferem przerwało życie kierowcy i zapoczątkowało nowe narodziny Inniny.

I że w tym dniu Inna już prawie umarła, lekarze ze szpitala powiatowego w Tosno (region Leningradu) nie mieli wątpliwości tylko dwie godziny po wypadku, jej krwawiące ciało zostało im dostarczone. Te obrażenia, które otrzymała, zostały nazwane "niezgodne z życiem":

 • Prawie 80% krwi zostaje utracone
 • Urazy klatki piersiowej i kilka żeber z odma opłucnową
 • Pęknięcie śledziony
 • Wielokrotne złamania, otwarte i zamknięte - w sumie 17, najcięższe z nich: złamanie obu bioder, złamanie miednicy i stawów biodrowych, złamanie prawego ramienia z pęknięciem nerwu promieniowego
 • Poważne, zamknięte uszkodzenie czaszkowo-mózgowe

Dziwne, że Inna nie umarła na miejscu z powodu takich szkód - tylko ten już zainteresował lekarzy. Najwyraźniej miała wyjątkową, wysoką odporność na ciało lub wielkie pragnienie życia.

To dobrze, że doświadczeni profesjonaliści pracowali w tym małym szpitalu okręgowym, który zapewnił jej niezbędną pomoc w nagłych wypadkach, bez której zginąłaby. To był pierwszy wielki powód. Lekarze zrobili wszystko, co było w ich mocy

 • Połączony z urządzeniem IVL
 • Podano 6 litrów krwi
 • Prowadzili intensywne anti-shock terapia
 • Usunęli śledzionę i założyli bandaż płucny (operacja wykonana przez lekarza Mubaris Allehveranovich)
 • Część biodrową unieruchomiono za pomocą zewnętrznej metalowej konstrukcji (wynalezionej i zainstalowanej przez jej chirurga-traumatologa Skorobogatova Dmitrija Waleriewicza)

W ciągu pięciu dni Inna wychodzi ze śpiączki. Jej stan jest ciężki, trzeba kłuć silne środki przeciwbólowe.Wymagany jest wysoko wykwalifikowany egzamin i leczenie, których szpital okręgowy nie jest w stanie zapewnić.

Leczenie Inny w Wojskowej Akademii Medycznej

Dzięki staraniom przyjaciół od pierwszych minut podniesienia wszystkich na nogi i zorganizowania zbiórki pieniędzy na pomoc Innie zostaje przetransportowana do Wojskowej Akademii Medycznej w Petersburgu na reanimobilu 23 grudnia.

Akademia uznaje wyjątkowość tego przypadku: nigdy wcześniej w historii nie zaobserwowano przeżycia osoby z tak wieloma obrażeniami.

Leczenie nie jest łatwe i kosztowne. Inna pilnie potrzebuje operacji: wszczepienia czterech metalowych struktur tytanowych w kości:

 • w prawej ręce
 • prawe udo
 • lewe biodro
 • umywalka

W przeciwnym razie kości zaczną rosnąć razem niepoprawnie.

Ponadto pilnie potrzebna jest całodobowa pielęgniarka: Inna tylko od czasu do czasu przychodzi, a następnie wpada w szaleństwo, pędzi, wyciąga cewniki i próbuje wstać.

Operacja zaplanowana na 26 grudnia jest odroczona z powodu komplikacji:
Ina otwiera wrzód. Otrzymuje intensywną opiekę i kupuje przeciwodleżynowe materac

Operacja powinna zostać wykonana przez lekarzy-chirurga Ganin Valery, najlepszego specjalistę od Petersburga za takie traumy, oraz lekarza leczącego Inna Denisenko Vasily Vladimirovich.Ganin przeprowadzi jedną dużą operację i ostrzega, że ​​może to być wiele godzin i bardzo trudne.

