Operacja usunięcia przepukliny międzykręgowej: czego się spodziewać

Na świecie choroba, na przykład przepuklina kręgosłupa, nabiera tempa. Często dzieje się tak, gdy nastolatek sami i ich rodziców dzieci zaczynają osteochondroza, wierząc, że może być łatwo wyleczyć i nie warto już teraz borykają się z tym problemem. W wyniku choroby zwyrodnieniowej dysku, może wystąpić przepuklina kręgosłupa, w niektórych przypadkach bardzo niebezpieczne, a ryzyko konieczności opuszczania osoby niepełnosprawnej, a czasem ostatnią deską ratunku jest operacja usunięcia przepuklina dysku.

Istota operacji

Ten zabieg chirurgiczny na usunięcie przepuklin w obszarze kręgosłupa i usuwania z cierpienia pacjenta z powodu tej choroby częściej wyciskane nerwów, ból odczuwalne w całym organizmie. Jeśli nie przeprowadzenie operacji lub nie radzić sobie z tego leku, istnieje ogromne ryzyko paraliżu kończyn i śmierci. Operacja usunięcia przepukliny międzykręgowej jest często jedynym wyjściem z tej sytuacji.

W jakich przypadkach konieczna jest operacja?

Bardzo często, po rozpoznaniu przepuklina dysku operacji chirurdzy natychmiast powołać więc nie przegap czasu, nie pozwalają na postęp choroby i zmniejszyć ryzyko powikłań.Istnieje cała lista sytuacji, w których usunięcie przepukliny międzykręgowej należy wykonać natychmiast:

 1. Interwencja chirurgiczna jest wykonywana, jeśli nie można opanować zespołu bólowego lub zmniejszyć go za pomocą leków.
 2. Jeśli pacjent ma patologię unerwienia miednicy mniejszej, dzięki której pacjent nie może niezależnie zachować masy kału i moczu.
 3. Z częściowym lub całkowitym paraliżem kończyn dolnych, na przykład paraliż jednej z nóg lub stóp.
 4. Operację powołuje się natychmiast po zaburzonym unerwieniu mięśni nóg, które rozwija się zanikiem i zmniejsza wrażliwość.
 5. Chirurg wykonuje zabieg chirurgiczny, jeśli po trzech miesiącach leczenia lekiem pacjenci nie odczują żadnych pozytywnych zmian.

Jakie mogą być przeciwwskazania?

Wynik jakiejkolwiek operacji zależy od doświadczenia chirurga i wdrażania zaleceń po nim. W przeciwnym razie mogą pojawić się komplikacje, między którymi można wyróżnić:

 1. Bardzo często występuje proces zapalny w dziedzinie interwencji.
 2. Najbardziej niepożądanym jest nawrót przepukliny międzykręgowej. Wynika to z wczesnego powrotu do wysiłku fizycznego lub z powodu zakłóceń poszczególnych segmentów kręgosłupa.
 3. Tworzenie się blizn i zrostów.Konsekwencją tego jest utrata zdolności do aktywnego poruszania się.

Każda interwencja chirurgiczna w obrębie kręgosłupa może nieść wiele komplikacji. Dlatego powinniśmy rozważyć zalety i wady i poszukać doświadczonego, profesjonalnego specjalisty, który nie zaszkodzi, ale pomoże pozbyć się tej dolegliwości.

Niż operacja jest niebezpieczna

Operacja usunięcia przepukliny międzykręgowej jest sposobem na walkę z procesem degeneracyjnym. Po usunięciu przepukliny, chirurg automatycznie rozpoczyna postęp wszystkich procesów dystroficznych, co powoduje ryzyko nawrotu. Aby tego uniknąć, lekarz usuwa a następnie zastępuje Implant płyty, ale utrudniała segmentu, w wyniku innego działu może mieć wpływ i może opracować nowy przepukliny.

Nowoczesne rodzaje interwencji chirurgicznej

Istnieje kilka metod eliminacji przepuklin międzykręgowych, dlatego chirurg wybiera metodę opartą na lokalizacji przepukliny u pacjenta, aby wykonać operację z mniejszym ryzykiem. Istnieje 6 sposobów na usunięcie przepukliny dysku, z których każdy można znaleźć na wideo:

