Dlaczego stosuje się bandaż pachwinowy dla kobiet

Przy przepuklinie pachwinowej i po zabiegu w celu jej zmiany położenia pokazano pas podtrzymujący, podczas gdy bandaż pachwinowy dla kobiet może różnić się od bandaża męskiego. Tylko lekarz może określić, kiedy nosić specjalny bandaż i czy nosić go stale.

W przypadku przepukliny pachwinowej i po operacji jej indukcji pokazano, że nosi pas podtrzymujący.

Wskazania

Ten ortopedyczny dodatek może być potrzebny w następujących przypadkach:

 • W czasie ciąży - zwiększenie objętości jamy brzusznej następuje przez 9 miesięcy ciąży. Jednocześnie zwiększa się ciśnienie wewnątrz jamy brzusznej, poprawia się działanie na aparat mięśniowo-szkieletowy. Specjalny pasek pomoże utrzymać mięśnie i zapobiec pojawieniu się przepuklinowej wypukłości.
 • Podczas ćwiczeń lub uprawiania sportu. Bandaż musi koniecznie odnosić się do osób uprawiających sporty siłowe, na przykład ciężarowców, siłowców. Podczas podnoszenia ciężarów ciśnienie w jamie brzusznej gwałtownie wzrasta, gorset pachwinowy może częściowo kompensować to działanie.
 • W okresie pooperacyjnym. Noszenie paska po operacji zmniejsza obciążenie szwu, pomaga przywrócić mięśniowy gorset, zapobiega nawrotom.
 • Jeśli nie można przeprowadzić operacji.Bandażowy gorset zmniejszy ból i zmniejszy ryzyko naruszenia przepukliny.
 • Bandaż pachwinowy podczas ciąży pomoże wzmocnić mięśnie i zapobiegnie pojawianiu się przepuklinowej wypukłości.
 • Noszenie paska po operacji zmniejsza obciążenie szwu, pomaga przywrócić mięśniowy gorset, zapobiega nawrotom.
 • Bandaż musi być stosowany przez osoby uprawiające sporty siłowe.

Zasada wpływu

Działanie pasa antygrawitacyjnego:

 • Zapobieganie wyjściu worka przepuklinowego z jego treścią przez przepuklinowe bramy na zewnątrz.
 • Zapobieganie nawrotom pooperacyjnym.

Efekt ten osiąga się przez ścisłe dopasowanie pasa do miejsca lokalizacji edukacji. Bandaż jest wyposażony w specjalne wkładki - peloty lub klamry, które mocują przepuklinowe wypukłości. Pasy pachwinowe, w zależności od lokalizacji formacji patologicznej, mogą być lewostronne, prawostronne i obustronne. Istnieją również uniwersalne modele.

Funkcje wyboru bandaży

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni bandaż opatrunkowy. Aby to zrobić, lekarz musi zmierzyć przepuklinę i określić jej lokalizację.

Aby wybrać odpowiedni bandaż, lekarz musi zmierzyć przepuklinę i określić jej lokalizację.

Pooperacyjne

Nie ma praktycznie żadnych różnic między modelami męskimi i żeńskimi. Ważne jest tylko poznanie znaczenia obwodu bioder. Zaleca się zakup pasa z zapięciami bocznymi - umożliwiają one mocowanie paska na biodrach o dowolnej szerokości.

Materiał powinien być oddychający. Produkt nie powinien być większy niż pożądany rozmiar, ale nie powinien być zbyt ciasny. W przeciwnym razie noszenie bandaży pachwinowych nie tylko nie będzie skuteczne, ale może prowadzić do wielu komplikacji. Istnieją modele, które można nosić pod ubraniem, są prawie niewidoczne, ponieważ są wykonane w postaci siatki.

Podczas ciąży

W czasie ciąży, z przepukliną pachwinową, bandaż jest koniecznie noszony. Interwencja chirurgiczna w tym czasie jest przeciwwskazana, a taki gorset wspomaga rosnący brzuch i osłabia obciążenie jamy brzusznej.

