Bandaż z przepukliną pachwinową

Bandaż na przepuklinę pachwinową - specjalne urządzenie medyczne przeznaczone do utrzymywania gorsetu mięśniowego, zapobiegające utracie narządów wewnętrznych. Produkt stosuje się w celu zapobiegania komplikacjom, po operacji i maskowaniu defektu kosmetycznego.

Bandaż na przepuklinę pachwinową - specjalne urządzenie medyczne przeznaczone do utrzymywania gorsetu mięśniowego, zapobiegające utracie narządów wewnętrznych.

Wskazania

Pas podtrzymujący jest przeznaczony do przenoszenia, jeśli dostępne są następujące wskazania:

 • wczesne etapy rozwoju choroby, aby zapobiec pojawieniu się wypukłości;
 • zapobieganie naruszeniom;
 • niemożność wykonania operacji z powodu przeciwwskazań;
 • podczas ciąży;
 • predyspozycje genetyczne do występowania przepuklin pachwinowych w obecności czynników prowokujących - otyłość, ciężki wysiłek fizyczny.

Ponieważ Nadmierna aktywność fizyczna zwiększa ryzyko powstania przepukliny, noszenia gorsetu podczas uprawiania sportu lub pracy z ciężkimi ładunkami zaleca się do celów profilaktycznych. Dotyczy to osób, które zajmują się zawodowo sportami motorowymi i pracują jako tragarze.

Jak działa bandaż?

Urządzenie wykonane z elastycznej i gęstej tkanki jest zaprojektowane w taki sposób, aby utrzymywało mięśnie okolicy pachwinowej w lekkim napięciu, zapobiegając ich nadmiernemu rozluźnieniu i nie dopuszczając do wybrzuszenia worka przepuklinowego.

Gęsta tkanka nie pozwala na rozproszenie mięśni pod naciskiem worka przepuklinowego w przypadku ostrych i gwałtownych ruchów. Jeżeli worki przepuklinowe już się uformowały i osiągnęły znaczny rozmiar, bandaż będzie naciskał na niego od zewnątrz, zapewniając funkcję podtrzymującą, uniemożliwiając rozwój jeszcze większego występu i sprawiając, że wada kosmetyczna będzie niewidoczna wizualnie.

Jeżeli worki przepuklinowe już się uformowały i osiągnęły znaczny rozmiar, bandaż będzie naciskał na niego od zewnątrz, zapewniając funkcję podtrzymującą, uniemożliwiając rozwój jeszcze większego występu i sprawiając, że wada kosmetyczna będzie niewidoczna wizualnie.

Klasyfikacja

Urządzenie do utrzymania przepukliny pachwinowej dzieli się na:

 • kobieta;
 • mężczyzna;
 • dziecko.

Według lokalizacji:

 • lewostronny;
 • prawostronny bandaż.

Klasyfikacja według metody zajęcia:

 • kąpielówki (szorty);
 • pas;
 • elastyczna taśma.

Medyczny gorset jest jednostronny, wspierający wybrzuszenie tylko z jednej strony.

Istnieją dwukierunkowe urządzenia podpierające, które zapewniają najbardziej niezawodne zamocowanie i są odpowiednie dla osób uprawiających sport.

Istnieją również dwukierunkowe urządzenia wspierające, które zapewniają najbardziej niezawodne zamocowanie i są odpowiednie dla osób prowadzących aktywny tryb życia, uprawiających sport.

Mężczyzna Kobieta

Urządzenie bandaży dla mężczyzn wykonane jest w formie kąpielówek, które są wyposażone w kieszenie po obu stronach. Zawierają specjalne wkładki mocujące - poduszki, które wywierają nacisk na worku przepuklinowym, podtrzymując go. Fuzje są wykorzystywane do przepuklin jednostronnych i dwustronnych.

Jeśli przepuklina rozszerza się do moszny, stosuje się supsorion, który podtrzymuje mosznę. Zaleca się stosowanie bandaży z aktywnym sportem.

Kobiety

Elastyczne urządzenia pachwinowe są używane przez kobiety, aby zapobiegać przepuklinom w czasie ciąży iw obecności tej patologii.

Gadżety na pasek, z których mogą korzystać kobiety, są odpowiednie do zapobiegania przepuklinom.

Bandaż w postaci fuzji jest odpowiedni dla kobiet, które mają dużą przepuklinę i chcą ukryć defekt kosmetyczny przed innymi.Przystawki do paska są odpowiednie do zapobiegania przepuklinom. Bandaż-belt posiada 2 kieszenie z podporowymi poduszkami. Pasek jest przymocowany do taśmy samoprzylepnej, co umożliwia regulację stopnia nacisku.

Zaletą są gorsety w talii i tasiemki, które nie ograniczają ruchów, nie ocierają się podczas chodzenia po okolicy pachwiny.

