Leczenie sanatoryjne osteochondrozy

Osteochondroza jest chorobą wymagającą złożonego leczenia i obowiązkowej rehabilitacji, co jest szczególnie ważne po interwencji chirurgicznej. Terapia prowadzona jest w wyspecjalizowanych klinikach. Dobrą pomocą w przywróceniu zdrowia może być leczenie sanatoryjne osteochondrozy.

W ostrych procesy powinny być traktowane jedynie w szpitalu i sanatorium oczywiście mogą być przechowywane w pacjentów, u których choroba jest w remisji, czy odbywa się w nieostrym formy.

Leczenie i rehabilitacja

Leczenie sanatoryjne jest dość powszechnym sposobem radzenia sobie z tą chorobą. Metoda ta zyskała uznanie wielu lat swego istnienia, jest bardzo skuteczny i pomaga radzić sobie zarówno z małymi problemami kręgosłupa, a efekty działania, co wymaga poważnej rehabilitacji. Stosuje się różne metody, więc wpływ jest złożony.

Procedury:

 • Fizjoterapia,
 • Leczenie wodą mineralną,
 • Leczenie błotem,
 • Gimnastyka lecznicza,
 • Różne rodzaje masażu,
 • Lithotherapy,
 • Rozszerzenie kręgosłupa.

Przebieg procedur jest określony przez lekarza, który zbiera anamnezę, analizuje wyniki badań, na podstawie których dokonuje nominacji.

Gdzie iść na leczenie

Sanatoria zagraniczne

Wielu uważa, że ​​terapia z zagranicznymi specjalistami jest lepsza i skuteczniejsza. Kwestia ta jest kontrowersyjna, ponieważ ważne jest, jak sumiennie traktuje się leczenie i personel instytucji opieki zdrowotnej, a także sam pacjent.

Z zagranicznych sanatoriów warto zauważyć izraelskie kurorty nad Morzem Martwym.

Ich zalety są niepodważalne, ponieważ sam pobyt w powietrzu w tym regionie, chodzenie po plażach i kąpanie się w wodzie leczniczej już ma korzystny wpływ na stan całego organizmu. Jeśli nadal będziesz uczestniczył w kursie specjalnych procedur, wynik będzie bardzo dobry.

Rosjanie docierają do Izraela po prostu dlatego, że wizę można uzyskać na miejscu, na lotnisku po przyjeździe. Leczenie osteochondrozy w Chinach jest uważane za skuteczne. Ceny procedur w tym kraju są znacznie niższe niż ceny podobnych sanatoriów w dużych miastach Rosji. Jednak przy wjeździe należy uzyskać wizę, dodatkowo należy wziąć pod uwagę koszty transportu.Wygodne i opłacalne jest podróżowanie do chińskich mieszkańców regionów położonych w pobliżu jego granic.

W tym kraju stosuje się zarówno metody zwyczajowe stosowane w medycynie europejskiej, jak i specyficzne. Ta kombinacja pomaga uzyskać wspaniały efekt. Najczęściej używane są tradycyjne chińskie techniki, takie jak akupunktura, masaż specjalny. Aktywnie stosowana fitoterapia, która pozwala przywrócić równowagę w ciele, poprawić odżywianie tkanek i procesy metaboliczne.

Popularność i autorytet to kurorty Białorusi, w których przystępne ceny i stanowią kompletny zestaw wszystkich niezbędnych procedur. Białoruś jest bogata w wody mineralne i własne błoto. Leczenie ich użyciem ma korzystny wpływ na kręgosłup.

Sanatoria Rosji

Na terenie Federacji Rosyjskiej znajduje się wiele centrów medycznych, w których można uzyskać poprawę zdrowia i rehabilitację z osteochondrozą. Kurorty uzdrowiskowe Krymu są bardzo popularne i pożądane. Wynika to nie tylko z możliwości uzyskania pełnego przebiegu procedur medycznych i rekreacyjnych, ale także z położenia geograficznego.