 1. Dysektomia. Gatunek ten, zdaniem niektórych lekarzy, jest przestarzały, ale to nie pozbawia go możliwości prowadzenia, czasami jest to o wiele bardziej skuteczna metoda niż inne. Podczas tej operacji wykonuje się nacięcie i całkowite usunięcie krążka międzykręgowego. Wadami tego typu operacji jest długi okres rehabilitacji i ryzyko powikłań, takich jak przenikanie patogenów i infekcja. Główną zaletą jest to, że zmniejsza się ryzyko ponownego rozwoju przepukliny i nawrotu choroby.
 2. W endoskopowym usunięciu przepukliny międzykręgowej wszystkie zabiegi wykonywane są przez specjalny endoskop, który koryguje przepuklinę. Ta operacja jest uznana za minimalnie inwazyjną, co przyczynia się do eliminacji powikłań, takich jak krwawienie i traumatyzm mięśni. Skuteczność tej techniki potwierdzają pozytywne opinie lekarzy i pacjentów. Negatywne aspekty tej metody to: możliwość nawrotu i silne bóle głowy spowodowane niewłaściwym znieczuleniem. Chirurgia endoskopowa w wielu regionach kraju jest droga, co czyni ją atrakcyjną nie dla wszystkich.
 3. Mikrochirurgiczna metoda usuwania przepuklin międzykręgowych jest uważana za najnowocześniejszą i mniej traumatyczną, ponieważ podczas operacji nie wpływają na otaczające tkanki przepuklinowe. Operacja wykonywana jest przez dostępne nowoczesne instrumenty chirurgiczne, a wszystko dzieje się na poziomie mikro. Skuteczność tej metody jest niezaprzeczalna, ale istnieje pewne ryzyko powikłań, takich jak bliznowacenie i rozwój nawrotu.
 4. Laminektomia - jeden z rodzajów operacji otwartych, w którym usuwany jest tylko obszar bezpośrednio ściskający krążek międzykręgowy. W okresie rehabilitacji lekarze naprawiają szybkie gojenie i odbudowę tkanek oraz ich funkcje. Chociaż operacja ta działa w oszczędny sposób, nie jest konieczne wykluczenie możliwego ryzyka powikłań, a mianowicie ryzyka nawrotu choroby i wprowadzenia zakażenia do rany, co prowadzi do sepsy.
 5. Reprezentacja nowoczesnej operacji minimalnie inwazyjnej to nukleoplastyka dysku. Podczas operacji, pod wpływem promieniowania rentgenowskiego, w dotkniętej części wstrzykuje się specjalną igłę, która kieruje promieniowaniem laserowym i promieniowaniem o częstotliwości radiowej, co promuje ogrzewanie wewnętrznej substancji,w wyniku czego następuje zmniejszenie wypukłości przepukliny. Ta operacja pozwala złagodzić ból pacjenta. Chirurg z reguły stosuje tę metodę z niewielkimi wypukłościami bez powikłań.
 6. Usunięcie lasera przepuklinowego międzykręgowego - najbardziej popularna i prosta technologicznie metoda leczenia tego problemu. Gdy nagrzewa części dysku, następuje ich niszczenie. Ten efekt jest wyjątkowy, ponieważ nie tylko uwalnia od choroby, ale także pomaga przywrócić tkankę. Powikłania pooperacyjne są często leczone tylko antybiotykami.

Okres rehabilitacji

Pacjentom, którzy przeszli taką operację, przepisano środki przeciwbólowe i antybiotyki, co pomaga zapobiegać infekcji rany i rozwojowi sepsy. Odpowiedzi lewicowe osób, które przeszły operację i okres rehabilitacji, pokazują duży procent pozytywnego wyniku i potrzeby szybkiego leczenia. Aby szybko powrócić do normalnego trybu życia, należy przestrzegać następujących zasad:

 1. Przez dwa tygodnie po interwencji pacjent powinien otrzymać pełny odpoczynek.
 2. Konieczne jest noszenie specjalnego gorsetu, aby szwy się nie rozdzieliły (zależy od metody), a obciążenie kręgosłupa zmniejsza się.
 3. Wstań z łóżka, powinieneś być tak schludny, jak to możliwe, przy przenoszeniu całego ciężaru na ręce, trzymając plecy prosto.
 4. Ściśle zabronione ostre skręty mogą prowadzić do mieszania kręgosłupa w miejscu operacji.
 5. Będziesz musiał kupić materac ortopedyczny, aby zapewnić właściwą postawę podczas snu.

Jeśli wypełnisz wszystkie te punkty, masz gwarancję szybkiego i łatwego okresu rehabilitacji przy zmniejszonym ryzyku komplikacji.

Ile operacji

Na szczęście współczesna medycyna zrobiła ogromny krok w kierunku wyeliminowania przepuklin międzykręgowych i jej konsekwencji, więc chirurdzy mogą oferować kilka rodzajów operacji. Ile dokładnie każdy z nich trudno powiedzieć, zależy od stopnia złożoności choroby, stabilizacji w okresie pooperacyjnym, instalacji implantu i innych czynników. W różnych regionach cena zmienia się średnio z 15 tysięcy rubli.

Opinie pacjentów

Vera, 30 lat, miasto Perm:

Ciągle odczuwano bolące bóle na polędwicy, to było długo przerażające.Zdecydował się zejść lub udać się do eksperta, powiedział lub powiedział, że stwierdzono przepuklinę międzykręgową w odcinku lędźwiowym. Zaczęła szukać wykwalifikowanego chirurga, zrecenzowała kilka filmów i recenzji. Miesiąc później poszedłem na operację, chirurg użył metody endoskopowej, okres rehabilitacji trwał trochę czasu, nawet konsekwencje nie trwały długo. Bardzo zadowolony z niskiego kosztu operacji. W ciągu miesiąca zacząłem prowadzić zwykły tryb życia.

Maria ma 27 lat, miasto Ufa.

W stosownym czasie brakowało mi leczenia osteochondrozy, a jako konsekwencja lub badanie u mnie stwierdzono przepuklinę międzykręgową, która nie pozwoliła żyć, jest wysoka. Lekarze nie mogą mieć dziecka, dopóki nie pozbędę się przepukliny. Wziął to za pewnik i zaczął przygotowywać się do operacji, z korzyścią dla kosztów. Przeczytaj opinie na temat możliwych konsekwencji i zagrożeń, był gotowy na wszystko ze względu na dziecko. Operacja zakończyła się sukcesem, a okres rehabilitacji nie zajęł dużo czasu. Teraz mam całkowicie zdrowe plecy.

Olga 29 lat, miasto Omsk.

Niespodziewanie pojawiła się przepuklina międzykręgowa. Postanowiłem tego nie odkładać i położyć na biurku chirurga. Szukałem doświadczonego lekarza, przeczytałem opinie o jego pracy na stronie internetowej kliniki.Operacja została zakończona bezpiecznie i bez konsekwencji, jest wdzięczna innym pacjentom za odpowiedzi na temat lekarza, nie przegrała. W ciągu dwóch miesięcy wróciłem do pracy.