Własnymi rękami

Gorset podpierający ortopedyczne, aby zrobić samodzielnie jest problematyczne. Konieczne jest znalezienie materiału spełniającego wszystkie wymagania, osobno kupić specjalne pelety - peloty. Trudność pojawia się nawet przy narysowaniu odpowiedniego wzoru.

Dlaczego nie zaleca się samodzielnego uszyć bandaża? Jeśli technologia wzoru zostanie naruszona, urządzenie może dalej uszkadzać, w przeciwnym razie, zamiast podtrzymywania przepukliny i zapobiegania jej dalszemu wzrostowi, można uzyskać wiele komplikacji.

 • Bandaże elastyczne są bardzo często stosowane przez kobiety, aby zapobiegać przepuklinom w czasie ciąży.
 • Zaletą jest lepsze oddawanie gorsetów na pasek i taśmę, które nie ograniczają ruchów, nie ocierają się podczas chodzenia po okolicy pachwiny.
 • Taśma bandażowa przymocowana do taśmy samoprzylepnej, która pozwala dostosować stopień nacisku.

Dla kobiet w ciąży

W czasie ciąży zaleca się wybór gorsetu taśmowego w okolicy pachwiny, który można regulować objętościowo dzięki zapięciom na taśmie samoprzylepnej, co jest ważne dla szybko rosnącego brzucha. Bandaż jest obowiązkowy dla kobiet, które mają genetyczne predyspozycje do tej patologii, ze zbyt gwałtownym lub nadmiernym przyrostem masy ciała w czasie ciąży.

Dzieci

Fundusze dla dzieci są powszechne, obliczane dla wieku od 1 miesiąca do 5 lat. Widok - pasek, który pozwala dostosować ilość adaptacji, co jest ważne w przypadku noszenia bandaża przez kilka lat. Obowiązkowe jest noszenie urządzenia podtrzymującego pasek w okresie pooperacyjnym oraz w przypadkach, gdy po usunięciu przepukliny dziecko złapało przeziębienie połączone z kaszlem.

Jak wybrać przepuklinę przepuklinową?

Podczas diagnozowania przepukliny w pachwinie, lekarz doradzi, który model bandażu najlepiej kupić, w oparciu o nasilenie przypadku klinicznego, stopień rozwoju worka przepuklinowego, ryzyko możliwych powikłań.

Dystrybucja do modeli męskich i żeńskich jest warunkowa.Wszystkie bandaże należą do kategorii uniseks, są jednakowo odpowiednie dla mężczyzn i kobiet. Modele są wybierane na podstawie stopnia aktywności fizycznej pacjenta.

Wybierając urządzenie, należy zwrócić uwagę na materiał. Zaleca się stosowanie naturalnych tkanek.

Wybierając urządzenie, należy zwrócić uwagę na materiał. Zaleca się stosowanie naturalnych tkanek. Jeżeli bandaż zostanie zszyta z syntetyków, w lecie, z długotrwałym noszeniem, skóra będzie się pocić, wystąpi podrażnienie, w którym to przypadku niemożliwe jest użycie bandaża podtrzymującego.

Rozmiar

Najważniejszym parametrem przy wyborze urządzenia wspomagającego jest rozmiar. Łatwo to określić - rozmiar będzie równy obwodowi bioder. Bandaż powinien w pełni odpowiadać rozmiarowi. Jeśli urządzenie jest wolne, nie może zapewnić odpowiedniego stopnia nacisku na mięśnie, więc będzie całkowicie bezużyteczne. Nie możesz kupić produktu bez dopasowania.

Jeśli urządzenie jest silnie naciskane, doprowadzi to do naruszenia krążenia krwi, co spowoduje stagnację procesów w miednicy małej i pogorszy stan pacjenta. Każdy model ma swój własny zakres rozmiarów.

Modele

Biorąc pod uwagę wszechstronność urządzeń tkankowych wspomagających przepuklinę, wybór najlepszego modelu może być trudny dla ludzi.

Najbardziej wygodne i skuteczne z odpowiednimi wskazówkami są gorsety Kreit. Są używane do podtrzymywania worka przepuklinowego, który już wystaje.

Najwygodniejsze i najbardziej skuteczne z odpowiednimi wskazaniami są następujące rodzaje bandaży:

 1. Trives - zakres, używane przez kobiety w celu wspierania pachwinie w ciąży, pacjentów w rehabilitacji po operacji, mężczyźni (t 1401) w obecności przepukliny pachwinowej w celu zapobieżenia jej dalszy rozwój, a jako środek zapobiegawczy podczas intensywnego wysiłku fizycznego. W produkcji zastosowano naturalne, oddychające tkaniny z hypoalergiczną powłoką. Bandaż jest odpowiedni dla osób o wrażliwej skórze, z tendencją do reakcji alergicznych.
 2. Kreit (Krejt B-640, Krejt B-451) - elastyczny, podtrzymujący gorset typu pasa. Jest on stosowany w okresie ciąży, w przypadku predyspozycji do choroby, w celu wspierania worka przepuklinowego, która wystawała.Bandaż wykonany z oddychającego materiału, hipoalergiczny. Odpowiedni do długiego noszenia.

