Co powinienem zrobić, jeśli moja szyja zostanie uszczypnięta?

Ostry ból w okolicy szyjnej lub radikulopatii wywoła mimowolne pytanie: co zrobić, jeśli rani cię szyja? Kręgi szyjne są ciągle pod ciśnieniem, mięśnie szyi i ramion są w stałym tonie. Wraz z pojawieniem się dodatkowych czynników, które wywierają presję, mięśnie ściskają nerwowe korzenie szyjnego odcinka kręgosłupa i powodują stan zapalny.

Szczypanie nerwów (radikulopatia) może być spowodowane: zaostrzeniem chorób przewlekłych, ostrym obróceniem głowy, zwiększonym wysiłkiem fizycznym na ciele, hipotermią regionu szyjnego.

Objawy

Objawy zaciśnięcia nerwu w odcinku szyjnym:

 • Ostry ból cięcia w okolicy szyjnej, potylica lub barki jest jednym z najbardziej wiarygodnych objawów szczypania nerwu szyjnego;
 • Palenie w odcinku szyjnym kręgosłupa;
 • Drętwienie lub zmniejszenie czułości rąk. Często zdarza się drętwienie jednej kończyny;
 • Słabość, zmęczenie;
 • Ból głowy;
 • W rzadkich przypadkach drętwienie lub obrzęk języka, obrzęk krtani;
 • Tępy ból w klatce piersiowej. Objawy często mogą być mylone z atakiem serca. Aby dowiedzieć się, czy diagnoza jest ważna, można wziąć środek rozszerzający naczynia krwionośne.Jeśli po godzinie objawy choroby nie ustępują, ból jest objawem uszczypnięcia nerwu szyjnego;
 • Zaczerwienienie skóry w kręgach szyjnych.

Maści i kremy

W obecności bólu w szyi przez kilka dni ocieplenie jest przepisywane jako kremy terapeutyczne. Sprawdzony krem ​​na bazie jadu pszczelego. Jednakże, jeśli objawy choroby pojawiły się niedawno, stosowanie środków rozgrzewki może tylko pogorszyć sytuację, powodując poważne zaczerwienienie i obrzęk okolicy szyi. Jeśli występuje obrzęk, możesz okresowo zalecić krótkotrwałe stosowanie zimna. Jeśli prawidłowy przestrzeganie powyższych metod poprawy efekt nie występuje, wówczas lekarz może przepisać kortykosteroidów kursu.

 • Koniecznie przeczytaj: rozgrzewające maści na szyję

Operacja

W bardziej złożonych przypadkach stosuje się interwencję chirurgiczną. Jednak stosuje się go tylko wtedy, gdy żadna inna metoda leczenia nie daje pożądanego efektu. Decyzję o operacji podejmuje się biorąc pod uwagę takie okoliczności, jak wiek pacjenta i ogólny stan zdrowia.Odzyskiwanie po okresie operacyjnym następuje zwykle w ciągu 2-3 miesięcy. Aby naprawić leczenie, wyznacza się chondroprotektory, przywracając nerw i tkankę łączną.

Środki ludowe

Dobra ekspozycja, jeśli zakleszczony nerw na szyi i ma zastosowanie tradycyjnych metod medycyny. Doskonałe wyniki pokazują masuje kark smalcu lub masła, mieszanie z tartych szyszek chmielu. Cudowne właściwości, gdy skurcze kręgów szyjnych jest w posiadaniu oleju czosnkowego. W 500 ml wódki rozcieńczono 2 łyżek czosnku oleju i masażu ruchów stosowanych w terenie.

Łyżka amoniaku, miesza się z dwóch łyżek bielonej oleju nakłada się na noc w szyję i owinięty ciepłym ręcznikiem. Do rana będzie widoczna ulga.

Zapobieganie

Jak wiesz, zapobieganie jest lepsze niż leczenie. Oto kilka zasad, których przestrzeganie nie pozwoli stawić czoła problemowi szczypania szyi:

 • Gimnastyka i wychowanie fizyczne. Jeden z najważniejszych środków zapobiegawczych. Kręgosłup pleców i szyi wymaga ruchu, aby utrzymać ton całego aparatu;
 • Osoby prowadzące siedzący tryb i siedzący tryb życia, trzeba, aby każda godzina trochę treningu, dzięki czemu ruch krwi i obrzęki kończyn unikając;
 • Spać na twardej, twardej powierzchni. W tym celu idealny jest materac ortopedyczny i gęsta poduszka;
 • Podnoszenie ciężarów, ciężki wysiłek fizyczny i nadwaga mogą prowadzić do szczypania szyjnych nerwów;
 • Pływania oraz joga są korzystne do stanu całego układu kostnego, w tym samym czasie, gdy do pęczek sprężyste i elastyczne, co zapobiega zużyciu i starzeniu się z całego organizmu.

Z zastrzeżeniem środków zapobiegawczych i terminowe leczenie szyjnego nerwu pułapkowej problemu jest mało prawdopodobne, aby przynieść wam niedogodności.
Najważniejsze jest to, że dba o swoje ciało, nie pozwala na nadmierne obciążenia i napięcia. Zniszczone zdrowie jest trudne do przywrócenia, a co najważniejsze wymaga niewiarygodnego wysiłku, czasu i pieniędzy