Gorset pachwinowy dla kobiet w ciąży jest wydawany w postaci paska. Artykuł anty-puzzle w postaci majtek może być zabroniony.

Bandaże pachwinowe powinny być wygodne w noszeniu.Materiał powinien być elastyczny i wpuścić powietrze, aby pod pasem nie było podrażnień na skórze.

Najpopularniejsze modele to:

 • Uniwersalne pasy przeciwpożarowe "Jolly" i "Personal". Są one wyposażone w dwie poduszki (peleny). Wyprodukowane w formie kąpielówek. Są zapinane z boku, dzięki czemu gorset jest wygodny. Bandaż można przekształcić, regulując paski i wkładając poduszkę. Te paski anty-dziąsłowe są wykonane z naturalnych tkanin, co zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych.
 • Bandaże firmy "Denver" produkowane są w kilku odmianach. Wykonane ze wstążek, w których peloty są szyte po jednej lub obu stronach. Krawędź taśmy jest obrabiana w taki sposób, że chroni przed otarciem. Kompletny zestaw uzupełniają paski zapinane na taśmę za pomocą rzepa. Pas pod pachami jest wygodny i niewidoczny pod ubraniem.
 • Bandaż pachwinowy T43 wykonany jest z oddychającego materiału - koszulki z siateczki. Gorset Inguinal to kąpielówki. Materiał nie powoduje reakcji alergicznych. Pokazano pacjentom z dowolnym typem przepukliny. Pasek pachwinowy jest noszony na bieliźnie po zmianie pozycji przepukliny.

Bandaże uciskowe powinny być wygodne w noszeniu, a materiał powinien być elastyczny i wpuszczony do powietrza.

Przeciwwskazania

Nie zawsze należy nosić bandaż kobiety:

 • Nie zaleca się noszenia damskiego pasa pachwiny z niekierowaną przepukliną.
 • W przypadku naruszenia. W takim przypadku konieczne jest natychmiastowe zwrócenie się o pomoc lekarską.
 • W obecności takich patologii jak cukrzyca, rak, choroby ogólnoustrojowe, zapalenie skóry.
 • Jeśli w miejscu powstawania przepukliny występują wysypki skórne lub inne obrażenia.
 • Do reakcji alergicznych na materiały.

przegląd anty-beczek

Przepuklina pachwinowa: przyczyny, typy, objawy, konsekwencje. Uraz przepukliny pachwinowej

Recenzje

Irina, 44, St. Petersburg: "Przez 4 lata chodziłam z przepukliną pachwinową. Próbował radzić sobie z chorobą za pomocą metod ludowych i nosząc bandaż pachwinowy. Operacji nie można było uniknąć. Lekarz powiedział, że marnuję czas. W każdym razie, z przepukliną pachwinową, musisz leżeć pod nożem chirurga. Po operacji nosiła także pas, ale w celach profilaktycznych.

Olga, 26 lat, Nowokuźnieck: "Okresowo zakładam bandaż na pachwinę, ponieważ uprawiam sport siłowy, podnoszę poprzeczkę. Jak dotąd wszystko jest w porządku. Czuję korzyści płynące z tego produktu. "

Elena, 32, Nizhnekamsk: "Po ciąży przepuklina pachwinowa zaczęła rosnąć. Noszenie opaski podtrzymującej pozwoliło odłożyć operację. Początkowo występ był niewielki, a pasek poradził sobie z jego funkcjami.Ale lekarz zalecił mi operację. Wszystko poszło dobrze. Przez jakiś czas nosiłem bandaż podtrzymujący, minęło kilka lat, choroba już mi nie przeszkadza. "

Alain, 54, Tula: "Ponownie pojawiła się przepuklina po operacji, a noszenie siatki podtrzymującej nie pomogło. Lekarze nalegali na drugą interwencję. "

Obejrzyj wideo: BÓL W PACHWINIE - URAZ MIĘŚNI PRZYWODZICIELI UDA -TOP 3 ĆWICZENIA ! (Sierpień 2019).