Rodzaje i leczenie powściągliwej przepukliny pachwinowej

Uszkodzona przepuklina - stopniowe lub ostre ściskanie jamy brzusznej w okolicy pachwiny, które zakłóca krążenie krwi w uszkodzonym miejscu, co w przyszłości może doprowadzić do jej śmierci.

Uszkodzona przepuklina - stopniowe lub ostre ściskanie jamy brzusznej w okolicy pachwiny, które zakłóca krążenie krwi w uszkodzonym miejscu, co w przyszłości może doprowadzić do jej śmierci.

Choroba występuje u 2% populacji świata i jest częstsza wśród starszych mężczyzn. Ale naruszenie ma zdolność pojawiania się u noworodków, ponieważ powstaje w płodzie nawet w łonie matki. Patologiom przypisuje się kody ICD (Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób) K40.3, K40.4, K40.9.

Przyczyny

Wiele przyczyn rozwoju przepuklin pachwinowych tego rodzaju wiąże się ze zwiększonym ciśnieniem wewnątrz jamy brzusznej, które może powodować zaparcia, kichanie w alergiach, częsty kaszel z chorobami płuc i oskrzeli.

Pojawienie się naruszenia ułatwia:

 • uraz brzucha;
 • ciąża;
 • nadwaga;
 • słabe muskulatury ściany jamy brzusznej;
 • interwencja chirurgiczna;
 • atonia (naruszenie opróżniania) jelita.

Wpływ rozwoju choroby ćwiczeń (podnoszenie ciężarów), skomplikowanym porodzie, trudności z oddawaniem moczu u mężczyzn z powodu BPH, wielkim wołaniem i płaczem.

Objawy

Najważniejszym objawem przepukliny pachwinowej z uciskiem jest ból, niektóre ofiary mają tak ostry i silny, co powoduje szok. Jest ona zlokalizowana lub naruszeniem przepukliny lub w całej jamie brzusznej, często panuje (wysyła) do uda nadbrzuszu (nadbrzuszu poniżej żeber). Czas jego działania może wynosić 4-6 godzin. Nawet gdy dana osoba jest w spoczynku, zespół bólowy nie odpuszcza. Ból ustanie dopiero po wystąpieniu martwicy (śmierci) ściśniętego miejsca w jelicie, a zakończenia nerwowe zginą.

 • W przypadku przepukliny pachwinowej z naruszeniem człowieka wymioty są zaburzone.
 • U pacjenta z rozwojem powściągliwej przepukliny pachwinowej obserwuje się płynny stolec.
 • W niektórych przypadkach temperatura ciała człowieka wzrasta.
 • Jednym z objawów przepuklin pachwinowych z naruszeniem jest obniżenie ciśnienia tętniczego.

W przypadku przepukliny pachwinowej z naruszeniem innych, związanych z bólem objawów:

 • wymioty (czasami nieposkromione);
 • luźne stolce;
 • fałszywa potrzeba do defekacji;
 • podwyższona temperatura ciała;
 • obniżenie ciśnienia krwi;
 • kołatanie serca;
 • bolesne i częste oddawanie moczu (ze ściśnięciem pęcherza).

Pojawienie się naramiennika podczas naruszeń zwiększa się i nie można go skorygować, jest ono nie tylko napięte, ale również boleśnie wykrwawione. Jeśli ofiara Girth rękę występ oraz kashlyanet, może on czuć, że impuls kaszel nie jest przenoszone do obszaru worka przepuklinowego - również dowody na obecność ściskając ciało. W przypadku braku naruszenia pachwinowego, osoba usłyszy ciąg kaszlu, podczas gdy wysunięcie wzrośnie.

Diagnostyka igły

Aby dokładnie określić swoją diagnozę i dowiedzieć się o lokalizacji zgniatania, należy skontaktować się z kliniką. Tam początkowo przechodzi procedurę analizy moczu i krwi, odwiedza chirurga. Obecność powyższych objawów wskazujących zaciśniętym przepukliny, ale lekarze jeszcze przeprowadzić diagnostykę różnicową ultradźwiękami w jamie brzusznej i obszaru moszny.

