Przepuklina rdzeniowa i niepełnosprawność

Przepuklina międzykręgowa jest bardzo poważną chorobą, z powodu której można dezaktywować osobę. Dlatego wielu pacjentów interesuje się pytaniem, czy po operacji usuną przepuklinę kręgosłupa. Problem ten jest bardzo pilne, ponieważ okres rehabilitacji odbywa się wszystko na różne sposoby: można częściowo tracą zdolność pracy lub nawet stracić. Dlatego każdy przypadek analizowany jest indywidualnie.

Ekspertyzy medyczne i społeczne - co to jest i do czego służy?

Gdy diagnoza chirurgów przepukliny kręgosłupa niemal natychmiast oferuje operację, ponieważ przy jej pomocy można uniknąć groźnego paraliżu. Ale żeby zagwarantować, że po nim osoba w pełni wyzdrowieje, nie będzie ani jednego lekarza. Dlatego pacjenci decydujący się na ryzykowne leczenie powinni z wyprzedzeniem zastanowić się, jakie świadczenia przysługują pacjentom z tak ciężką diagnozą. Warto wziąć pod uwagę, że niepełnosprawność po usunięciu przepukliny kręgosłupa występuje tylko wtedy, gdy obserwuje się poważne powikłania. Zgodnie z prawem państwo zezwala każdemu pacjentowi na zarejestrowanie niepełnosprawności, ale aby go uzyskać, trzeba poddać się ekspertyzom medycznym i społecznym.Ale przede wszystkim ważne jest, aby zapoznać się z warunkami rejestracji niepełnosprawności i zapoznać się z odpowiednimi przepisami.

Tylko państwo może dać osobie status osoby niepełnosprawnej. Potrzebna jest pomoc medyczna i społeczna, aby pomóc pacjentowi w osiągnięciu niepełnosprawności. ITU bada diagnozę osoby i stopień jej choroby.

Komisja określa zabezpieczenie społeczne, dotkliwość choroby, możliwość pójścia do pracy i inne ważne szczegóły.

"Pitbulls" przy rejestrowaniu niepełnosprawności

Warto zauważyć, że jeśli dana osoba ma wystarczająco duże i stabilne pasywne zarobki lub są zamożni krewni, istnieje duże prawdopodobieństwo, że niepełnosprawność nie zostanie udzielona. W tym przypadku uważają, że pacjent będzie mógł zarabiać na własne pieniądze i nie potrzebuje pomocy państwa. W końcu możesz uzyskać lepszą rehabilitację na własny koszt, zamiast liczyć na bezpłatną pomoc państwa.

Czasami, poprzez ignorancję, możesz być winny odmowy przyjęcia niepełnosprawności lub wycofania istniejących korzyści.

Dzieje się tak, gdy pacjent mówi, że ma się dobrze, robi świetną robotę, ale nie mówi o pracy nad niepełnym harmonogramem pracy.Na tej podstawie Komisja wyciąga wnioski dotyczące poprawy samopoczucia danej osoby, co oznacza, że ​​świadczenia nie są już potrzebne pacjentowi i mogą zostać anulowane. Po tym czasie osoba musi pracować na pełny etat, ale z przepukliną kręgosłupa jest bardzo trudna, a czasem nawet niebezpieczna dla zdrowia.

Wszyscy pacjenci poddani operacji są natychmiast kierowani do komisji lekarskiej. Lekarz bada wyniki i określa, czy pacjent powinien otrzymać grupę osób niepełnosprawnych, czy też nie. Po otrzymaniu niepełnosprawności osoba musi co roku poddawać się powtarzanej prowizji i potwierdzać swój status oraz przypisaną grupę. Niepełnosprawność nie jest natychmiast przypisywana do życia: jeśli po operacji zdrowie pacjenta zostanie w pełni przywrócone, niepełnosprawność zostanie usunięta z tej osoby. Ale jeśli stan ciała się nie poprawia, to grupa niepełnosprawności pozostaje.

Nie oczekujcie współczucia od komisji lekarskiej, warto pamiętać, że jest to organizacja państwowa, która nie potrafi okazywać uczuć. Nie jest tajemnicą, że eksperci szukają wielu powodów, aby nie dać chorym grupy niepełnosprawności, której naprawdę potrzebuje.Musimy być przygotowani na to, że będziemy musieli dosłownie bronić naszych praw i udowodnić naszą niezdolność do pracy.