Dalsze wydarzenia są następujące:

 1. 30 grudnia rozpoczyna się pierwsza operacja, trwająca 5 godzin.
  Przejdzie ciężko. Inna jest w stanie krytycznym i na żądanie reanimatologa operacja ustaje. Możliwe jest wstawienie tylko implantu do prawego uda i prawego stawu biodrowego
 2. 5 stycznia - druga operacja trwa 6,5 ​​godziny:
  Tytanowe struktury są umieszczane w lewym udzie i miednicy
 3. 13 stycznia to trzecia, ostatnia operacja:
  Implant jest włożony do prawego ramienia, możliwe jest również połączenie złamanego nerwu promieniowego
 4. 14 stycznia Inna ponownie znajduje się na krawędzi życia i śmierci:
  Tym razem przestaje oddychać po wstrzyknięciu silnego środka przeciwbólowego. Po 40 minutach usuwa się go z wstrząsu anafilaktycznego
 5. Inna zaczyna stopniowo zmniejszać ilość leków przeciwbólowych. Przypisuj sesje masażu, mechanoterapia i akupunktura

Ośrodek rehabilitacji sanatorium "Diuna"

7 lutego, Inna wysłana do miasta Sestroretsk, w centrum rehabilitacyjnym sanatorium "Diuna", gdzie jest głównie leczona masażem i ćwiczeniami

W tym samym miejscu następuje inna sytuacja awaryjna:

 • 15 lutego u Inny zdiagnozowano skrzeplinę, a jej życie ponownie "we włosach"
 • 16-go stycznia zostaje przeniesiona do szpitala w Sestroretsk, gdzie wykonuje operację zaawansowaną technologią, wkładając do żyły filtr cava, który łapie zakrzepicę

Wróć do WMA i wyciągu

15 marca Inna ponownie rozpoczyna komplikacje, a ona wraca z powrotem do Wojskowej Akademii Medycznej

 • 20 marca przeprowadzana jest operacja wydobywania filtra cava
 • W kwietniu Innu "pionowo":
  Postawili je na nogi i zmuszali do chodzenia o kulach przez pół godziny dziennie. Otrzymuje ją z wielkim trudem

25 kwietnia Inna Cooper zostaje zwolniona z WMA. Za ponad pięć miesięcy ciężkiego leczenia z trzema krytycznymi momentami, kiedy mogła umrzeć.

Ahead - okres rehabilitacji, który teoretycznie powinien trwać około sześciu miesięcy.

Liryczna dygresja: dzięki lekarzom i przyjaciołom

W lutym, kiedy Inna była jeszcze w dość poważnym stanie i właśnie zaczęła odczuwać nogi i naprawdę się zrealizowała (pierwsze dwa miesiące po tym, jak wypadek nie przetrwał w jej pamięci), została odwiedzona przez reżysera Nikitę Belyakov. Był zdumiony zmianami, które zaszły w Innie. Według niego, ona nigdy nie była tak piękna. Promieniowała pięknem, ale teraz ...

... Jej piękno stało się jakoś wyjątkowe, ponieważ pochodziło z wnętrza, szczere i tak jasne, że każdy, kto ją widzi, jakby otrzymując od niej wsparcie, uśmiecha się i czyta w tym uśmiechu: "Tak, wszystko jest takie, wszystko dobrze "... To dziwne, oczywiście, mówić o pięknie człowieka, który leży prawie bez ruchu, wszystko w szwach i bliznach, ale rozumiesz, co mam na myśli ...?

W marcu jej przyjaciele przybyli do sanatorium wraz z instrumentami i urządzili mały koncert na oddziale. Inna Cooper była szczęśliwa - to najlepszy prezent dla niej. Znów śpiewa, jej oczy błyszczą. Tutaj zapisuje swój adres ludziom, wszystkim znajomym i zupełnie obcym, którzy dzięki swoim modlitwom i wsparciu ocalili ją.

Wideo: Prośba Inna Cooper do ludzi

Najaktywniejszą rolę w ocaleniu Inny przejęli jej kreatywni koledzy: Igor Lisow, Aleksander Samodum, Art Labs z Kiszyniowa i Art Ery z Moskwy. Przyjaciele dali znać, że będą koncertować na rzecz Inny, a ona sama nie wejdzie na scenę. Przez cały czas jej leczenia organizowali koncerty i festiwale InnaFest w Kiszyniowie, Moskwie, St. Petersburgu, Kałudze, Kijowie, z których opłaty poszły Inna.Ponadto grupy wsparcia zostały utworzone w sieciach społecznościowych. Cała ta sieć została zamknięta na Innie i mogła być zaskoczona, gdy jej pusta karta nagle otrzymała pieniądze od zupełnie obcych osób.

