Jak prawidłowo rozciągnąć kręgosłup z przepukliną

Przepuklina kręgosłupa jest bardzo częsta, ale interwencja chirurgiczna jest środkiem skrajnym, który jest trudny do rozwiązania. Ekstrakcja kręgosłupa z przepukliną jest jedną z najczęstszych metod zachowawczych. Jest to skuteczna technika, otrzymująca pozytywne informacje zwrotne - zarówno lekarze ortopedyczni, jak i ich pacjenci.

Istota metodologii

Rozciąganie kręgosłupa z tworzeniem formacji międzykręgowych i dyskowych jest dość często stosowane. Metoda polega na tym, że mięśnie i więzadła wzdłuż osi pionowej są rozciągane za pomocą poziomego pręta lub innych urządzeń. Dzięki temu uzyskujemy następujące korzystne efekty:

  • łagodzi nacisk na przepuklinę;
  • poprawić procesy metaboliczne i krążenie krwi w obszarze problemowym;
  • impulsy są wzmacniane między dotkniętymi nerwami;
  • obrzęk został usunięty;
  • kręgosłup nerwu zostaje uwolniony, co prowadzi do zmniejszenia bólu i zmniejszenia drętwienia kończyn.

Czasami, aby osiągnąć lepszy wynik, stosujemy również obciążenia przyczepione do specjalnych pasów i noszone na ciele pacjenta. W jednym zabiegu mięśnie kręgowe są rozciągane o wartość od 1 do 4 cm.

Czas trwania procedury i poziom ćwiczeń są ustalane przez lekarza prowadzącego. Wskaźniki te zależą od wagi i wieku pacjenta, a także od ciężkości choroby.

Procedury mające na celu rozciągnięcie kręgosłupa mogą być wykonywane zarówno w wyspecjalizowanych instytucjach, jak iw domu, przy użyciu różnych symulatorów. Ich stosowanie jest zwykle ukierunkowane nie tylko na leczenie samej przepukliny, ale także na osteochondroza, która jest przyczyną takich formacji. Jednak pomimo tego, że wyciąg kręgosłupa z przepuklinami daje pozytywne wyniki, powinien być przeprowadzany tylko pod ścisłym nadzorem lekarza.

Ponadto, technika ta ma szereg przeciwwskazań, wśród których masa pacjenta przekracza 100 kg, wiek powyżej 60 lat, obecność stanu zapalnego lub zrostów w kręgosłupie, słaba tolerancja procedury i inne cechy. Dlatego rozciąganie kręgosłupa jest przepisywane tylko przez lekarzy, a nie przez pacjentów według własnego uznania.

Opcje ekstrakcji

W zależności od zaniedbania przepukliny i krzywizny kręgosłupa, rozciąganie można wykonać metodą suchą lub podwodną.Wersja sucha lub bezwodna zakłada większe obciążenia na szkielecie i pomaga osiągnąć większy efekt. W związku z tym jest stosowany w cięższych przypadkach choroby pleców.

Suche rozciąganie jest możliwe w pozycji pionowej za pomocą poziomego paska lub poziomego paska - na specjalnych symulatorach, które są stosowane w sanatoriach i innych instytucjach medycznych.

Wydłużenie kręgosłupa pod wodą jest łagodniejszą metodą korygowania patologii kręgosłupa. Faktem jest, że pod wpływem komfortowej temperatury wody (37-38 stopni) mięśnie się rozluźniają, a patologie są lepiej podatne na korektę.

Podwodne rozciąganie jak i rozciąganie na sucho jest możliwe zarówno pod ciężarem własnego ciała, jak i za pomocą osłon, poręczy i innych urządzeń obciążających.

Skuteczność metody

Taka metoda leczenia przepukliny kręgosłupa okazała się skutecznym dodatkiem do leczenia medycznego i fizjoterapeutycznego. Ekstrakcja jest wskazana w odcinku lędźwiowo-piersiowym i odcinku piersiowym kręgosłupa, a gdy zostanie dotknięty obszar szyjki macicy, ta technika nie jest stosowana z powodu słabych wyników.

Dzięki odpowiedniemu podejściu lekarzy, rozciąganie kręgosłupa pozwala pozbyć się przepuklin międzykręgowych i przepuklin międzykręgowych, a także znacznie zmniejszyć zespół bólowy. Niemniej jednak należy pamiętać, że ta technika nie jest stosowana w oderwaniu od innych składników leczenia zachowawczego.

Tylko właściwe podejście i kombinacja kilku technik pomoże uporać się z chorobą kręgosłupa, a nie tylko zmniejszyć ból i drętwienie kończyn, ale także pomóc w odbudowie uszkodzonych tkanek.

Recenzje

Anastasia, 43, Almetyevsk

Miałem małą przepuklinę w odcinku piersiowym kręgosłupa. Pomimo faktu, że było tylko drobne odrętwienie dłoni i dość znośny ból, lekarze nalegali na operację. Ale wiem, że to nie jest panaceum, więc zdecydowałem się najpierw spróbować konserwatywnych metod. Rozszerzenie kręgosłupa, w połączeniu z lekami. Oczywiście zajęło to dużo czasu - dopiero około 3 miesiące później zauważyłem wynik. Ale teraz czuję się dobrze bez żadnej chirurgicznej interwencji.

Nikolay, 51 lat, Taganrog

Kiedy miałem przepuklinę międzykręgową, również starałem się ją leczyć tą metodą, ale wynik był minimalny. Ból ustąpił na chwilę, ale prawie natychmiast wrócił.Z tego powodu musiałem przejść operację, po której ból i drętwienie ręki prawie natychmiast minęły. Dopiero wtedy dowiedziałem się, że z przepukliną w skręcie szyjnego, rozciąganie jest złe.

Евгений, 39 lat, Saratow

Ja również leczyłem przepuklinę kręgosłupa tą techniką, nawet kupiłem specjalnego trenera huśtawkowego do pionowego rozciągania. Nie wiem, czy pomógł lub podjął leczenie, ale stan zdrowia poprawił się, a badanie wykazało, że przepuklina maleje. Teraz ten symulator jest używany przez całą rodzinę: Jestem na leczenie, moja żona i syn są w celu zapobiegania.

Obejrzyj wideo: Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy (Sierpień 2019).