Jak leczyć przepuklinę kręgosłupa bez operacji

Nieoperacyjne leczenie przepukliny kręgosłupa ma na celu przywrócenie sprawności funkcjonalnej kręgosłupa, jego rozładowanie, zwiększenie ruchu i wzmocnienie gorsetu mięśniowego. Wada w obrębie kręgu, która nie przekracza 2 mm w przypadku patologii szyjki macicy i 6 mm w przepuklinie klatki piersiowej i kręgosłupa, może być leczona zachowawczo. Ważne jest, aby pamiętać, że aby całkowicie wyleczyć zniszczonego dysku bez operacji nie jest możliwe, a terapia ma na celu utrzymanie stanu kręgosłupa, eliminując symptomatyczne kompleksu i wpływu na przyczyny choroby międzykręgowego.

Leki i ludowa rekonstrukcja kręgosłupa jest wykonywana w domu pod nadzorem specjalisty z wykorzystaniem sprawdzonych technik przywracania funkcji kręgosłupa. Oprócz leczenia farmakologicznego i leczenia tradycyjnymi metodami, konieczne jest przeprowadzenie ręcznej dysków odzyskiwania, aby powrócić do swojej pozycji anatomicznej i równomierny rozkład obciążenia na każdym kręgosłupa.

Konieczne jest leczenie choroby przez kilka miesięcy, ponieważ w początkowej fazie choroba jest rzadko diagnozowana i do pełnego odzyskania krążka konieczne jest wzmocnienie mięśni,normalizacja stanu psychicznego i eliminacja powiązanych procesów patologicznych.

Leki

W leczeniu choroby etiotropno stosuje się kilka grup leków.

 • niesteroidowe leki przeciwzapalne: skuteczny sposób na wyeliminowanie objawów zapalenia i bólu, łagodzenie gorączki, zapobieganie powikłaniom. Wyznaczony głównie w okresie zaostrzenia się patologii, postępując równolegle z osteochondrozą. Reprezentantem NPS jest diklofenak w postaci tabletek lub ampułek do iniekcji domięśniowej;
 • środki chondroprotekcyjne i kwas hialuronowy: są przeznaczone do odbudowy tkanki chrzęstnej, jako alternatywa dla chirurgii. Przygotowania tej grupy wypełniają zapotrzebowanie organizmu na niezbędne pierwiastki śladowe, zapobiegają stopniowemu niszczeniu dysku. Oprócz efektu regeneracyjnego, te substancje mają działanie znieczulające i wzmacniające. Reprezentantem chondroprotektorów jest Teraflex, który stymuluje odbudowę chrzęstnej tkanki, łagodzi objawy zapalenia i zmniejsza elementy rozszczepiające chrząstkę;
 • środki homeopatyczne: powołano do zaostrzenia przewlekłego procesu, aby uruchomić mechanizm ochronny. Dzięki zastosowaniu naturalnego mechanizmu można osiągnąć większą skuteczność, stosując medyczne i ręczne metody leczenia. Reprezentant - Maść Cel T, który ma właściwości przeciwzapalne i homeopatyczne. Miejscowa maść znieczula dotknięty obszar i działa jako uzupełnienie wewnętrznego leczenia przepukliny.

Patogenetycznie w leczeniu choroby kręgosłupa można za pomocą enzymów, hormonalnych leków, które łagodzą obrzęki, które eliminują objawy, które tworzą patologiczny łańcuch w przepuklinę dysku.

 1. Preparaty do wzmocnienia i poprawy napięcia ścian naczyniowych;
 2. Kompleksy witaminowe;
 3. Hormonalne leki przeciwzapalne;
 4. Leki rozszerzające naczynia krwionośne.

Wystawiając tarczę, należy leczyć niedobór tlenu w tkankach i zapobiegać tworzeniu się skrzepu krwi: zaleca się stosowanie witamin Milgamma.

Nie używaj narkotyków bez konsultacji z lekarzem. Tylko doświadczony specjalista prawidłowo wybierze kombinację leków, aby osiągnąć maksymalny efekt przy minimalnych skutkach ubocznych.Opinie pacjentów jednogłośnie potwierdzają, że staranne przestrzeganie zaleceń zapewnia skuteczne leczenie.