Ma to na celu ustalenie segmentu przytwierdzone lub organizmu i w celu odróżnienia od orhiepididimita przepuklinę (zapalenie najądrzy), przepuklina chłonnych (zapalenie węzłów chłonnych), wodniak (wodniaka).

Metoda radiografii ogólnej regionu brzusznego pomaga odsłonić miseczki Kloybera (obszary wypełnione gazem lub cieczą) z niedrożnością jelitową. I irygoskopia (roentgen grubego jelita) wykrywa zaburzenia w tym narządzie.

Metoda prześwietlenia jamy brzusznej pomaga zidentyfikować obszary wypełnione gazem lub cieczą z niedrożnością jelitową.

Klasyfikacja

Naruszenie przepukliny pachwinowej jest podzielone na 4 typy, zdarza się:

 • elastyczny;
 • Kaloryczny;
 • wsteczny;
 • ściana.

Różnica polega na mechanizmie ściskania.

Elastyczny

W czasie stresu fizycznego ciśnienie wewnątrz jamy brzusznej może gwałtownie wzrosnąć, a część jelit jamy brzusznej jest wepchnięta do worka przepuklinowego. Ponieważ osobliwością elastyczności pachwinowej są wąskie przepukliny, niemożliwe jest przywrócenie narządów do ich pierwotnego miejsca bez pomocy z zewnątrz. Przekazywane przez pierścień przepuklinowy zaczynają brakować tlenu, co prowadzi do ich niedokrwienia (na czczo) i do szybkiej martwicy tkanek.

Skurcz narządów objawia się nie tylko ostrym bólem, ale powoduje skurcz mięśni ściany brzusznej, co powoduje jeszcze większe szkody.Martwica części narządów, bez zapewnienia opieki medycznej osobie, może nastąpić tylko 2 godziny po rozpoczęciu procesu naruszenia.

Kał

Dużą rolę w występowaniu stygmatu pachwinowego odgrywa spowolnienie perystaltyki jelit, więc ten typ odstawienia narządów często występuje u osób starszych. Wpływają na pojawienie się ściskania załamka jelita, który znajduje się w worku przepukliny. Jelito może nawet zintegrować z nim ścianę. Dzieje się tak, gdy przepuklina nie jest korygowana przez długi czas, ignorując jej obecność w ciele.

Dużą rolę w występowaniu stygmatu pachwinowego odgrywa spowolnienie perystaltyki jelit, więc ten typ odstawienia narządów często występuje u osób starszych.

Oddychanie w pachwinach następuje z szerokimi przepuklinami. W przeciwieństwie do uciskania sprężystego, martwica tkanki występuje dłużej z tą upośledzeniem. Czasami proces trwa kilka dni.

Retrograde

W przypadku patologii pachwinowej typu wstecznego, kilka pętli jelitowych wchodzi do worka przepuklinowego. W takim przypadku trzecia pętla jest poddawana naruszeniu, które łączy je i znajduje się między nimi.Chociaż ta pętla znajduje się w jamie brzusznej, ale jej krezka wchodzi do worka i opuszcza ją, jest załamana, więc dopływ krwi do narządu jest zaburzony. Takie uciskanie obserwuje się rzadko u ludzi, ale jest ciężkie, ponieważ rozwija się w jamie brzusznej i obarczone jest powikłaniami.

Pristenochnoe

Patologia pachwinowa Richtera, zwana ciemieniową, jest charakterystyczna dla małych przepuklin z wąskimi wrotami. W jej najczęściej naruszonym jelicie cienkim, rzadziej - w żołądku i jelicie grubym. Choroba ta różni się od innych tym, że dotyka nie całego światła narządu, ale tylko jego część. W jelicie cienkim, z takim naruszeniem przepukliny pachwinowej, występuje drożność, ale jej ściana może ulegać martwicy. Złożoność tego gatunku jest trudna do zdiagnozowania. Ból w tym przypadku może być nieobecny z powodu faktu, że krezka jelita nie jest ściśnięta.

