Kto potrzebuje pooperacyjnego bandażu przepukliny pachwinowej

Za pomocą pooperacyjnego bandażu przepukliny pachwinowej można zapobiec niechcianemu rozciąganiu mięśni, zmniejszyć nacisk na brzuszną prasę, zmniejszyć ryzyko nawrotów i rozwoju powikłań pooperacyjnych.

Za pomocą pooperacyjnego bandażu przepukliny pachwinowej można zapobiec niechcianemu rozciąganiu mięśni, zmniejszyć ryzyko nawrotu i rozwoju powikłań pooperacyjnych.

Czy po usunięciu przepukliny muszę założyć bandaż?

W procesie noszenia produktu naprawczego obciążenie zewnętrzne i ciśnienie w jamie brzusznej są równomiernie rozdzielane na obsługiwany obszar. Równocześnie zmniejsza się ucisk na strefę bliznowacenia, w wyniku czego przyspiesza się proces gojenia.

Czas stosowania środków mocujących ustala lekarz. To zależy od wielkości przepukliny, złożoności operacji, czasu jej trwania.

W trakcie interwencji chirurgicznej koryguje się patologiczny występ, a następnie szycie ubytku zlokalizowanego w ścianie brzucha. Po krótkim okresie rekonwalescencji osoba może powrócić do normalnego trybu życia, w tym wykonywania ćwiczeń fizycznych.

Ponieważ jakościowa blizny pooperacyjna nie uformowała się jeszcze w tkankach, patologia może powrócić. Aby zapobiec nawrotom, lekarze zalecają noszenie specjalnego urządzenia pooperacyjnego z płytkami wzmacniającymi, które zapewniają wsparcie dla brzucha. Wytworzone sztuczne ciśnienie pomaga w jednorodnym gojeniu każdej warstwy rany pooperacyjnej.

Przecież interwencja chirurgiczna pociąga za sobą okres rehabilitacji. Towarzyszą mu bolesne szwy, obrzęk, siniaki. Zastosowanie opatrunku pooperacyjnego w tym okresie znacznie ułatwia proces zdrowienia.

Od wielkości przepuklinowej wypukłości zależy złożoność operacji, czas jej trwania, okres rekonwalescencji i noszenie bandaży.

Środki mocujące to gęsty bandaż elastyczny z wygodnymi łącznikami, który wspiera narządy wewnętrzne, co zmniejsza obciążenie szwów pooperacyjnych. Wydawane są w paskach, gorsetach, elastycznych majtkach i są dobierane indywidualnie. To zależy od:

 • nasilenie interwencji chirurgicznej;
 • rodzaj uszkodzenia jamy brzusznej.

Czas noszenia wpływa na ilość operacji - wpływa to na szybkość gojenia tkanek. Ogromne znaczenie ma wiek pacjentów. Odzyskiwanie u młodych ludzi jest znacznie szybsze. Podczas klasyfikacji kilka grup ludzi jest rozróżnianych według różnych cech:

 • młodzi ludzie - zawsze używaj pasa przez 2-3 tygodnie, a także 1 miesiąc podczas wysiłku fizycznego lub w przypadku długiego stania w pozycji stojącej;
 • osoby w wieku dojrzałym i starszym - czas noszenia stabilizatorów ortopedycznych to 6 tygodni, w przyszłości - gimnastyka;
 • osoby z nawrotem patologii powinny używać korektora po operacji przez co najmniej 4-6 tygodni. Przy znacznych obciążeniach fizycznych zaleca się noszenie produktu na całe życie;
 • Starsi ludzie zawsze muszą nosić pas podtrzymujący, możesz go zdjąć dopiero przed pójściem spać.

Ogromne znaczenie ma wiek pacjentów. Odzyskiwanie u młodych ludzi jest znacznie szybsze.

Klasyfikacja

W zależności od przeznaczenia i wielkości produkt może być przeznaczony dla dorosłych (mężczyzn lub kobiet) i dzieci.

W miejscu przepukliny

Istnieje pas pachwinowy, który może być stale używany do patologii prawej i lewej strony, regulując niezbędny nacisk na brzuch. Przeciwwskazaniem jest przepuklina ściskana.

Według typu modelu

Istnieją ortezy pooperacyjne, które będą odpowiednie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Różnią się one stopniem komfortu, wielkością nacisku, położeniem pelotów (metalowymi płytkami).