Proza: pieniądze wydane na leczenie

A opróżnienie karty było powodem. Oto, co pozostały pieniądze wysłane na leczenie Inny Bondar:

 • Reanimobile - 20 000 rubli.
 • Nocleg na oddziale intensywnej terapii - 6000 r.
 • Zwyczajna komnata - 1300 r.
 • Tytanowe konstrukcje metalowe - 243 000 rubli.
 • Pielęgniarka - 2000 r. dziennie
 • Wypożyczenie symulatora 1600 rub. dziennie
 • Wprowadzenie filtra cava - 70 000 r.
 • Ekstrakcja filtra cava - 50 000 r.
 • Rehabilitacja - 6000 r. dziennie

Nie przyjmuj przyjaciół i bardzo mało znanych osób zaangażowanych w losy Inny, jest mało prawdopodobne, by sama, bez krewnych, z małymi dziećmi, mogła wyjść z tego kłopotu ...
A jednak, gdyby nie było cudu, a ludzie nie modlili się i tacy cudowni lekarze nie spotkali się.

W tym filmie można zobaczyć lekarzy, którzy operowali Inna: Skorobogatov (chirurg szpitala w Tosno), Ganin (chirurg WMA), pracownicy medyczni sanatorium "Diuna":

Bardzo chciałbym umieścić punkt w tej historii, optymistycznie kończąc ją radosnym przesłaniem, które minęło sześć miesięcy, a Inna wreszcie wstała i odeszła.

Ale, niestety, to się jeszcze nie wydarzyło ...

Historia okazała się długa i skomplikowana, jak trauma Inny Bondar.

Komplikacje lub "przechodzenie przez agonię"

Po długim okresie bezruchu w Innie powstały przykurcze na obu nogach.

Niekompletna rehabilitacja w klinice Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych

10 maja 2012 r. Poddaje się rehabilitacji w klinice Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, gdzie przechodzi

 • Mechanoterapia na specjalnych symulatorach
 • Masaż
 • Miostymulacja nerw promieniowy na prawym ramieniu

Inna zaczyna próbować pisać prawą ręką.

Kule są zastępowane przez spacerowiczów, ale chodzenie do tej pory jest utrudnione przez to, co rozwinęło się po urazie artroza stawów.

24 maja, ku uciesze fanów, daje pierwszy koncert po wypadku.

31 maja pieniądze na leczenie kończą się, a Inna zostaje zwolniona z ośrodka rehabilitacyjnego.

Potem jedzie do Kiszyniowa, ponieważ nie widziała dzieci przez sześć miesięcy, narosło wiele długów i nierozwiązanych spraw. Manly próbuje chodzić, wspinając się po kulach na schodach, dając koncerty w swojej ojczyźnie.

Wkrótce Inna wraca na wycieczki. Nie może żyć długo bez kreatywności, bez muzyki, natychmiast ją deprymuje. Muzyka odciąga ją od bólu i myśli o chorobie. Ponadto trzeba zarabiać pieniądze na leczenie.

Ale we wrześniu 2012 rNa Krymie Inna zaczyna chorować, zaczynają się niewyobrażalne bóle w stawach, a trasa kończy się.

Leczenie w CEV

W centrum rehabilitacji (TSVL) w mieście Saki zabronione jest wstawanie i poruszanie się na wózku inwalidzkim. Przeprowadzane jest następujące leczenie:

 • Zastrzyki do stawów biodrowych i kolanowych
 • Haloterapia
 • Masaż
 • LFK
 • Przepisać opiaty do analgezji

Badanie rentgenowskie ujawnia:

 1. Przerostowe fałszywe połączenie prawego biodra
 2. Łódź kręgosłupa
 3. Deformacja artrozy
 4. Słaba konsolidacja złamań (słaba przyczepność)

Złe wieści

Późniejsze badania wykazały, że niektóre kości urosły razem, ale niepoprawnie, niektóre nie urosły w ogóle.

