Operacja usunięcia przepukliny kręgosłupa

Mikrodiscektomia to operacja minimalnie inwazyjna, do której wykorzystuje się mikroskop operacyjny i specjalne instrumenty mikrochirurgiczne.

Głównym zadaniem mikrodiscektomii jest usunięcie całej przepukliny lub swobodnej cząstki dysku (sekwestru), która znajduje się w kanale kręgowym praktycznie bez zaburzeń zarówno mięśni, jak i kości.

Po operacji mikrodyspektomii okres powrotu do zdrowia zmniejsza się do kilku dni, a zespół bólowy szybko się cofa. Przed wykonaniem tej operacji wymagane jest skanowanie MRI lub CT.

Czy operacja usunięcia przepukliny kręgosłupa jest niebezpieczna?

Oczywiście, każdy lekarz, przede wszystkim, zaleca swoim pacjentom leczenie zachowawcze (niechirurgiczne), ponieważ każda interwencja chirurgiczna w pracę organizmu jest pewnym rodzajem ryzyka.

Jednak w przypadku, gdy wszystkie proponowane metody nie przynoszą pożądanego rezultatu przez długi czas, występuje długotrwały i intensywny zespół bólowy - najskuteczniejszą metodą leczenia może być operacja usunięcia przepukliny kręgosłupa.Istnieje również wiele wskazań, w których konieczne jest usunięcie przepukliny kręgosłupa.

Obejrzyj wideo: OPERACJA PRZEPUKLINY Nuga Best PL