Maść na ból w plecach i talii

Maść z bólu w plecach i plecach musi koniecznie znajdować się w apteczce, jeśli cierpisz na osteochondrozę i inne choroby, które charakteryzują się występowaniem długotrwałego bólu w okolicy pleców. Jeśli nie wiesz, jakie maści pomagają w bólu pleców i która maść najlepiej działa na twoją kondycję, lekarz pomoże ci wybrać lek. Jeśli nie ma czasu na konsultacje, a ból należy usunąć tak szybko, jak to możliwe, sam możesz wybrać maść.

Rodzaje maści bólowych

Основой противовоспалительных мазей для поясницы являются нестероидные компоненты, эффективно снимающие боль и воспаление. Эффект основан на способности тормозить действие ферментов организма, способствующих возникновению воспалительных процессов и связанных с ними болевых ощущений. Термин " нестероидный"="" в="" отношении="" лекарственных="" средств,="" означает,="" что="" они="" не="" содержат="" гормонов="" и="" не="" имеет="" характерных="" для="" гормональных="" препаратов="" побочных="">

 • Przeczytaj również: środki przeciwbólowe na ból w plecach

NLPZ są skutecznymi maściami przeciw bólowi kręgosłupa opartymi na następujących składnikach:

 • Ketoprofen;
 • Nimesulid;
 • Diklofenak;
 • Piroksykam;
 • Ibuprofen;

Niesteroidowe leki są uważane za jedne z najbardziej skutecznych w leczeniu procesów zapalnych w obrębie kręgosłupa i szyi, pomagają w intensywnym bólu w okolicy lędźwiowej związanym z zaostrzeniem przewlekłej choroby lub nadejściem procesu zapalnego.

Pokazano zastosowanie NLPZ:

 • Z nerwobólami;
 • Dorsopatia;
 • Z urazami i siniakami;
 • Z chorobami zapalnymi;
 • W przypadku przeciążenia sportowego i pracy.

ketoprofen

Ketoprofen - ma dobre działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Analogi leku: Ketonal, Ketonal uno, Catprofen organic, żel Fastum, żel Bystrum i inne. Wyprodukowany w postaci maści i żelu z powodu bólu pleców. Stosuje się go w leczeniu chorób zapalnych, osteochondrozy, łagodzenia bólu po dorsopatii i urazach.

Sposób użycia: 3 razy dziennie, wmasuj w małych dawkach w miejscu bólu, następnie nałóż suchy suchy bandaż lub noś bawełnianą bieliznę.

Maści oparte na ketoprofenie mają szereg przeciwwskazań do stosowania:

 • Wrażliwość na składniki preparatu;
 • Dermatozy i zmiany skórne;
 • Dzieci poniżej 6 lat;
 • 3-4 trymestry ciąży;
 • Okres karmienia piersią.

Zachowując ostrożność, środek ten powinien być stosowany u osób starszych z chorobami przewodu pokarmowego i pacjentów z niewydolnością nerek i wątroby. Przy długotrwałym stosowaniu możliwe są objawy alergiczne na skórze.

Nimesulide

Maści na kręgosłup i plecy Nimesulide i żel Naise są obecnie uważane za zabrane z najlepszych środków do użytku zewnętrznego z bólem pleców.Leki zasługują na wiele dobrych recenzji nie tylko od pacjentów, ale także od lekarzy specjalistów.

Leki te są nowym pokoleniem opartym na substancji czynnej nimesulid, zapewniającym przeciwbólowe, przeciwgorączkowe działanie o charakterze lokalnym. Działając lokalnie, tylko w miejscu aplikacji substancje czynne nie wnikają głęboko w ciało i nie powodują jego uszkodzenia.

Oprócz substancji czynnej, te skuteczne maści i żele do bólu pleców zawierają substancje pomocnicze: metanol i salicynian metylu. Z uwagi na to znieczulenie przechodzi w krótszym czasie, przywraca napięcie naczyniowe, swędzenie i inne nieprzyjemne odczucia są eliminowane.

Zastosowanie: cienka warstwa przetarła z powrotem w miejscu silnego bólu. Żel nie musi być wcierany. Powinieneś poczekać na wyschnięcie funduszy i możesz zacząć codzienną działalność.

Zastosuj lek 3-4 razy dziennie. Główne wskazania do stosowania: zapalenie korzonków, procesy zapalne, artroza, inne bolesne odczucia o różnym pochodzeniu.

Leki z tej grupy mają przeciwwskazania:

 • Wrażliwość na substancje zawarte w preparacie;
 • Ciąża i laktacja;
 • Mokre dermatozy skóry;

Należy zachować ostrożność podczas leczenia cukrzycy i niewydolności nerek. Dawki i liczba aplikacji dla dzieci powinny zostać zmniejszone.

Diklofenak

Diklofenak jest kolejnym popularnym lekarstwem na ból pleców i pleców. Pochodne tego leku: Diklovit, Orthofen i inne są również znane od dawna na rynku farmaceutycznym. Produkty są dostępne w postaci kremów z bólu pleców, żeli, maści i aerozoli.