Aby spokojnie zarejestrować niepełnosprawność, zaleca się przestudiowanie odpowiednich przepisów lub skonsultowanie się z prawnikiem.

Na zlecenie pacjenci z przepukliną kręgosłupa są wysyłani na różne wskazania. Oto główne z nich:

 • wielokrotne i przedłużone zaostrzenia radikulopatii, mimo jakościowo przeprowadzonych zabiegów rehabilitacyjnych;
 • skomplikowany przebieg choroby z wtórnymi zaostrzeniami, jeśli pacjent nie może już wykonywać poprzednich obowiązków zawodowych, co prowadzi do zmniejszenia jego zarobków;
 • długotrwała niezdolność do pracy, wątpliwa diagnoza lub niekorzystne rokowanie choroby;
 • zespół asteniczny;
 • zaburzenia przedsionkowe;
 • silny ból;
 • zaburzenia motoryczne z powodu patologii krążków międzykręgowych odcinka lędźwiowego;
 • jeśli zaostrzenie obserwuje się 4 miesiące lub dłużej lub jeśli nie oczekuje się poprawy w najbliższej przyszłości.

Co potrzebujesz, aby zapewnić prowizję lekarską

W celu rejestracji niepełnosprawności z przepukliną międzykręgową należy przejść wszystkie niezbędne badania:

 • Analiza rentgenowska kręgosłupa;
 • elektromiografia;
 • reewasografia, tylko w przypadku, gdy przepuklina kręgosłupa została zaostrzona przez zaburzenia naczyniowe;
 • rechoencefalografia;
 • mielografia;
 • nakłucie lędźwiowe;
 • badania krwi i moczu.

W celu rejestracji niepełnosprawności konieczne jest przedstawienie takich dokumentów:

 • lista kontrolna z polikliniki, w której dana osoba przechodzi badanie;
 • zaświadczenie o niepełnosprawności, jeżeli już istnieje;
 • dokumentacja medyczna zawierająca szczegółowe informacje o chorobie;
 • wyciąg ze szpitala, do którego pacjent został wysłany przed komisją lekarską;
 • paszport.

Rodzaje grup niepełnosprawnych i warunki ich powołania

Jeśli chcesz wiedzieć, która grupa zostanie podana podczas diagnozy, najpierw musisz określić typy grup:

Grupa jest najtrudniejsza. Jest ona przekazywana, gdy osoba nie może samodzielnie się poruszać, służyć sobie, wykonywać elementarne działania, aby zająć się sobą. Nieustannie wymaga opieki ze strony personelu medycznego i opieki od krewnych. Grupa I jest przeznaczona dla pacjentów z zaburzeniami zwieraczy lub paraliżem.

II grupa - o średnim natężeniu. Jest podawany, jeśli pacjent ma zespół bólu przez długi czas.Także w przypadku naruszeń funkcji ruchowych, jeśli zalecona terapia nie jest skuteczna. Druga grupa jest przypisana pacjentom po operacji na niepełnosprawność.

Grupa III - uważana jest za najłatwiejszą. Jest przeznaczony dla osób, które doświadczają ciągłego bólu i zaburzeń mięśniowo-tonicznych. Ta grupa chorych położył, jeśli są przestrzegane zaostrzenie pojawiające się kilka razy w miesiącu z powodu nadmiernej aktywności fizycznej. Tacy ludzie mają możliwość przekwalifikowania się lub przeniesienia do łatwiejszej pracy. Gdy osoba w pełni się przystosuje, niepełnosprawność nie jest już przedłużana.

Jeżeli dana osoba otrzymała pewien stopień niepełnosprawności, on miał do pomocy finansowej, wysokość emerytury zależy od przypisanej grupy. Kiedy kręgosłupa przepuklina niepełnosprawność podane tylko wtedy, gdy dana osoba nie jest w stanie dbać o siebie na własną rękę lub istnieją naruszenia, które nie dają okazję do prowadzenia działalności zawodowej.

Obejrzyj wideo: 4 Niepełnosprawność ruchowa (Luty 2020).

Loading...