Proste ćwiczenia na plecy

Od pojawienia się bólu w różnych częściach kręgosłupa, nikt nie jest odporny. Od ciągłych skurczów w plecach lub szyi cierpią miliony ludzi. Ostre bóle szyi i pleców budzą niepokój, pojawiają się problemy z ciśnieniem i zaburzeniami snu, twoje zbawienie w tych ćwiczeniach! Są to najprostsze pozy jogi dla początkujących.

Dosłownie po trzecim treningu poczujesz wynik, twoje mięśnie zostaną wylane siłą, a ciało stanie się silniejsze i lepiej cię wysłucha. Twoje marzenie stanie się jak dziecko, po którym poczujesz się świeżo i wypoczniesz. Głowa stanie się jasna, a ty łatwo zlikwidujesz przydzielone Ci zadania. Wszelkie niepokoje w szyi i dolnej części pleców zostaną utracone.

Dlaczego muszę wykonywać ćwiczenia?

Kiedy boli cię plecy lub szyja, nie chcesz nic robić. Szczególnie ładowanie. Aby pozbyć się bólu, stosuje się wszystkie dostępne środki - leki, masaż, ludowe przepisy na szlifowanie, ale bez ćwiczeń fizycznych nie mogą tego zrobić. Wraz z leczeniem terapeutycznym potrzebujesz ćwiczeń terapeutycznych, takich jak joga, inaczej nie uleczysz bólu. Regularne sesje z zalecanymi ćwiczeniami przyczyniają się do:

  • pozbycie się bólu;
  • poszerzenie przestrzeni między kręgami;
  • wzmocnienie mięśni kręgosłupa;
  • uwolnienie zakleszczonych zakończeń nerwowych;
  • zwiększone krążenie krwi w chrząstce, mięśniach, nerwach i samych kręgach.

Pamiętaj jednak, że wszystkie ruchy powinny być powolne i gładkie, bez ostrych ataków oraz z bólem lub bólem w innych narządach i częściach ciała, trening powinien zostać zatrzymany.

Home Yoga dla początkujących

Kiedy zalecany jest ból pleców, aby wykonać zestaw ćwiczeń wzmacniających kręgosłup, przywróć jego aktywność czynnościową, aby wzmocnić mięśnie lędźwiowe i szyjne:

Relaksująca poza. Siej, krzyżuj nogi, poczuj, jak kręgosłup wydłuża się i relaksuje. Możesz rozciągnąć wyciszenie, jednocześnie wspierając skrzyżowane nogi. Usiądź w tej pozycji przez kilka minut, musisz oddychać, podczas gdy jest tak głęboki i jak to tylko możliwe. Zmniejszy to stres i dostosuje efektywne ładowanie.

Stanowisko dziecka. Konieczne jest klękanie, umieszczanie ich na szerokość ramion, a ręce powinny znajdować się za pniem. Całkowicie opuściwszy głowę, powoli pochylaj się powoli do przodu. W tej pozycji spędź 3-4 minuty z przerwami.Oddychanie powinno być głębokie i gładkie, od razu czujesz się odpoczywającym.

Przechyl się do przodu. Usiądź, wyprostuj nogi przed sobą. Powoli sięgaj po czubki palców. Zaleca się, aby akcent rozciągał się przy wydychaniu - w tym czasie mięśnie i ścięgna nóg są najbardziej podatne na rozciąganie. Powtórz to ćwiczenie 5-7 razy.

The Pose of the Goddess. Połóż się na plecach, połącz podeszwy obu stóp razem i zegnij kolana. Ręce powinny swobodnie leżeć po bokach. Spróbuj rozciągnąć mięśnie wewnętrzne ud i poczuć je, oddychanie w tym czasie powinno być gładkie. Dwie minuty wystarczą, aby pozostać na tym stanowisku w tym ćwiczeniu.

Budząca się postawa. Połóż się na plecach, szeroko rozstawiając ramiona. Prawe kolano należy przycisnąć do klatki piersiowej. Po obróceniu ciała w lewo, plecy powinny pozostać płaskie. Pozostań w tej pozycji przez 3-4 minuty, powtórz z przeciwną stroną. To ćwiczenie jest zalecane dla osób, które niepokoją się bólem pleców w kości ogonowej.

Stan wolnego wiatru. Połóż się na plecach, skrzyżuj kostki i ugnij kolana. Przytul klapy rękami i trzymaj je mocno.Poczuj, jak rozciągają się mięśnie pleców i bioder.

Skręcanie. Połóż prawą rękę na lewym kolanie. Lewe ramię w tym czasie powinno być zamocowane za bagażnikiem, powoli skręcić w lewo. Spójrz w lewo, obracaj głową jednocześnie z ciałem. Oddychanie powinno być tak głębokie, jak to możliwe. Powoli weź pozycję wyjściową, poczuj jak rozciągają się mięśnie bioder, boczne i skośne mięśnie prasy. Powtórz to samo ćwiczenie prawą stopą.

Stanowią ryby. Połóż się na plecach. Połóż ręce pod biodrami. Odchylając głowę do tyłu, powoli podnoś klatkę piersiową. Oddech powinien być mierzony. Zejdź powoli w dół.

Stanowią gołębia. Stań na czworakach, trzymając szeroko ramiona. Lewe kolano przenieść do przodu, umieszczając go między rękami. Prawa noga wyprostuje się i cofa. Oprzyj całe ciało do przodu, przesuwając środek ciężkości na lewe kolano. Popraw pozycję przez 1-2 minuty, a następnie zmień stopę. To ćwiczenie usuwa obrzęki, łagodzi ból w nogach i pozytywnie wpływa na mięśnie grzbietowe.

Stopy na ścianie. Wyprostuj nogi i przyłóż je do ściany. W takim przypadku ręce i ciało muszą być zrelaksowane.Bądź w tej pozycji przez trzy minuty z pełnym oddechem. Pomyśl o dobru, poczuj napięcie spływające z twoich nóg i pleców. Na początku będzie ci ciężko, ale jak tylko opanujesz swoje ciało, ta postawa da ci niesamowitą przyjemność: za kilka minut to ćwiczenie uwolni kręgosłup bólu. Pamiętaj o głębokim oddychaniu!

Ćwiczenia te zaleca się wykonać w ciągu jednego dnia, a następnie wynik nie będzie czekał: kręgosłup przestanie boleć prawie natychmiast. Z takiego treningu czujesz się świeżo i wesoło! Ból zmęczenia znika, skurcze mięśni znikają, a kręgosłup wyrównuje się. Przyczynia się to do poprawy ukrwienia mózgu i łagodzi stres związany z mięśniami szyi. Zapomnij o bezsenności i bólach głowy!

Obejrzyj wideo: Trzy domowe ćwiczenia na proste plecy | fitblogerka (Wrzesień 2019).