Za pomocą lekko masującego należy go smarować, chore miejsca 3-4 razy dziennie. Dawka nie powinna przekraczać wielkości wiśni. Po nałożeniu umyj ręce wodą z mydłem.

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania są podobne do opisanych powyżej leków. Przy długotrwałym stosowaniu reakcje alergiczne są możliwe w postaci obrzęku, wysypki, pieczenia.

Piroxecam

Pyroxecam i jego analogi Finalagel są również skutecznymi środkami do leczenia zespołu bólowego. Ta maść na bóle kręgosłupa i innych pomaga z przewlekłym zapaleniem stawów, dorsopathies różnego pochodzenia, reumatyzm.

Sposób stosowania: ilość maści nie większej niż wiśniowe jagody, lekko ociera się, stosuje się do dotkniętego obszaru.

Przeciwwskazania do stosowania to:

 • Nadwrażliwość na lek;
 • Mokre dermatozy i zmiany skórne;
 • Niewydolność nerek;
 • Wiek do 14 lat.

Przy wrażliwości na składniki maści reakcje skórne mogą pojawić się w postaci zaczerwienienia, łuszczenia, swędzenia.

ibuprofen

Ibuprofen jest kolejnym popularnym lekarstwem, jeśli bolą plecy i plecy. Maść ma kilka odmian. Są to dobrze znane leki: Dolgit Cream, Nurofen Gel, Ibuprofen Verte. Maści, żele i krem ​​z bólu w plecach. Obszar ich zastosowania jest taki sam jak niesteroidowych środków przeciwzapalnych opisanych powyżej. Warto zauważyć, że podczas ich używania należy ostrożnie masować ruchy masażu.

Hondoprotector

W przypadku naruszeń funkcjonowania mięśni szyjnych i więzadeł, zależne od wieku zmiany ich struktury, choroby dystroficzne kręgosłupa, maści specjalnej grupy są przepisywane. Są to hodoprotektory, których głównym składnikiem aktywnym jest siarczan chondroityny. Substancja czynna stymuluje metabolizm w tkankach pleców i hamuje procesy destrukcyjne związane z wiekiem lub przewlekłymi dolegliwościami. Ze względu na składniki pomocnicze zawarte w ich składzie,leki mają także działanie przeciwbólowe i łagodzące ból pleców.

Najbardziej skuteczne maści hondoprotektorów to:

 • Siarczan chondroityny;
 • Teraflex M;
 • Krem Sophia - kompleks glukozy chondroityny.

Oprócz głównego składnika aktywnego mogą zawierać olej miętowy, produkty pszczele, dziurawiec i ekstrakt żywokostu. Dzięki tej kompozycji delikatnie i nieszkodliwie naprawiają uszkodzone tkanki, są w stanie znieczulić i złagodzić stany zapalne.

Środki homeopatii

Do homeopatycznych preparatów do użytku zewnętrznego, pomagających w łagodzeniu bólu i leczyć chore plecy, obejmują różne balsamy, maści i żele, które zawierają różne składniki naturalnego pochodzenia. Główny składnik - ekstrakty roślin leczniczych, produkty pszczelarstwa, jad węży i ​​inne. Mechanizm ich działania opiera się na działaniu przeciwbólowym, ujędrniającym i przywracającym te składniki.

Wskazaniem do użycia może być:

 • Urazy;
 • Nadmierne obciążenia;
 • Choroby zapalne.

Do sprawdzonych homeopatycznych maści na ból pleców i kręgosłupa szyjnego specjaliści traktują dwa preparaty niemieckiej produkcji:

 • Traumeel C;
 • Cel T.

Są w stanie pomóc, z bólem i dyskomfortem z powodu ciężkiej i ciężkiej pracy, z urazami sportowymi, stanem zapalnym tkanki kostnej. Gdy lędźwi boli, maść na bazie naturalnych składników jest czasem najlepszym lekarstwem, ponieważ nie ma skutków ubocznych. Efekt terapeutyczny uzyskuje się poprzez wzmocnienie więzadeł i chrząstki, przywracając metabolizm w dotkniętych obszarach.

 • Będziesz zainteresowany: środki przeciwbólowe na ból pleców

Należy zauważyć, że środki homeopatyczne nie są oficjalnymi lekami i wymagają szczególnego podejścia, gdy są stosowane. Konieczne jest skonsultowanie się z doświadczonym lekarzem w tej dziedzinie medycyny, który zna wszystkie szczególne cechy działania takich leków na człowieka.

Zastosowanie homeopatycznych maści z bólem pleców nie jest trudne. Trzeba namaścić bolące miejsca, nakładając cienką warstwę. Balsam lub gęstą maść należy delikatnie wcierać w skórę.

Podsumowując, podkreślamy, że artykuł nie zawiera pełnej listy zewnętrznych środków zaradczych na ból pleców. Wszystkie mają swoje osobliwości, zalety i wady. Dlatego też, podejmując decyzję o zastosowaniu bolesnego pleców, należy skonsultować się z lekarzem.

Obejrzyj wideo: Zlikdiwuj ból pleców za pomocą jednego ruchu (Listopad 2019).

Loading...