Ćwiczenia wideo dotyczące osteochondrozy klatki piersiowej

Osteochondroza klatki piersiowej nie jest tak powszechna. Wynika to z braku ruchomości okolicy klatki piersiowej ze względu na ograniczenia na żebrach do niej przymocowanych. Jeśli jednak został utworzony, konieczne jest uruchomienie alarmu. Obecność deformacji klatki piersiowej nieuchronnie wpłynie na pracę płuc i może wystąpić niewydolność serca i płuc oraz dławica piersiowa i arytmia. Pomoc w ćwiczeniu z osteochondrozą klatki piersiowej. Pozwalają ustabilizować kręgosłup, aby uwolnić zablokowane kręgi i złagodzić ból. Ćwiczenia w osteochondrozie klatki piersiowej zwiększają ruchomość kręgosłupa i poprawiają wentylację płuc, w osteochondrozie klatki piersiowej czasami boli nawet oddychanie. Faktem jest, że w oddechu bierze udział nie tylko żebra klatki piersiowej, ale także kręgosłup, rozciągający się z każdym oddechem na pewną odległość. Jeśli kręgosłup jest twardy, oddychanie może powodować ból w plecach, wydzielając żebra, mostek i serce. To jest wyjaśnione neuralgia korzeniowa. Ciała klatki piersiowej są duże, a kanał międzykręgowy jest wąski, więc nawet niewielkie zniekształcenie może wywierać nacisk na nerw i powodować niewyjaśniony ból.

Przyczyną osteochondrozy piersi są często

 • Sedent, przez wiele lat, sposób na życie, najczęściej kojarzony z rodzajem działalności.
 • Skolioza późnej fazy
 • Niewchłonięta osteochondroza szyjki macicy

Podobnie jak osteochondroza lędźwiowa prędzej czy później przechodzi do osteochondrozy lędźwiowej i szyjnej, postępując, zamienia się w szyjkę macicy. Powodem tego jest bezpośrednia bliskość oddziałów i połączenie mięśni szyjki macicy, których skurcz najczęściej prowadzi do bolesnego zespołu i ogranicza ruchliwość.

Objawy osteochondrozy szyjno-wootworowej

Osteochondroza szyjno-macicy ma mieszaną symptomatologię: ma jednocześnie objawy szyjne i natychmiastowe:

 1. Bardzo częste bóle głowy i zawroty głowy
 2. Zespół asteniczny (letarg, apatia i mała ruchliwość)
 3. Zwiększone ciśnienie krwi
 4. Ból i drętwienie łopatki i okolicy klatki piersiowej, palce
 5. Ból w żebrach i okolicy serca oraz inne objawy

Jeśli masz zdiagnozowaną mieszaną postać tej choroby kręgosłupa, potrzebujesz ćwiczeń w osteochondrozy szyjno-wootworowej.

Ostrzeżenie. Gdy osteochondroza w okolicy klatki piersiowej jest bardzo niebezpieczna, aby wykonać autodiagnostykę! Jeśli ból szyi jest najczęściej związany z osteochondroza, ból w klatce piersiowej, przeciwnie, jest najczęściej spowodowany innymi chorobami.Dlatego przed rozpoczęciem terapii ruchowej koniecznie obejrzyj ten film:

Główna idea filmu na końcu:

Ból kręgosłupa piersiowego jest najprawdopodobniej spowodowany chorobami ODA, najczęściej są one spowodowane przez napromienianie z innych narządów wewnętrznych

Ale kiedy diagnoza zostanie dokładnie ustalona, ​​a jest to klatka piersiowa lub osteochondroza szyjno-wootworowa, wówczas kwestia terapii ruchowej jest kładziona w trybie pilnym.

Celem takiej wychowania fizycznego jest nie tylko korekcja wad kręgosłupa. Jest prowadzony w trzech ważnych kierunkach:

 1. Odblokuj nieaktywne kręgi, zwiększając amplitudę ruchu w stawach kręgów i żeber
 2. Usuń napięcie mięśni klatki piersiowej, ramion i karku
 3. Zwiększ wentylację płuc, zwiększając głębokość wdechu

Ale aby zdiagnozować ruchomość kręgosłupa piersiowego, możesz i siebie, po obejrzeniu następującego filmu:

Następnie możesz rozpocząć ćwiczenia.

Ćwiczenia na osteochondrozy piersi

Muszą być wykonywane w taki sposób, aby dawały przyjemność, a nie fizyczne cierpienie, i natychmiast się zatrzymały, jeśli ból się zwiększy.

 1. Przechylamy się w lewo iw prawo, przyciskając dłonie do tułowia.Następnie podnosimy ręce nad głową i lewą ręką, owijając prawą dłoń wokół nadgarstka, ciągnąc za ramię i pochylając się w lewo. Powtórz to samo w prawo. (To ćwiczenie powinno być ostrożniej wykonywane w skoliozie)
 2. Usiądź na krześle, oprzyj się plecami o łopatki i maksymalnie zgnij do tyłu. Następnie pochyl się do przodu
 3. Do tego ćwiczenia potrzebny jest miękki wałek o średnicy około 10 cm (na przykład zrolowany ręcznik). Położyliśmy się z tyłu i umieściliśmy płytkę pod dolną częścią klatki piersiowej. Położyliśmy ręce za głową i kilkakrotnie podnosimy górną część ciała. Następnie przesuń rolkę lekko do góry. Ćwiczenie to jednocześnie rozciąga kręgosłup i ugniata mięśnie
 4. Poniższe ćwiczenia mają na celu poprawę wentylacji płuc i zwiększenie stopnia ruchomości klatki piersiowej. Owijamy dnem piersi prześcieradło lub ręcznik. Głęboko wdychać, a następnie wydech i wydech, zwijają się z siłą arkusza wokół siebie, jakby starając się wycisnąć wszystkie powietrze
 5. Ćwiczenie leżące na brzuchu. Ma to na celu podniesienie skrzyni nad powierzchnią podłogi w trzech różnych pozycjach rąk:
  • z wyciągniętymi rękami do przodu
  • z położonym wzdłuż tułowia
  • z zamkniętą z tyłu w zamku (w punkcie maksymalnego podnoszenia wyciągamy je z powrotem, przynosząc ostrza razem)

Obejrzyj ćwiczenia wideo dotyczące leczenia osteochondrozy klatki piersiowej:

Ćwiczenia na osteochondrozy szyjno-wootworowej

Następujące ćwiczenia są odpowiednie do leczenia osteochondrozy piersi:

 1. Siedząc na krześle, podnosimy jedno ramię, potem drugie - ćwiczenie nazywa się "łuskami"
 2. Połóż dłonie na ramionach, obróć ramiona do przodu, a potem z powrotem
 3. Podnosząc ramiona nad głową, podnosimy głowę i sięgamy po nasze dłonie
 4. Krany lewą ręką gest zamiatanie w lewo i trochę za nim, obracając głowę w lewo, towarzyszyć wzrok rękę. Podobnie jest z prawą ręką
 5. Lewą rękę kładziemy od dołu na prawej łopatce, a prawą od góry, starając się poznać palce obu rąk. Odwróć głowę w lewo. Następnie, w ten sam sposób, łączymy dłonie na lewym łopatce, obracając głowę w prawo

Wszystkie ćwiczenia powtarza się 10-15 razy.

Wideo ćwiczenia w leczeniu osteochondrozy klatki piersiowej:

Obejrzyj wideo: Projekt Masaż - Masaż klasyczny KRĘGOSŁUP