Wybór łaty przepuklinowej dla noworodków

Wiele dzieci w wieku niemowlęcym ma przepuklinę pępkową. Przejawia się w postaci silnie wystającego pierścienia. Ale nie panikuj, jeśli zdiagnozowano to u dziecka. Możesz użyć nowoczesnych metod i narzędzi, które szybko usuwają ten problem. Jedną z popularnych metod jest łatka do przepuklin pępkowych u noworodków.

Co to jest?

Łatka przepuklinowa pępkowa dla noworodków jest skutecznym narzędziem, które pozwala szybko naprawić występ. Ten lek stosuje się zgodnie z zaleceniami lekarza. Nowoczesne apteki oferują szeroką gamę plastrów, wśród których rodzice mogą wybrać odpowiednią opcję.

Ważne!
Przepuklina u dzieci jest cechą ciała, która w większości przypadków przechodzi do wieku trzech lat. Rodzice są w stanie przyspieszyć ten proces: musisz skorzystać z pomocy bandy, zrobić masaż, rozprowadzić dziecko na brzuchu.

Porofix - cechy tynku

Szczególnie popularna jest Porofix, ponieważ nie zawiera żadnych szkodliwych składników. Nie powoduje reakcji alergicznych, jest całkowicie bezpieczny dla dziecka.Łatwo przychodzi powieść ta poprawka jest konieczna, aby zwilżyć niewielką ilość ciepłej wody. Produkt został zaprojektowany specjalnie do leczenia przepuklin pępkowych u niemowląt.

Instrukcje dotyczące klejenia Porofix

Producent Porofix używa tylko wysokiej jakości materiałów do produkcji gipsu. Praktyka pokazuje, że nie powoduje ona nawet irytacji. Produkty powinny być noszone przez co najmniej dziesięć dni. Zaleca się noszenie plastra przez cały dzień, można go stosować tylko podczas kąpieli. Tynk jest stosowany dla dzieci w wieku do 3 lat.

Arilis

Takiej łaty można użyć zarówno do eliminacji wybrzuszenia, jak i jako środek zapobiegawczy. Jest odpowiedni dla dzieci w wieku niemowlęcym i do 5 lat. Arilis pomaga znormalizować anatomiczną pozycję pępka.

Młodzi rodzice mogą wystraszyć się problemu. Nie oczekuj, że wybrzuszenie przejdzie samoistnie. Skonsultuj się ze specjalistami, skorzystaj z pomocy zespołu. Najczęściej do rozwiązania tego problemu wystarczy kurs trwający 10 dni. Producent wykorzystuje specjalną technologię "Oddychający pępek".Pozwala na użycie łaty nawet wtedy, gdy pępek krwawi, lub skóra wokół niego jest silnie podrażniona.

Zwróć uwagę!
Przepuklina pępkowa jest łatwo diagnozowana. Pamiętaj, że w przypadku braku odpowiedniego leczenia, może to być upośledzone. Może to prowadzić do operacji.

Hartman

Tynk Hartmana jest uważany za bardziej przystępną opcję, na którą może sobie pozwolić każda rodzina. Ze względu na niski koszt łatka stała się powszechna. Ma właściwości hydrofobowe. Jednak jego samoprzylepna podstawa jest dość niezawodna.

Przy produkcji producent używa miękkiego materiału nietkanego, a także małej poduszki, która nie jest wklejona do pępka.

Hartman pozwala stworzyć sprzyjające warunki do leczenia przepukliny, użyty klej jest hipoalergiczny.

Istota metodologii
Recenzje po artykule
Poduszka Meiram
Przyjmujemy zamówienia w przedsprzedaży.
Zamów teraz
Zalecenie
Pediatrzy zalecają stosowanie plastra na papierze dla niemowląt. Pozwala skórze oddychać, łatwo jest namoczyć podczas kąpieli.

Tynk hipoalergiczny

Jeśli rozważymy różne rodzaje plastrów, które pomogą pozbyć się przepukliny pępkowej, warto dać pierwszeństwo hipoalergicznym wariantom. Jest to konieczne, aby zmniejszyć negatywny wpływ na skórę dziecka. Niektóre matki radzą używać zwykłego bandaża. Ale zanim zastosujesz się do tej rady, pomyśl o swoim dziecku. Jego skóra jest nadal zbyt delikatna, łatwo może ulec traumie. Dlatego właściwym wyborem będzie specjalna pomoc zespołowa. Taki plaster jest zaprojektowany z uwzględnieniem charakterystyki choroby i jest przeznaczony dla skóry dziecka.

Jak przykleić przepuklinę pępkową za pomocą gipsu

Jeśli zauważysz, że pępek dziecka jest podawany do przodu, to warto podejrzewać, że jest to przepuklina pępkowa. Ale nie traktuj siebie sam, używaj metod ludowych, lecz przepuklinę za pomocą monety. Lepiej pokazać dziecku specjalistę, który dokładnie zdiagnozuje. Taką wypukłość można wyjaśnić cechą anatomiczną. Jeśli lekarz powie, że dziecko ma przepuklinę, na pewno przepisał lekarstwo. Powinien być kompleksowy, w tym specjalna łatka.

Taką łatkę można kupić w specjalistycznym sklepie dziecięcym lub w aptece. Trzymaj się następującej sekwencji:

1 Zbadaj producentów, którzy oferują zakup podobnych produktów, i wybierz odpowiednią opcję (patrz początek artykułu).

2 Poproś specjalistę, aby jasno pokazał, jak prawidłowo uszczelnić przepuklinę. Niech doświadczony lekarz sam wykona pierwszą procedurę.

3 Przed wklejeniem poprawki musisz naprawić obszar wypukły. Ponadto, palcami należy połączyć proste mięśnie brzucha nad pępkiem.

4 W rezultacie powinieneś otrzymać dwie fałdy podłużne.

5 Następnie można przykleić tynk szerokim paskiem, który powinien wynosić co najmniej 4 centymetry.

6 Łatka powinna być noszona przez 10 dni. Możesz usunąć bandaż tylko do kąpieli.

7 W ciągu 10 dni konieczne jest ponowne przekazanie noworodkowi do lekarza. Będzie mógł określić, czy pierścień pępowinowy jest zamknięty. W przeciwnym razie wyznaczy ponowne użycie plastra lub zaoferuje interwencję chirurgiczną.

Wideo
Na filmie specjalista pokazuje, jak prawidłowo naprawić łatę Porofix na pępku noworodka.

Do tej pory istnieje wiele metod leczenia przepuklin pępkowych u noworodków.Jednym z najbardziej skutecznych jest pomoc zespołowa. Pamiętaj, że właściwe leczenie może wybrać tylko specjalista. Aby to zrobić, Twoje dziecko będzie musiało przejść odpowiednie testy, przejść ankietę, odwiedzić pediatrę.

Obejrzyj wideo: How Not To Die: The Role of Diet in Preventing, Arresting, and Reversing Our Top 15 Killers (Sierpień 2019).