Za winę uważa się zbyt wcześnie i pośpiesznie, według opinii Inny, rehabilitacji zaraz po operacji, rehabilitacji nie zakończonej w klinice Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych trudno dziś powiedzieć o ostrym początku aktywnego życia.

Opinia Ganin:

Takie skomplikowane obrażenia wymagają dwukrotnie dłuższych okresów rehabilitacji niż zwykłe i na ogół nie można przewidzieć ich konsekwencji

Pokazano skan CT aseptyczna martwica prawe biodro, czyli staw jest prawie martwy.Potrzebna jest nowa operacja, aby zastąpić właściwy TBS sztucznym, ale przedtem trzeba wyciągnąć stare gruczoły tytanowe. I jak to zrobić na słabo dopasowanych kościach, które mogą całkowicie się zwinąć?

Instytut. Miecznikow. Plan chirurga Dorofeeva

W Instytucie Miecznikowa Inna Bondar poznaje chirurga Jurija Leonidowicza Dorofiejewa, który od razu uwierzył. To był "jego" człowiek: kochał muzykę i muzyków, był przyjacielem i pierwszym patronem samego Borisa Grebenshchikova.

Dorofeev ostro zmienił schemat leczenia, mianowany w Centralnej Bibliotece Miasta Saki, wymyślił wielostopniową, przebiegłą strategię:

 1. W pierwszym etapie wybrano taktykę "łączenia mostu", czyli zwiększania obciążenia. Dlatego konieczne jest "chodzenie" w pionie (to znaczy o kulach) w jak największym stopniu, ponieważ TBS wciąż musi zostać zmieniony, obciążenia przyspieszą konsolidację złamań. Ten okres powinien trwać około sześciu miesięcy
 2. Drugim etapem jest budowanie kości w miejscach o słabym splocie poprzez transplantację kawałków z miednicy
 3. Trzeci etap - usuwanie struktur tytanowych najpierw z prawej, potem z lewego uda
 4. Czwarty - wszczepienie sztucznego TBS

W przyszłości pojawiła się również operacja korekty lordozy kręgosłupa.

Po odbyciu pół roku "wolności", Inna ponownie pogrążyła się w gwałtownej twórczej działalności. Powróciła na swoje koncerty i stworzył nowy zespół wykonujący bałkańskie piosenki o nazwie Bałkanica.

Więcej operacji ...

 • 25 lipca 2013 r. Została poddana zabiegowi znieczulenia regionalnego w celu budowy kości
 • W lutym 2014 r. - usunięcie struktury tytanowej z prawego biodra
 • W czerwcu operacja usunięcia tytanu z lewej nogi

Ze strony Inny w kontakcie:

Cóż, moi przyjaciele, powoli podchodzę.
Było ciężko, operacja trwała cztery i pół godziny, Dorofeich musiał wywiercić kawałek metalu z kolana za pomocą wiertarki chirurgicznej - ogólnie rzecz biorąc, wszystko było w stylu hard rocka)

"Trochę więcej, trochę więcej ..."

Następna operacja na tej idei powinna nastąpić we wrześniu, czyli gdzieś dość szybko. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Inna zostanie wszczepiona endoprotezy prawe staw biodrowy.
Inna bardzo ma nadzieję, że ta operacja będzie ostatnią i wierzy, że nauczy się chodzić. W końcu kiedyś zdarzył się cud.

Życie po wypadku zmieniło Innę Bondar w "przechodzenie przez agonię" przez prawie trzy długie lata, podczas których przekazała już osiem operacji.Historię jej choroby i ilość bólu, który już został przeniesiony, można podzielić na kilka osób, a ona sama wzięła to wszystko.

Życzmy jej, aby wytrzymała wszystkie te testy, aby w końcu stanąć na nogi i wyjść na scenę, ku radości wszystkich swoich fanów. Niech operacja pójdzie dobrze!

Grupa wsparcia Inna Bondar: vk.com/inna_bondar

Wideo: Inna Bondar i Psoy Korolenko: Światowi ludzie z tłumaczeniem na rosyjski

Obejrzyj wideo: Bloodborne's Story ► Explained!