Masaż pleców z miodem

Miód z pleców to rodzaj terapii w leczeniu różnych chorób. Masaż ma skuteczny wpływ na organizm, a miód ma właściwości lecznicze, które zwielokrotniają korzyści płynące z zabiegu. Wskazania do przepisania sesji masażu pleców są obfite, a lista przeciwwskazań jest wystarczająco krótka. Praktyka tej techniki rozpoczęła się w czasach starożytnych, a nowocześni lekarze potwierdzili naukowo jej zalety.

Korzyści z procedury

Obszar efekt użyteczny miód na ludzki organizm jest na tyle szeroki, a jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę technik masażu, zakres użytecznych właściwości wzrośnie o kilka razy. Miód może bardzo szybko wchłaniać się w skórę, nadając jej lecznicze właściwości. Po spożyciu rozprowadzają się po ciele i zaczynają uczestniczyć w procesach wymiany.

Miodowy masaż pleców ma między innymi wiele specjalnych korzystnych właściwości:

 • Ma korzystny wpływ na skórę. Wynika to z zawartości wielu użytecznych elementów nabłonka w jego składzie;
 • Miód jest w stanie wydobywać toksyny i inne szkodliwe substancje z tkanki podskórnej;
 • Zastosowanie miodowania ma pozytywny wpływ na stan stawów.Jeśli regularnie wykonujesz zabieg masażu pleców, istnieje szansa na pozbycie się objawów osteochondrozy;
 • Miód poprawia układ nerwowy, łagodzi problemy ze snem;
 • Poprawia się wentylacja oskrzeli i płuc, poprawia się krążenie krwi w tkankach płuc, przewlekły kaszel ustaje.

Wskazania

Leczenie miodu jest zalecane, jeśli występują takie dolegliwości jak:

 • Problemy neurologiczne - bóle głowy, rwa kulszowa, rwa kulszowa i inne;
 • Choroby terapeutyczne - grypa, problemy z funkcjonowaniem narządów wewnętrznych, obniżona odporność, zapalenie stawów;
 • Choroby sercowo-naczyniowe;
 • Problemy z zakresu psychologii - stres, depresja, wyczerpanie emocjonalne;
 • Korekta ciała - utrata wagi, pozbycie się cellulitu.

Przeciwwskazania

Niestety, nawet tak przydatna substancja jak miód ma wiele przeciwwskazań do stosowania. Czy masaż miodowy nie jest zalecany w następujących przypadkach:

 • Choroby onkologiczne;
 • Obecność chorób grzybiczych skóry;
 • Gruźlica;
 • Dysfunkcje wątroby i nerek;
 • Niewydolność serca.

Innym popularnym powodem odmowy masażu pleców jest reakcja alergiczna. Zanim rozpoczniesz masaż w domu, musisz sprawdzić swoje ciało pod kątem takiej alergii. Aby to zrobić, rozprowadź niewielki obszar skóry z miodem i obserwuj reakcję.

 • Warto przeczytać: dlaczego po masażu plecy bolą

Kolejnym niuanse, które można uznać za przeciwwskazanie, jest obfitość włosów na plecach mężczyzn. Miód przykleja się do włosów, a masaż staje się bardzo bolesnym ćwiczeniem.

Technika wykonania

Każdy rodzaj masażu pleców jest użyteczny dla ludzkiego ciała. Jednak poprawna technika wykonania pozwala na pomnożenie wydajności. Aby to zrobić, musisz wiedzieć, jakie techniki należy zastosować, wykonując masaż miodem z osteochondrozy.

Po pierwsze, powinieneś zapoznać się z ogólnymi zasadami masażu, które powinny być przestrzegane w celu zapewnienia pozytywnego wyniku i wykluczenia prawdopodobieństwa uszkodzenia ciała ludzkiego:

 • Masowanie nie powinno być bardzo silne i szybkie. Jeśli pacjent odczuwa ból, może to stanowić zagrożenie dla jego zdrowia;
 • Ruchy powinny być delikatne i zadbane. Konieczne jest działanie w kierunku układu limfatycznego;
 • Nie aktywuj masażu kręgosłupa i węzłów chłonnych.

Aby wykonać masaż pleców za pomocą miodu, potrzebne będą dodatkowe umiejętności i wiedza. Przed rozpoczęciem masażu należy rozgrzać plecy lekkimi ruchami. Następnie nakłada się miód na skórę grzbietu. Aby uzyskać najlepszy efekt, można dodać kilka kropli olejku eterycznego (około pięciu kropli na łyżeczkę do herbaty). Następnie delikatnie wciera miód w skórę.

Warto zauważyć, że przedawkowanie olejków eterycznych może prowadzić do poparzenia skóry. Z upływem czasu miód staje się grubszy, zależy od jego rodzaju. Po zagęszczeniu rozpoczyna się główny proces, polegający na płynnym, zmiennym przyłożeniu rąk do pleców i ich niespiesznemu oddzieleniu od powierzchni. Ruch może być szybki ze stopniowym spowolnieniem - wszystko zależy od odczuć danej osoby.

Czas trwania zabiegu wynosi około piętnaście minut, dopóki miód nie zostanie całkowicie wchłonięty przez skórę.

Zalecenia ogólne

Masaż pleców z miodem nie zaszkodzi, jeśli wykonasz go poprawnie. Najlepiej, aby sesje były prowadzone przez wykwalifikowanego specjalistę.

Konieczne jest wcześniejsze skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym,zidentyfikować wszystkie możliwe przeciwwskazania i określić wykonalność przeprowadzenia sesji masażu.

Jeśli masaż jest jednym ze składników złożonego leczenia dolegliwości, możliwe będzie całkowite wyleczenie. Spróbuj użyć świeżego miodu, który nie zaczął być cukrem. Miód nie powinien zawierać chemicznych dodatków i aromatów w swoim składzie.

Wykonywanie masażu miodu pomaga poprawić kondycję mięśni i stawów. Jeśli nie masz konkretnych wskazań do jego stosowania, możesz ogólnie stosować procedury zapobiegania i poprawy zdrowia. Po kilku sesjach poczujesz ulgę w kręgosłupie.

Obejrzyj wideo: Masaż ciepłym miodem Anti - Aging Club #2 (Wrzesień 2019).