Instrukcje użytkowania

Konieczne jest prawidłowe użycie bandażu, aby uniknąć komplikacji podczas procesu patologicznego. Aby założyć urządzenie do ciągnięcia konieczne jest tylko w pozycji leżącej na plecach. Po zamocowaniu podkładek ustalających - pelotek, możesz wstać.

Jeśli bandaż miażdży, wbije się w skórę, wywoła uczucie dyskomfortu, musisz to zmienić.

Trzeba być trochę jak, aby słuchać swoich uczuć. Jeśli bandaż miażdży, wkopie się w skórę, człowiek odczuwa dyskomfort, trzeba usunąć bandaż mocujący i go zmienić.

Nie można nosić stabilizatora, jeśli jest niewygodny i powoduje nieprzyjemne odczucia, jest obarczony zwiększonym ryzykiem naruszenia przepukliny.

Możesz dołączyć tylko element podtrzymujący do użytku w ciągu dnia. W nocy pasek lub topienie należy usunąć.

Wyjątkiem jest silny nocny kaszel, który zwiększa ryzyko wystąpienia jeszcze większej przepukliny. Jeśli bandaż jest używany do celów profilaktycznych, powinien być noszony tylko podczas uprawiania siły lub uprawiania sportu.

Po zdjęciu urządzenia mocującego konieczne jest masowanie skóry bez dotykania przepuklinowej wypukłości. Po zabiegu nosić pas podtrzymujący przez 1-2 miesiące, musisz ciągle (strzelać tylko w nocy). Po zakończeniu rehabilitacji, w przypadku braku powikłań, bandaż będzie musiał być noszony tylko w przypadku aktywności fizycznej i podczas chorób nieżytu, którym towarzyszy kaszel.

Po zakończeniu rehabilitacji, w przypadku braku powikłań, bandaż będzie musiał być noszony tylko podczas kataralnych chorób, którym towarzyszy kaszel.

Zalecenia dotyczące opieki:

 • pas ciągnący przepuklinę pachwinową lub wytapianie wymaga regularnego mycia;
 • istnieją modele przeznaczone do prania w pralce, a są te, które należy myć tylko ręcznie. Aby jednak zapobiec przedwczesnemu zużyciu tkanki i utracie jej elastyczności, zaleca się pranie bandaża tylko rękoma;
 • temperatura wody nie jest wyższa niż + 40 ° C;
 • Nie używaj wybielaczy i proszków zawierających agresywne składniki;
 • Wysuszyć niezbędny produkt, unikając bezpośredniego wystawienia na działanie promieni słonecznych, ponieważ może to spowodować deformację tkanki.

Przeciwwskazania

Naprawianie urządzeń stosowanych w przepuklinach pachwinowych? - skuteczny sposób zapobiegania dalszemu rozwojowi procesu patologicznego. Ale bandaż z przepukliną pachwinową ma wiele przeciwwskazań do stosowania:

 • naruszenie worka przepuklinowego;
 • uszkodzenie skóry w miejscu, gdzie przylega tkanka;
 • obecność nowotworów na skórze w pobliżu worka przepuklinowego;
 • zapalenie skóry.

Bandaż z przepukliną pachwinową ma wiele przeciwwskazań do stosowania. Na przykład może to być zapalenie skóry.

Recenzje

Elena, 37 lat, Nowogród: „Dla mnie najlepszy zespół, który ja stosować w okresie ciąży - model Trives linia tkanina miła i miękka, ale nieco gęsty przeprowadza go od początku ciąży do czasu dostarczenia Z tym względzie, że skóra z moich ... skłonny do alergii, żaden dyskomfort podczas noszenia tego produktu nie jest odczuwalny, nawet z powodu przepukliny, która sama się uratowała, chociaż mam skłonność genetyczną do tego. "

Alex, 27 lat, Władywostok: „Noszę bandaż kilku lat podczas ćwiczeń, ponieważ robi trójboju siłowym i wiem, ryzyko przepukliny zakupiony produkt w postaci stopionych Wygodnie, czują, że są o wiele spokojniejsze i pewnie stroje kąpielowe nie wyróżnia się ... spod ubrania nie pocieraj, nie szybuj, a cena 1200 rubli nie może się nie cieszyć. "

Michał, 50 lat, Moskwa: „Noszę wyszczuplający pas ponad rok, bo nie można usunąć przepuklinę w okolicy pachwiny z powodu leczenia innych objawów chorobowych przepukliny zmniejszona, a lekarz powiedział po inspekcji, że jakiekolwiek pogorszenie obserwuje Bandage - .. jest to skuteczny sposób na rozwiązanie problemu przepukliny, szczególnie na początku choroby. "

Bandaż i przepuklina

przegląd anty-beczek

Obejrzyj wideo: pachwina (Sierpień 2019).