Krym jest klimatem, który pozytywnie wpływa na zdrowie, i ciepłym morzem, w którym kąpiel przynosi ulgę kręgosłupie. Leczenie osteochondrozy na Krymie można przeprowadzić w takich miastach jak Saki, Alushta, Evpatoria i kilka innych. Tutaj oferowane są zarówno tradycyjne metody, jak i nowe. Na przykład w wielu przypadkach skuteczna jest procedura rozciągania kręgosłupa.

Kurorty krymskie oferują je na spędzenie w wodzie, co pozwala pacjentowi odpocząć tak bardzo, jak to możliwe i uzyskać większy efekt niż przy zwykłym rozciąganiu. W rezultacie obciążenie dysków międzykręgowych zmniejsza się, ich tkanki są aktywnie odnawiane i przywracane.

Podobny klimat i to samo ciepłe morze na wybrzeżu Terytorium Krasnodarskiego. Tradycyjnie, leczenie osteochondrozy w Soczi, na przykład, w sanatoriach w Izwiestija, Zielony Gaj, jest popularne. Tutaj również możesz uzyskać pełen zakres usług i procedur. Warto jednak pamiętać, że Soczi to miasto, w którym zawsze jest wielu ludzi, dlatego lepiej jest odpocząć i lepiej dla tych, którzy kochają aktywne życie i wolą pozostać w gąszczu rzeczy.

Wśród instytucji zlokalizowanych na południu Rosji warto przywołać Rosję do miasta Essentuki na terytorium Stawropola.Tutaj suchy, ciepły klimat, lecznicze wody mineralne oraz zestaw zajęć medycznych i rekreacyjnych przyczynią się do poprawy kondycji kręgosłupa. W Moskwie można uzyskać leczenie w klinikach i centrach medycznych odpowiedniej specjalizacji. Sanatoria zlokalizowane są głównie na przedmieściach. Wśród nich można wymienić takie jak Valuev, Kaszirskie źródła, pensjonat Zaria.

W pobliżu Moskwy można poddać się terapii w Jarosławiu i Jarosławiu. Zauważalny efekt można uzyskać dzięki zastosowaniu naturalnych soli w sanatoriach Big Salts i Small Salts znajdujących się we wsi Nekrasovka i Nekrasovsky District. W pobliżu Jarosławia znajduje się jedno z najstarszych sanatoriów w centralnej Rosji Red Hill.

Aktywnie działające i sanatoryjne w bardziej oddalonych regionach od centrum. W Jekaterynburgu i regionie Swierdłowsku możesz udać się na przykład do Centre Doctor OST. W przypadku zabiegów rekonstrukcyjnych i zdrowotnych wszystkie warunki są zapewnione w sanatoriach Lipovka, przylądek Zeleny, położony niedaleko Jekaterynburga.

Jakie są wyniki leczenia?

Niestety, ostatecznie pozbycie się osteochondrozy jest niemożliwe,ale do zawieszania procesów degeneracyjno-dystroficznych, znacznie spowolnić postęp choroby i znacznie poprawić stan pacjenta jest dość realistyczne. Po przejściu pełnego kursu i poprawy zdrowia sanatoryjnego większość pacjentów zauważa:

 • zwiększenie objętości ruchów,
 • redukcja zespołu bólowego,
 • łagodzenie bólów głowy,
 • normalizacja snu,
 • ogólna poprawa zdrowia.

Osiąga się to nie tylko dzięki skutecznym procedurom, ale także dzięki spoczynkowi, reżimowi dziennemu, odpowiedniemu odżywianiu. Wielu z nas ignoruje takie rzeczy w życiu codziennym, a brak odpoczynku i naruszeń reżimu akumuluje się i negatywnie wpływa na stan metabolizmu, naczyń krwionośnych i innych układów organizmu.

Obejrzyj wideo: Biomag - Jak walczyć z bólem stawów i kręgosłupa? (Sierpień 2019).