Korektor, przeznaczony dla mężczyzn po operacji, jest dostarczany z miękką płytką, która dobrze przepuszcza powietrze. Pasek ma 1 lub 2 paski, może być jednostronny i dwustronny. Standardowy model jest często podobny do kąpielówek wyposażonych w zapięcie (często przy użyciu rzepów). Pasy urządzenia są zamocowane między nogami pacjenta.

Istnieją ortezy pooperacyjne, które będą odpowiednie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Jak wybrać

Bandaż po operacji przepukliny pachwinowej zaleca się wybrać z bawełny, aby zapobiec dodatkowemu podrażnieniu skóry. Takie produkty są produkowane przez firmy krajowe i zagraniczne.

Często do produkcji pasów ortopedycznych stosuje się materiały hipoalergiczne, które dobrze przepuszczają powietrze.Połączenie naturalnej bawełny, lycry, mikrofibry i wiskozy zapewnia niezbędny stopień kompresji i naprężenia na szwach, dając produktowi wysoką funkcjonalność.

Zadaniem stabilizatora pooperacyjnego jest utrzymanie stanu pacjenta w okresie rekonwalescencji.

Zapobiega ponownemu powstawaniu przepukliny, pojawieniu się uduszenia, rozbieżności szwów i przyspiesza regenerację. Powinien pasować ciasno, zaciskając przepuklinę.

Wybierz rozmiar powinien być ostrożny, inaczej orteza nie wykona zadania i może wyrządzić szkodę. Duże modele nie mogą zapewnić odpowiedniego utrwalenia, a małe prowadzą do ściskania tkanek. W rezultacie mikrokrążenie zostaje przerwane, proces regeneracji zostaje spowolniony.

Rynek prezentuje produkty o różnych rozmiarach. Rozmiar zależy od obwodu bioder, ale lepiej jest kupić model, który Ci się podoba po dopasowaniu. Modele jakościowe mają okres gwarancji co najmniej 6 miesięcy.

 • Bandaże są prawe, lewostronne lub dwustronne.
 • Wybierz rozmiar powinien być ostrożny, inaczej orteza nie wykona zadania i może wyrządzić szkodę.
 • Zadaniem stabilizatora pooperacyjnego jest utrzymanie stanu pacjenta w okresie rekonwalescencji.

Przy wyborze należy wziąć pod uwagę kilka wskaźników:

 • wygodne doznania w procesie noszenia;
 • bez wyciskania;
 • staranne traktowanie skóry;
 • łatwość usuwania.

Jak nosić pooperacyjny bandaż pachwinowy

Spróbuj położyć na pooperacyjnym utrwalaczu po leżeniu na plecach, odpowiednio dostosowując model. Ponieważ ciśnienie wewnątrz jamy brzusznej zmniejsza się w największym możliwym stopniu, zatrzask jest w stanie optymalnie wykonać zamierzoną funkcję.

Mężczyzna Kobieta

Pas podtrzymujący, jeśli został wybrany prawidłowo, łagodzi objawy ciężkości w okresie pooperacyjnym, nie powoduje dyskomfortu.

Kobiety

Na przykład Krejt B-455 składa się z:

 • 2 wyjmowane aplikatory;
 • elastyczne zapięcie z regulowanym naciągiem;
 • odpinany klin.

Użycie takich utrwalaczy nie jest odpowiednie dla wszystkich. Dla osób cierpiących na choroby skóry, noszenie jest przeciwwskazane. Nie zaleca się zakupu pooperacyjnej taśmy mocującej iw przypadku, gdy dana osoba nie może wycisnąć małej miednicy.

Elena Malysheva. Objawy i leczenie przepuklin pachwinowych

Elastyczna medyczna przepuklina pachwinowa TONUS 0511

Po operacji usunięcia przepukliny pachwinowej: ból, obrzęk, noszenie bandaży, dieta

Recenzje

Виктор, 38, Москва

Lekarz zalecił noszenie pooperacyjnego pasa ortopedycznego przez około miesiąc. Kupiłem go w aptece, chociaż cena (20190 rubli) wcale nie była budżetowa. Ale jakość jest dobra: bandaż jest przewiewna, nie ściskając brzuch, niewidoczne pod ubraniem.

Karina, 28 lat, Arkhangelsk

Konieczna była fiksacja pooperacyjna. Na początku nie byłem pewien, czy czułbym się z nim dobrze. Jednak możliwe było wybranie modelu, który nie powodował nieprzyjemnych wrażeń. Ponadto cena była odpowiednia.