Komplikacje

Jeśli nie podejmiesz żadnych działań z objawami tej choroby, może to prowadzić do wielu komplikacji. Przedłużone uszczypnięcie przepukliny pachwinowej powoduje stan zapalny w ciele, objawiający się dreszczami, apatią, gorączką.

W tkankach wokół wystającego narządu rozwija się infekcja, objawiająca się zaczerwienieniem skóry, może prowadzić do ropnia lub ropowicy (ropne zapalenie). Jeśli ślepe oko jest zaangażowane w patologię, zapalenie wyrostka robaczkowego może rozwinąć się w przepuklinie.

Jeśli nie podejmiesz żadnych działań z objawami tej choroby, może to prowadzić do wielu komplikacji. Długotrwałe szczypanie przepukliny pachwinowej powoduje stan zapalny w ciele, co przejawia się w apatii ofiary.

Najpoważniejszą konsekwencją patologii pachwinowej jest zapalenie otrzewnej (zapalenie otrzewnej), ponieważ infekcja rozprzestrzenia się na inne obszary jamy brzusznej. W wyniku nekrozy (martwicy) obszaru jelitowego jej zawartość wlewa się do żołądka. Powikłania choroby prowadzą do niepełnosprawności lub śmierci.

Leczenie przepukliny uduszonej

Ze względu na złożoność procesu naruszenia, patologia pachwinowa jest leczona jedynie chirurgicznie. Kiedy pojawia się ból, osoba cierpiąca nie powinna przyjmować leków przeciwbólowych, stosować zimnych okładów lub podkładek grzejnych.

Nie możesz sam ustawić przepukliny.

Pacjent powinien zająć pozycję leżącą i wezwać pogotowie ratunkowe.Przyjeżdżający lekarze na noszach wezmą osobę do szpitala.

Kiedy przepuklina pachwinowa jest naruszona, pierwsza pomoc dla pacjenta jest podczas operacji.

Operacja

Interwencja chirurgiczna wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Głównym celem operacji jest wyeliminowanie naruszenia. Lekarz ścina skórę i otwiera przepuklinę, a następnie dokładnie sprawdza jej zawartość. Ponieważ istnieje ryzyko infekcji w przepuklinie pachwinowej, lekarze stosują antyseptyki.

Lekarz przytrzymuje jelito za pomocą narzędzia lub ręki, a następnie rozcina pierścień unieruchamiający. Najprostszą metodą interwencji chirurgicznej jest wypchnięcie wystającego narządu do pierwotnego miejsca (wewnątrz jamy brzusznej), następnie wykonuje się plastykę kanału pachwinowego. Ale ten rodzaj operacji jest stosowany tylko w przypadku, gdy organ nie jest martwy i nie ma na nim żadnych uszkodzeń.

Jeśli badanie ujawniło oznaki początkowej martwicy, żywotność narządu zostanie wypróbowana przez lekarzy po uzupełnieniu silnych leków.

Jeśli jakaś część ciała stanie się martwa w przypadku naruszenia pachwinowego, konieczne będzie wykonanie chirurgicznego usunięcia.

Jeśli jakaś część ciała stanie się martwa w przypadku naruszenia piłki pachwinowej, konieczne będzie wykonanie chirurgicznego usunięcia (wycięcie). Aby wykonać tę procedurę, czasami wymagana jest mediana laparotomii (dodatkowe nacięcie ściany brzucha). Odbywa się to w przypadku, gdy pomiędzy pętlami jelitowymi znajdują się saiki, z flegmą worka przepuklinowego, z martwicą esicy i jelita ślepego, z zapaleniem otrzewnej.

Prognoza

Wynik operacji przepukliny pachwinowej będzie korzystny w przypadku, gdy pacjent otrzyma szybką pomoc. Im szybciej zwróci się do instytucji medycznej, tym lepiej. Przy martwicy części narządów wynik interwencji chirurgicznej jest mniej korzystny. U osób starszych śmiertelność może wynosić nawet 10%. Istnieje duże prawdopodobieństwo powikłań.

