Nacięcie nerwu w odcinku piersiowym kręgosłupa

Szczypanie nerwu w odcinku piersiowym kręgosłupa jest raczej nieprzyjemnym czynnikiem, który negatywnie wpływa na cały układ. Zazwyczaj zacinanie się jest wynikiem nieudanego ruchu, ale może wskazywać na poważne zmiany zwyrodnieniowe, w tym. osteochondroza różnych części kręgosłupa lub przepuklina dysku kręgowego. Co spowodowało odpowiednie szczypanie.

Przyczyny

Przyczyny ucisku nerwu w odcinku piersiowym kręgosłupa można podzielić na dwie główne grupy:

  • Uszkodzenia mechaniczne. W szczególności może być nieumyślne ściskanie rdzenia nerwu oznacza nieostrożnego obracanie się i blokowanie spowodowane niewspółmiernej mięśni gorset obciążeniu osiowym;
  • Zmiany zwyrodnieniowe. Mogą tu zaistnieć zarówno zmiany pozycji, jak i wrażliwość ze względu na skoliozę, a najstraszniejsze jest osteochondroza.

Jest to najczęstszy rodzaj uszczypnięcia. Zwykle, aby przełamać nerwy, konieczne jest picie leków rozszerzających naczynia krwionośne.

Najczęściej nerw jest poddawany jednemu efektowi, a bolesne odczucia są jedynie wynikiem uszkodzenia tkanki nerwowej.Jak w tym przypadku być? Idź do lekarza, przeprowadź specjalistyczny masaż i użyj środków znieczulających, aby stłumić ból. Zwykle to naruszenie ma miejsce w ciągu 4-7 dni. Wtedy możesz ponownie prowadzić normalny tryb życia.

osteochondroza

Osteochondroza jest zwyrodnieniową zmianą w stawach prowadzącą do ich zmielenia. W rezultacie zmiana pozycji kości i bezpośredni kontakt z nerwami. W tym przypadku szarpane nerwy w okolicy klatki piersiowej są dość częste. Jak to traktuje? Po pierwsze, konieczne jest zatrzymanie osteochondrozy. Samo leczenie polega na usunięciu nerwu, który uderzył w dotknięty obszar.

Objawy

Jakie są objawy takiego uszczypnięcia? Może to być jawne lub niejawne:

  • Zakłócenia przewodu żołądkowo-jelitowego;
  • Zespół bólu;
  • Ból podobny w opisie do dławicy piersiowej;
  • Zredukowana mobilność w uszkodzonym obszarze.

Zwykle objawy mogą również określać przyczynę uszczypnięcia nerwów.

Dysfunkcja przewodu pokarmowego

Napięte nerwy mogą powodować brak równowagi w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Po pierwsze, ta zmiana położenia jelita; Po drugie, to skurcze w jamie brzusznej i zaburzenia trawienne.Zwykle oznacza to nie tylko zaciśnięty nerw, ale także zmianę położenia kręgu lub wypadnięcie przepukliny międzykręgowej.

Zespół bólu

Zespół bólowy jest głównym objawem nerwu zaciśniętego w odcinku piersiowym kręgosłupa. Zwykle oznacza uszkodzenie tkanki nerwowej. Leczenie polega na usunięciu nerwu lub oczekiwaniu jego całkowitej regeneracji. Na czas oczekiwania zaleca się rozmazać uszkodzony obszar za pomocą środków znieczulających oraz stosować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pomoże to pozbyć się zespołu bólowego i złagodzić wiele pacjentów.

Zmniejszona mobilność

W przypadku, gdy szczypta pozostaje, poziom mobilności maleje z powodu niezdolności do wytrzymania bólu. Nawet przy przyjmowaniu leków przeciwbólowych i środków znieczulających ból nie ustępuje. Wskazuje to, że nerw nadal znajduje się pomiędzy kręgami, a mediatory stanu zapalnego nie pozwalają na wymknięcie się z obszaru dotkniętego chorobą. Jest leczone przez ustalenie kręgosłupa lub przez usunięcie nerwu.

Zespół bólu podobny do dławicy piersiowej

Bardzo często ból zaciśniętego nerwu jest pod wieloma względami podobny do dławicy piersiowej. Ponieważból objawia się nie w plecach, ale w klatce piersiowej. W takim przypadku lepiej skonsultować się z kardiologiem, aby uniknąć złego leczenia. W przypadku ucisku nerwu w okolicy klatki piersiowej w pobliżu mięśnia sercowego może to wskazywać tylko na jedno, krzywiznę lordozy kręgosłupa. Dlatego po ustąpieniu objawów należy skonsultować się z chirurgiem, aby określić rodzaj krzywizny.

Jak leczyć

Istnieje kilka podstawowych metod leczenia takiego uszczypnięcia:

  • Pozbycie się przyczyny uszczypnięcia, czy to koordynacja gorsetu mięśniowego, czy leczenie krzywizny starczej kręgów;
  • Usunięcie nerwu jest stosowane tylko wtedy, gdy kręcz został zaciśnięty przez mechaniczne działanie. Zwykle uszkodzone tkanki powodują dodatkowe zapalenie, które zapobiega zespołowi bólowemu bez operacji:
  • Przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, jako alternatywa dla operacji. Podczas mocowania kręgosłupa i leżenia w pozycji leżącej, pacjent powinien przyjmować leki przeciwzapalne, aby zmniejszyć rozmiar uszkodzonego nerwu i spowodować odpływ mediatorów stanu zapalnego.Po drugie, leki przeciwbólowe, które pozwalają zmniejszyć efekt zespołu bólowego, a co za tym idzie po cichu przenieść cały cykl leczenia.

Obejrzyj wideo: The Call of the Wild Audiobook by Jack London (Sierpień 2019).