Eliminacja objawów patologii międzykręgowej umożliwi ręczne metody leczenia, fizjoterapię, hirudoterapię, gimnastykę

Fizjoterapia

Metody oddziaływań fizjoterapeutycznych są stosowane do każdego przepukliny kręgosłupa, pozwalają na przywrócenie krążka bez operacji wraz z innymi metodami leczenia.

 • terapia ultradźwiękowa hydrokortyzonem;
 • ekspozycja na prądy diadynamiczne;
 • elektroforeza z lekami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi;
 • akupunktura, terapia cieplna;
 • pływanie w basenie, masaż pod wodą.

Metody fizjoterapeutyczne działają lokalnie bezpośrednio na miejscu patologicznym, co pozwala na regularne prowadzenie działań bez szkody dla zdrowia. Komentarze pacjentów jednoznacznie zalecają wymienione procedury dotyczące skutecznego leczenia zespołu bólowego.

Leczenie w domu

Leczenie przepukliny kręgowej bez zabiegów za pomocą środków ludowych obejmuje stosowanie sprawdzonych ziół (żywokost, kora dębu) do wywarów i naparów, okłady, maści.W medycynie ludowej stosuje się żywokost lekarski, tłuszcz koński, miód, kalanchoe, czerwoną glinę. Gdy przepuklina dysku jest łatwa do wyleczenia objawów bólu i dyskomfortu popularnych metod już dwie godziny, dzięki rozgrzewających kompresów i wywary.

 1. Lub ostróżka żywokost: zioło stosowane w leczeniu przepuklin długi czas, ponieważ zawiera substancje, które przywracają kości i chrząstki. Kombinezon trawy usuwa objawy procesu zapalnego, działa znieczulająco i regeneracyjnie. Żywokost przygotowania następującej receptury: suszone korzenie roślin, w ilości 55 g napełnia się oliwę z oliwek (500 g); Mieszaninę podaje się przez co najmniej 10 dni, po czym stosuje się ją do kompresji i masażu kręgosłupa. Również przydatne jako maść żywokostu W smalec dodano wysuszony żywokost (4/1), wykończone maść wcierać snem tyłu;
 2. Kompresja tłuszczu końskiego, sądząc po przeglądach, skutecznie radzi sobie z bólem po pierwszym zastosowaniu kompresu przez dwie godziny;
 3. Leczenie Kalanchoe: międzykręgowy narażona powierzchnia liści Kalanchoe jest stosowana przez kilka godzin, co eliminuje objawy bólowe. Stosowany jest również sok Kalanchoe, który dodaje się do żywokostu trawy na kompresy;
 4. Ziele dziurawca z przepukliną międzykręgową nalega na rafinowany olej przez około dwa tygodnie, po czym dotknięty obszar kręgosłupa jest nasmarowany.

Naturalne zioła, takie jak żywokost, dziurawiec, kora dębu, herbata skutecznie łagodzą stany zapalne krążka międzykręgowego i pomagają leczyć przepuklinę bez wykonywania operacji. Ale bezużyteczne jest stosowanie tylko ludowych metod leczenia przepuklin międzykręgowych, równolegle konieczne jest wzmocnienie gorsetu mięśniowego w celu kompleksowej odbudowy.

Metody funkcjonalne i ręczne

Obowiązkowym etapem terapii dyskami jest trakcja kręgosłupa, masaż i terapia manualna. Leczenie przepukliny zachowawczo wymagane przez kilka miesięcy, więc trzeba kupić materac ortopedyczny, który pozwala kręgosłupie zająć właściwą pozycję.

Manualna terapia dyskowa jest skuteczna w łagodzeniu bólu, który rozprzestrzenił się na kończynę dolną i górną, podczas gdy masowanie strefy patologicznej jest zabronione. Wykonuje się zestaw ćwiczeń terapeutycznych i profilaktycznych, aby zapobiec powikłaniom i zmniejszyć traumatyczne skutki na struktury nerwowe. Gimnastyka jest przepisywana przez lekarza, w zależności od stadium patologii.

Zgodność ze środkami zapobiegawczymi, prawidłowym odżywianiem i kuracją lekami umożliwia leczenie patologii międzykręgowej bez radykalnego usuwania dysków. Niemożliwość wyleczenia metodą zachowawczą lub częstymi nawrotami choroby wymaga przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego z późniejszym przywróceniem funkcji kręgosłupa.

Loading...