Po operacji przepukliny pachwinowej powrót do zdrowia będzie wymagał czasu. Ludzie powinni być wyleczeni z choroby, której objawami są częste zaparcia i kaszel, konieczne będzie uniknięcie wysiłku fizycznego, rzucenie palenia.

Zapobieganie patologii pachwinowej odgrywa ważną rolę w zapobieganiu rozwojowi naruszeń. Jeśli dana osoba ma słabe mięśnie brzucha, jego praca wiąże się z podnoszeniem ciężarów lub ma małą przepuklinę pachwinową, powinien bezwzględnie założyć bandaż.Ta specjalna taśma zmniejsza obciążenie narządów jamy brzusznej i zatrzymuje proces ich dalszego wysuwania, zapobiegając naruszeniu choroby pachwinowej. Bandaż jest zalecany do noszenia w okresie pooperacyjnym w celu szybkiego przywrócenia mięśni brzucha.

Cechy przebiegu choroby

U osób różnej płci bieg patologii ma charakterystyczne cechy, ponieważ rozwija się w bliskim sąsiedztwie narządów układu moczowo-płciowego. Jeśli narządy męskie zaczynają wystawać poza granice ich anatomicznej przestrzeni, wówczas rozwija się przepuklina pachwinowa i moszna. Jest to ułatwione przez obecność sznura nasiennego, który osłabia odporność ścian narządów na wzrost ciśnienia.

Kobieca patologia występuje rzadko w praktyce medycznej. Ból na początku patologii wzrasta podczas menstruacji, są one podawane do sacrum.

Kobieca patologia występuje w praktyce medycznej 10 razy rzadziej. Wynika to z cech anatomicznych. U kobiet układ mięśniowy brzucha jest lepiej wzmocniony przez ścięgna, więzadła i bardziej gęste włókna kolagenowe, a przerwa między szerokimi mięśniami jest wąska.Kobieta po przepuklinie pachwinowej jest wysunięciem jajnika lub jajowodu do kanału pachwinowego. Ból na początku patologii wzrasta podczas menstruacji, są one podawane do sacrum.

Dzieci

Dzieci z objawami choroby to: silny płacz, ból w jamie brzusznej, gorączka. Najpierw musimy uspokoić dziecko, czasami można wziąć środki uspokajające.

W placówce medycznej dziecięcej przepukliny pachwinowej z pierwszej ręki lekarz.

Aby to zrobić, dziecko kładzie się na plecach, a miednicę podnosi się, a następnie prowadzi się ręcznie: jedną ręką naciskając na pierścień pachwiny, a drugi z powrotem upuszcza na miejsce. Kilka dni później planowana jest operacja usunięcia przepukliny. W ciężkich przypadkach naruszenia patologii pachwinowej dzieci są narażone na pilną interwencję chirurgiczną.

W ciąży

Przepuklina u kobiet w ciąży może rozwinąć się w 24. tygodniu ze względu na wzrost masy ciała i macicy, ciśnienie tego ostatniego na ścianach jamy brzusznej i okolicy pachwiny. W tym czasie operowanie kobietą jest ryzykowne, więc zaleca się noszenie całej pozostałej części jej ciąży za pomocą bandaża, przestrzeganie diety, aby zapobiec tworzeniu się gazów i zaparciom.

Jeśli przepuklina pachwinowa bez interwencji chirurgicznej nie może zrobić (z naruszeniem i zagrożeniem życia), w większości przypadków kobiety są przydzielane do cięcia cesarskiego, a następnie wykonuje się operację, aby wyeliminować patologię.

Przepuklina pachwinowa: przyczyny, typy, objawy, konsekwencje. Uraz przepukliny pachwinowej

ANTYCZNE DZIEDZICTWO: WSZYSTKIE PRAWDY DLA PACJENTÓW

Przepuklina pachwinowa. Co to jest?